Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Относно темите (скиновете)


Mishelle

Recommended Posts

Понеже съм убеден, че няма как всички да харесваме един и същи цвят на форума, по подразбиране сложих да си е Кобалт, но който иска, може да си остави оригиналния сив (SubSilver), а от утре ще има качени още няколко цветови схеми. Темите можете да си ги избирате от Профил. Ще сложа предимно тъмни скинове, т.е. не по-светли от Кобалт-а, за да може всеки да чете цветовете на другия, един вид ще се постарая да унифицирам нещата. С други думи, ако не сте се логнали - ще ви посрещне Кобалт. След като се логнете ще ви се зареди скина, който вие сте си избрали.

Всъщност, ако не желаете тези промени, няма да ги правя и ще си остане само Кобалта. Май с това трябваше да започна :)

 

Поздрави ;)

 

P.S.: Ще се постарая утре да заредя и по-яки емо-иконки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

След доста запитвания защо е нужно да се влиза в Профил и да се сменя ръчно скина, реших, че може би ще е по-добре да се сложи синия скин по подразбиране. Защото ще има още много стари и най-вече новорегистрирани потребители, които ще се сблъскат с този "проблем". Моля хората, предпочитащи стария сив цвят да ме извинят. Няма как да угодя на всички, затова най-разумното е да се съглася с мнозинството.

:roll: :oops: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един малко глупав въпрос. Цвета не оказва влияние на тежестта на форума нали? :oops: Защото новия е малко по тежичък и аз го усещам май заради изключително бавната скорост която съм си пуснал (срам ме е да напиша каква е :D ). Но това ще го поправя скоро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По подразбиране ми стой subsilver, но въпреки това ми зарежда синия кобалт. Предполагам е проблем в настройките, който ще решите скоро, така потребителите не могат сами да избират скина си.

 

Ако имате достъп до сървъра, мисля че е добра идея да се сложи вместо AIM messenger едно skype ID, в моя форум го заместихме и определено е полезно. Трябва да се смени малко скрипта и става много добре.

 

Фона на този скин нещо не е изпипан, зарежда някакви странни черни линии(когато пиша пост, preview), които стоят глупаво на екрана. Предполагам, ще оправите и това скоро. Ако се чудите за какво говоря, ще разясня по-подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що пробвах Пост/Превю (не че не съм го правил досега) и то на различни резолюции - черни "глупави" линии никъде не излизат. И изобщо - точно със скина до сега не е имало никакви издънки. Ако има и други колеги, с подобен проблем, нека пишат, защото иначе е разбираемо, че ще се приеме като частен, независещ точно от скина случай...

За SubSilver - проблем в настройките няма. В началото бях пуснал да могат да се зареждат 3 темплейта. Т.е. Кобалта не беше задължителен. Дори бях свалил още 7-8 темплейта за да има още по-голямо разнообразие. НО всички са не по-светли от синия заради унифицирането на цветовете на писане - да се четат еднакво добре навсякъде. Но от вчера до днес получих редица ЛС "защо виждам синьото само в началото при логването, а после изчезва и става сиво?" На всички отговорих, че трябва да се влезне в Профил и т.н. (ти си запознат явно с нещата). Такива въпроси ще продължават да ме заливат и ще идват и от много новорегистрирани потребители. Закачането на една тема "Прочети преди да питаш" няма да има ефект (от опит го знам, сигурно и ти). Затова прецених, че така или иначе в стария форум се гласуваше точно за предложения син темплейт, да го оставя него като задължителен. Повечето колеги тук го харесват, така че по този начин се съобразявам с мнозинството. Ще работя по въпроса за повече темплейти, защото и аз смятам за редно да можеш да си избираш, но при тези обстоятелства просто идеята отива малко по-назад, за да може да се доразвие, а не просто да се изтупанчи. Приемам разбира се идеи за по-разумно разрешаване на "положението", но съгласи се - ти сега влизаш и имаш тези предпочитания. След тебе идва друг - той с други. Е, няма как да се съобрази човек с всяко различно и/или ново мнение.

Без лоши помисли, но ако беше чел повечко стария форум щеше да знаеш, че една от причините за местенето е именно достъпа до сървъра. Идеята ти за Скайп е добра. Предивидил съм я вече, но всичко по реда си. Имам сайт, на който съм пуснал скайп и знам колко е удобно.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледам с Опера9 и черни линии не излизат, но според мен quad говори за това че какъвто и скин да си избереш в профила, все си гледаш кобалт. по подразбиране ок, нека да е кобалт, ама що да не може да го промени човек?

 

относно "теглото" на "цвета" - той цвета не че е по-тежък, просто има фонове и рамки които се зареждат в случая с кобалта, а ги няма в случая със SubSilver.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един малко глупав въпрос. Цвета не оказва влияние на тежестта на форума нали? :oops: Защото новия е малко по тежичък и аз го усещам май заради изключително бавната скорост която съм си пуснал (срам ме е да напиша каква е :D ). Но това ще го поправя скоро...

 

Цвета и графиката са различни, но това не трябва да има отражения относно скоростта на зареждане. При мен форума си хвърчи точно толкова, колкото и стария :smt012 Иначе темите и аз не мога да ги сменям, но пък на мен си ми харесва кобалт 2.0 Предполагам Юли ще направи възможен избора на "скин", ма трябва да му дадем малко време за почивка :mrgreen:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, zloQQ добре ме разбра =D> Както написах, ще измисля удачен вариант. А защо съм ги сложи да не могат да се сменят темплейтите - защото, както вече написах, както ги бях оставил по ваша преценка да си ги избирате, всички потребители от стария форум поради импортването на базата данни и несъществуващ там темплейт Кобалт, след като се логнат тук по подразбиране се включват с....SubSilver или FI Apple и питат "де го синия скин от началото на форума, преди да сле логнем". Така че нещата ще бъдат променени ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle,

 

Имам предложение за решаване на проблема с "ама защо беше синьо, пък сега е сиво".

 

Може просто да ъпдейтнем с една бърза заявка в базата профилите на всички потребители, да им е нагласен Кобалт като техен избор. И всеки като си се логне, ще е с него. По този начин вече спокойно ще можеш да разрешиш промяната на скина от потребителя, та който иска все пак да може да го смени с друг скин.

 

Само трябва да да видя дали няма да има странични ефекти, но поне така на "първа мисъл" мисля, че няма да има никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво имам впредвид:

http://zasnimkite.hit.bg/primer/primer1.jpg

 

Относно скина, надявам се да може да се сменя скоро, от профила при мен не стана, моля администратора да ми промени настройката собственоръчно, предлолагам знае как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темплейтите могат да се сменят още от снощи, около 21:00 часа!

Не можеш да си сменяш темплейта??? Създадох няколко тестови потребителя - всичките те могат да си променят темплейтите по желание!

Също така с тези потребители (за да е по-меродавно) изпробвах всякакви комбинация с Отговор, Цитат и т.н. Разходих ги и почти навсяйъде из форума. Проблем с кавито и да е било черни линии за тях НЯМА.

 

От друга страна помолих колегите, ако някой има подобен на твоя проблем да го сподели. За сега никой не се оплакал. В резултат на което, както и на направените допълнителни тестове, приемам, че проблемът не е във форума...

 

...моля администратора да ми промени настройката собственоръчно, предлолагам знае как става.

Това как трябва да го разбирам :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темплейтите могат да се сменят още от снощи, около 21:00 часа!

sorry nqmam kirilica:

Da, ve4e raboti dobre. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ , форумите ти хвърчат еднакво защото скоростта не ти е 7к... ](*,) :x

 

Ъъъъ... :roll: Принципно си прав, че скоростта не ми е 7к... А ти от де я изнамери таз скорост бре? Я се скарай на доставчика...или го почерпи една маааалка огнена вода :smt023

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ , форумите ти хвърчат еднакво защото скоростта не ти е 7к... ](*,) :x

 

Ъъъъ... :roll: Принципно си прав, че скоростта не ми е 7к... А ти от де я изнамери таз скорост бре? Я се скарай на доставчика...или го почерпи една маааалка огнена вода :smt023

Поздрави!

 

не питай :) За 10лв толкова. ще видя по нататък да мина на някой друг план че ме изнервя зареждането :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.