Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Анкета за или против нов форум


Mishelle

Съгласни ли сте да сменим форума с нов, по-модерен и отговарящ на нашите изисквания?  

34 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Накратко излагам фактите:

1. Какво нямаме в сегашния форум:

- достатъчно дисково пространство;

- галерия към самия форум;

- пълен достъп до сървъра.

2. Какво можем да имаме ако сменим форума:

- име, което да указва, че сме БЪЛГАРСКИ Шкода фен клуб;

- галерия със снимки, прикачена към самия форум. Всеки потребител ще си има собствена такава, която ще може да си я управлява по свое усмотрение. Ще има естественно ограничение на дисковото пространство, но това е разбираемо и е пряко свързано с пари.

- възможност за поставяне на рекламни карета, които биха носили приходи на форума;

- директни бутони/линкове към подбрани адреси в интернет, които пряко или косвено са свързани с нашия форум;

- нов облик на форума, който ще радва окото :)

- достъп до сървъра, на който е качен форума. Резултат - вече ще могат да се правят всякакви промени в самия форум и най-вече гореописаните в тази точка.

- и много други "глезотийки", за които в момента не се сещам.

 

В сегашния форум ще остане линк към новия форум. Ако се възприеме идеята за "преместването" ще имаме основание (заемам се лично) да регистрираме официален клуб, да се развиваме като съвременно сдружение. В сегашният си вид форума ни предлага само да пишем, без да имаме възможност да го направим по наш вкус, съобразено с нашите нужди и изисквания.

От гледна точка на бъдещи стикери, различни надписи и т.н., пък и като най-изчистено предлагам името на клуба да бъде SkodaClub-bg.org.

Държа да подчертая, че новия форум може да стартира до броени дни, но за реализирането на допълнителни идеи, непосочени по-горе, може да са нужни седмици или месеци (зависи от идеите).

За реализирането на новия форум не е нужно да се събират пари. Ако все пак някой реши да помогне, ще има поощрение, което обаче няма да е в ущърб на останалите потребители.

Анкетата ще е с максимален срок 10 дни. Ако за по-кратко време гласуват повечето активни членове на форума, ще се вземе съответното решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е дали е възможно да се прехвърли целия форум(с темите ,отговорите , личните кутии,регистрациите и тн.) Идеята ми е че има доста ценна информация тук, и ако трябва да търсиш ту тук, ту в новия форум е доста тегаво.Това се случи, когато се преместихме от дир-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е невъзможно. Доста работа е да се отсее наистина важното инфо, но с дружни усилия можем да го постигнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поемам ангажимента, всичко важно от раздела 1000 МВ до го пейстна в новия форум :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е дали е възможно да се прехвърли целия форум(с темите ,отговорите , личните кутии,регистрациите и тн.) Идеята ми е че има доста ценна информация тук, и ако трябва да търсиш ту тук, ту в новия форум е доста тегаво.Това се случи, когато се преместихме от дир-а

 

Без да съм се интересувал от детайлите, вероятно може да се експортне и импортне базата в новия форум.

 

Гласувам за, естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ЗА идеята! Това да не можеш да си пипнеш форума по-отвътре не си е работа.

Но и наистина би било мнооого по-добре, ако можеше цялата информация в този да се прехвърли на новия.

 

А тайна ли е какъв точно ще е новия форум? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти, най-малкия Бг Авто Клуб - с 3 Форума :roll: . Юли, всичко това, което казваш звучи много хубаво, ама да не си останат празни обещания. Ако се появи 3ти Шкода форум, трябва да има човек/хора, който сериозно и ежедневно да се занимава с него. Въпроса е да е още по-хубав от този и същевременно не създаден по-добър и зае*ан, ами създаден по-добър и развиващ се с някакви темпове...

 

Принципно съм ЗА новия форум заради повечето му "екстри", но всичката тази информация тук, натрупана през последните 3 години (ако се не лъжа) просто ТРЯБВА да се прехвърли в новия форум. В противен случай ще се получи същата тъпотия, новите потребители да питат за неща, които ги е имало в предишния НИ форум.

 

Трябва много добре да се обмисли цялата тая история, не да се взимат импулсивни решения, заради една галерия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че всеки гласува ЗА при положение, че всичко написано тук се запази и се прехвърли в новия форум... или поне аз така гласувах :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз гласувам ЗА с 2 ръце. ще бъде по яко ако всички от тука и вс нови членове отидат в новия форум, но да не стане така, че половината хора да започнат да пишат в нов форум, други да си пишат в сегашният, още не знам си кой в ДИР.бг и накрая от примерно 100 активни члена който сме тука да има тука 50 души и в новия форум още 50. да не стане някакво разцепление което ще е кофти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах ЗА :) Колкото до преместването на инфото, което наистина трябва да стане, защото тук има много полезна информация - трябва да се помисли. Аз лично нямам идея как да се осъществи това, но ако някой каже как става - ще се опитам да преместя всичко в новия форум (поне раздела за който ми гласувахте доверие). Иначе мисля, че може да заключим темите и да оставим линк във всеки раздел към новия форум! На дали е проблем :)

Та така....

На линия съм!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм ЗА нов форум, не че съм бил достатъчно дълго в стария, но достатъчно все пак за да забележа колко е ТРОМАВ...

 

а не може ли на СЪЩИЯ АДРЕС, но с нов РНР ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също гласувах твърдо за.

Но ако минаването към по нова версия на форума не може да стане с експорт - иморт на Mysql-ската база идеята малко се размива.

Не може да няма някакъв импортер или думп към новата версия.

Както каза Redline__ - 3 форума - малко множко идат - да не стане наистина всеки да пише където му е удобно:)

То всъщност не е проблем тоя форум да се премести на новия хост и да се заключат всички теми.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Хубава идея, само че има доста теми от стария форум, които не са прехвърлени в новия.

 

Бях убеден, че ще се намери някой, който да не се зарадва на голямото, а да започне да мрънка за малкото... Извинявай, но кое толкова ценно и непрежалимо на фона на целия този проект съм пропуснал? Мненията от последните 6 дена ли? И? Толкова ли ти е трудно да ги прежалиш, имайки впредвид какво получаваш? Кажи какво толкова скъпо е за теб и ще ти го прехвърля ръчно, лично адрсирано към теб, та да му се радваш!!! На част от модераторите им се наложи да прехвърлят ръчно част от инфото точно за тези пропуснати дни. И определно труда е къртовски. Но никой от тях не измрънка като тебе! Проявиха разбиране, за което съм им адски благодарен!

Просто нямам думи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги , според мен твърде много неща са прехвърлени . не може всичко да се влачи всичко цял живот - някои неща трябва да отиват в кофата за боклук . ако има тема която я няма в новия форум а е важна някои пак ще я напише , нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ни е честит новия форум...

Браво на ентусиастите...

Страшно ме дразнеше линка към рено клуб на заглавната на стария форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.