Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ангренажна верига - фаворит


biser.or

Recommended Posts

Предстои ми смяна на веригата и не ми се сваля мотора. Някои правил ли го е без да сваля двигателя

 

Няма смисъл да сваляш двигателя. Лявата конзола (трите грозни болта разхлабваш докато ремъчната шайба излезе) оттам насетне имаш картер, маслена помпа, ангренажен капак и още достатъчно нещица за разглабяне. Цялата процедура обаче не е много проста, и е доста отговорна (зацепването примерно).Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно ако свалиш мотора и скоростите на масата се прави са секунди , ам кат нямаш маса :mrgreen: откачваш конзолата на тампона на водната помпа , задния тампон и после си играеш с един маслен крик ту нагоре , ту надолу да лангъркаш мотора . Трябва ти и още един крик , щот дясното колело през време на цялата операция е под колата ;) Делкото задължително се сваля заедно с основата , а алтернатора максимално прибран към мотора и тва е цялата философия ... другото е развиване и завине на ботаци.

Късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако няма опит човека със веригата поне на 120ка не става за секунди. Ако всичко е както трябва си прав иначе. А хубаво е и да има стробоскоп, за да си сигурен, че си центровал делкото както трябва после, а пък и да се порадваш на по-малкото бягане на запалването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не свалям нито конзолата на тампона на мотора , нито свалям алтернатора,нито целия мотор!!!! Аз имам стойка която стъпва на три точки на купето и лови мотора от горе, отвивам само болта на тампона на водната,долния тампон(лъжицата), пускам да поовисне мотора надолу, отвивам ботовете на алтернатора които минават през капака на ангренажа и го поотмесвам така, че да може да излезе капака на ангренажа.При смяна на ангренажната верига е хубаво да се смени и дистанционната шайба зад верижното колело на коляновия вал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.