Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Идея + важно решение!


Mishelle

Recommended Posts

Юли, имаш пълна подкрепа от мен, по всички начинания, които смяташ да започнеш :smt025

За евентуално спонсориране от рекламни банери - по-специално ЕураТек - да споделя нещо. Когато се зароди идеята за стикерите, пуснах писмо до тях с предложение да има тяхното лого на стикера някъде - като реклама, а в замяна на това, членовете на клуба да получат минимални отстъпки за части и услуги от ЕТ (3-5%). Отговор не получих, та ако смяташ да пишеш до тях - гледай да е до точния човек.

За снимките - супер! Всеки трябва да може да качи известно количество, но трябва да има ограничения...за някой самозабравил се :smt042

Относно името - лично аз нямам предпочитания (ама искам стикер ако ще сменяме).

За първоначалното финансиране на идеята...няма да коментирам. Не съм направил кой знае колко за клуба и бих се радвал да се присъединя към Миро и който друг иска - да побутнем първоначално идеята - все пак мисля, че не е готино един човек да поеме всичко в началото.

Самофинансирането...ами нали сме членове на този клуб - всеки трябва да направи така, че това готино място тук, да се запази и да се подобрява! Всички работим и не мисля, че е проблем на някой да даде 5 литра бензин на година за идеята! Понеже ИДЕЯТА ни е събрала :smt045

Наздраве от мен! :smt030

Поздрави!

 

До ЕураТек може да пиша и аз, през последните 4 години съм закупил 3 автомобила от фирмата и си мисля, че може би ще погледнат на нещата сериозно! Само дето с тия мнения за фирмата в Черният списък, незнам как ще стане :lol: С преглеждането на различните мнения през последните месеци, стигам до извода, че потребителите не са доволни от Еуратек Варна, Добрич....., знам, че България не е София, но аз съм много доволен от работата на Еуратек София...Това както и да е, сега по темата. Мисля да предложа на Еуратек ние да се захванем с обслужването на сайта им. Незнам дали изобщо сте влизали там, под всякаква критика е! В замяна на това обаче трябва да се осигури съответния процент отстъпка за членовете на клуба, а и финансиране на форума... Тук идваме до въпросът "Кой е член на клуба?", не всички съфорумци разбира се... Както във всички клубове, така и тук трябва да се заплаща членски внос, може да е някаква символична сума, но все пак трябва да е нещо...Който иска да стане член, нека заповяда :) , но нека не мислим само за изгоди, а да станем част от една голяма идея (за сега), а именно Skoda bg Club - skodaowner-bg.org

 

Сега, обаче като се замисля спонсорството на Еуратек, ще доведе до една отрицателна и негативна последица, а именно безпристрастна оценка на работата на фирмата. Все пак форумът ще бъде в известна степен на зависимост от Еуратек... Но можем да приемем и обратната хипотеза :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Mishelle

    15

  • stenly

    7

  • gogata

    4

  • PV

    3

Най-много писали в темата

Юли, имаш пълна подкрепа от мен, по всички начинания, които смяташ да започнеш :smt025

За евентуално спонсориране от рекламни банери - по-специално ЕураТек - да споделя нещо. Когато се зароди идеята за стикерите, пуснах писмо до тях с предложение да има тяхното лого на стикера някъде - като реклама, а в замяна на това, членовете на клуба да получат минимални отстъпки за части и услуги от ЕТ (3-5%). Отговор не получих, та ако смяташ да пишеш до тях - гледай да е до точния човек.

За снимките - супер! Всеки трябва да може да качи известно количество, но трябва да има ограничения...за някой самозабравил се :smt042

Относно името - лично аз нямам предпочитания (ама искам стикер ако ще сменяме).

За първоначалното финансиране на идеята...няма да коментирам. Не съм направил кой знае колко за клуба и бих се радвал да се присъединя към Миро и който друг иска - да побутнем първоначално идеята - все пак мисля, че не е готино един човек да поеме всичко в началото.

Самофинансирането...ами нали сме членове на този клуб - всеки трябва да направи така, че това готино място тук, да се запази и да се подобрява! Всички работим и не мисля, че е проблем на някой да даде 5 литра бензин на година за идеята! Понеже ИДЕЯТА ни е събрала :smt045

Наздраве от мен! :smt030

Поздрави!

 

До ЕураТек може да пиша и аз, през последните 4 години съм закупил 3 автомобила от фирмата и си мисля, че може би ще погледнат на нещата сериозно! Само дето с тия мнения за фирмата в Черният списък, незнам как ще стане :lol: С преглеждането на различните мнения през последните месеци, стигам до извода, че потребителите не са доволни от Еуратек Варна, Добрич....., знам, че България не е София, но аз съм много доволен от работата на Еуратек София...Това както и да е, сега по темата. Мисля да предложа на Еуратек ние да се захванем с обслужването на сайта им. Незнам дали изобщо сте влизали там, под всякаква критика е! В замяна на това обаче трябва да се осигури съответния процент отстъпка за членовете на клуба, а и финансиране на форума... Тук идваме до въпросът "Кой е член на клуба?", не всички съфорумци разбира се... Както във всички клубове, така и тук трябва да се заплаща членски внос, може да е някаква символична сума, но все пак трябва да е нещо...Който иска да стане член, нека заповяда :) , но нека не мислим само за изгоди, а да станем част от една голяма идея (за сега), а именно Skoda bg Club - skodaowner-bg.org

 

Сега, обаче като се замисля спонсорството на Еуратек, ще доведе до една отрицателна и негативна последица, а именно безпристрастна оценка на работата на фирмата. Все пак форумът ще бъде в известна степен на зависимост от Еуратек... Но можем да приемем и обратната хипотеза :D

 

Еуратек ако даде пари (аз лично се съмнявам) то ще бъде за реклама (банер), незвисимо от мненията за или против фирмата. Поне такава трябва да бъде позицията за преговори според мен. Иначе ще си даваме пари от нас, то се е видяло.

Пък като не искат мнения против тях да си оправят обслужването и сервизните дейности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stenly, какво да правя сега - ако кажеш този скин си заминава. За да не излезе, че копирам от някъде. Просто се разрових из нета и към момента този най-много ми допадна - хем е цветен, хем лесно се чете. Всъщност това е втората преработка. Защото първоначално се бях спрял на едни цветове, които ми се сториха познати от някъде. И наистина - лада клуба ги е използвал за основа и ги е попреработил. Веднага се отказах разбира се и намерих този цвят (кобалта).

От друга страна може да си остане този цвят и с течение на времето да се "дегизира" :P

zloQQ - благодаря за подкрепата, но финанси от теб не приемам ;) Не съм забравил спонсорството ти към клуба :oops: Така че ти и Миро, както и Митко (Krankenstein) ако помогнете с едно "съгласен съм" е предостатъчно 8)

Относно спонсорството на Еуратек - един техен банер е абсолютно достатъчен за да си покриваме основните разходи по форума. Но за да се случи това трябва да имаме нещо готово, нещо, което те да видят и оценят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stenly, какво да правя сега - ако кажеш този скин си заминава. За да не излезе, че копирам от някъде. Просто се разрових из нета и към момента този най-много ми допадна - хем е цветен, хем лесно се чете. Всъщност това е втората преработка. Защото първоначално се бях спрял на едни цветове, които ми се сториха познати от някъде. И наистина - лада клуба ги е използвал за основа и ги е попреработил. Веднага се отказах разбира се и намерих този цвят (кобалта).

От друга страна може да си остане този цвят и с течение на времето да се "дегизира" :P

zloQQ - благодаря за подкрепата, но финанси от теб не приемам ;) Не съм забравил спонсорството ти към клуба :oops: Така че ти и Миро, както и Митко (Krankenstein) ако помогнете с едно "съгласен съм" е предостатъчно 8)

Относно спонсорството на Еуратек - един техен банер е абсолютно достатъчен за да си покриваме основните разходи по форума. Но за да се случи това трябва да имаме нещо готово, нещо, което те да видят и оценят.

 

Братле, нищо лошо не съм казал, как така ще си заминава скина? Подкрепям те напълно мен! Ако има нещо, с което мога да съм полезен просто кажи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско 8) Малшанс, дето се вика - от стотина прегледани скина този най-много да ми допадне и точно някой от форума по ред причини да го ползва другаде :lol:

Всъщност идеята е в процеса на работа изгледа да се преработи малко по малко, така че рано или късно Шкода форума ще си ма нещо наистина свое и уникално ;)

Ти във форума, за който говориш, си потребител, администратор или се занимваш с нещо друго свързано с него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз напълно подкрепям идеята :smt045. Смятам че 10-15лв. за една година са напълно в рамките на приeвмливото като членски внос. Мисля че това ще е достатъчно за да се покриват разходите, дори и да дадат пари само сериозните потребители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско 8) Малшанс, дето се вика - от стотина прегледани скина този най-много да ми допадне и точно някой от форума по ред причини да го ползва другаде :lol:

Всъщност идеята е в процеса на работа изгледа да се преработи малко по малко, така че рано или късно Шкода форума ще си ма нещо наистина свое и уникално ;)

Ти във форума, за който говориш, си потребител, администратор или се занимваш с нещо друго свързано с него?

 

 

Ами един от създателите съм, админ! Денонощна работа е това да знаеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско 8) Малшанс, дето се вика - от стотина прегледани скина този най-много да ми допадне и точно някой от форума по ред причини да го ползва другаде :lol:

Всъщност идеята е в процеса на работа изгледа да се преработи малко по малко, така че рано или късно Шкода форума ще си ма нещо наистина свое и уникално ;)

Ти във форума, за който говориш, си потребител, администратор или се занимваш с нещо друго свързано с него?

 

 

Ами един от създателите съм, админ! Денонощна работа е това да знаеш!

Да не би да е сайта за PDAтата? Там има подобен скин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нека и аз да се включа.

Относно първоначалния капитал - предполага се , че не всеки има възможност за помощ - други за повече.

Нека да се каже ориентировъчна сума и да се събе ре - било по сметка или всяккви начини - мисля,ч е доста хора досега изявиха желание - аз също.

Относно събирането на членския внос - както едно време беше - най добре е лично, а и бирата няма да застоява :)

Идеята с SMS бива, но не забравяйте че оператора взема доста голям процент от сумата.

Може и през E-pay - но доколкото си спомням там пък банката взема такса за трансакция.

Трябва да се види кой ще е по изгодния начин.

Колкото до сумата - мисля, че нещата като се изяснят като идея и се установи разходите нужни за поддръжка - може да се направи едно символично преброяване на "живите" членове.

Тогава може да се направи едно прогнозно предложение на размера на членския внос.

Даже и да сме много и сумата да е символична - плащането на членски внос е един вид съпричастност към идеята :)

Може и членски книжки да се измислят.

Относно спонсорствот - малко ме съмнява ЕТ да се съгласят - може би ако им се дадат пари;)

Но мисля, че може да се насочим и към магазините за авточасти и за тунинг- имам "видението", че там може да е по -голям успеха.

Било то банер или сключване на някакво партньорство.

И за да обобщя - мисля че, идеята е добра и също така мисля, че ще успеем да съберем първоначлните нужни средства.Заслужава си за идеята , а и от написаното до тук показва, че доста хора са заинтересувани.

А кокото до членския внос, спонсорство и евентуалното подпомагане на идеята - те нещата подред ще дойдат от самосебе си.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 2 въпроса :)

 

1. Какво ще кажете цветовата гама на форума да се покрива доизвестна степен с цветовете от последната ( най-новата ) емблема ?

 

2. Как смятате, трябва ли финансирането ( и не само ) на форума да е обвързано с вече съществуващия регистриран клуб ? И ако да, по какъв начин ?

 

п.п. Да не забравяме, че не всеки който пише във форума е член в АМРК Шкода ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно 2-та въпроса на High-Octane:

1. Мислех вариант с тези цветове, пробвах разни комбинации. И стигнах до извода, че това, което предлагам към момента като скин е доста по-лесно за четене. От друга страна не съм пробвал всички възможни комбинации с цветовете на емблемата. Но според мен ако кобалтовия скин се приеме като първоначален скин на форума, нищо не пречи със времето той да се видоизмени, както писах вече по-горе.

2. Не мисля към този момент форума да е обвързан по какъвто и да е начин с АМРК Шкода. Говорил съм с Миро по телефона и на първо време решихме в евентуалния нов форум да се сложи линк, реклама и т.н. към АМРК.

За Stenly - вече усетих тръпката от факта, че по форума се работи с часове. Но това не е проблем - идеята си заслужава.

За Hamsia - колега, определено си прав, че събирането на дадена сума ще е най-добре да бъде лично. Но кои са тези "много" хора? Погледни равносметката от тази тема - видяна е 300 пъти, отговорено е 30. От тези 30 сигурно 10 мнения са мои, от останалите всеки да е написал по 2-3... Затова и не разчитам на никакви първоначално събрани средства. А и съдейки от едно от мненията на PV някои хора ще искат някакъв документ, удостоверяващ внасянето на сумата. Няма проблем - ще ида до OfficeOne, ще купя кочан. Ама колко и за пред кого е валиден този документ? Или просто допълнително ще се усложняват нещата :oops: Явно някой се съмнява по какво предназначение ще му идат 2-та лева. След време, ако нещата потръгнат, ще има официална регистрация на клуба, ще има официални документи, ще открия банкова сметка на клуба и т.н. Но на този етап това не ми се струва най-важното за разрешаване ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук Mishelle съм съгласен с всички твои идеи. Обаче остава въпроса с събирането на средствата, при който единственото сигурно нещо е че няма как да се накарат всички да плащат и при всички положения ще има хора които да платят (малко) и които де не платят (много)... идея нямам как да стане най-честно :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не искам никой да плаща ;) Поне не и на този етап - за по-натам нищо не се знае, може на някой да му хрумне добра идея. Желанието ми е изграждането на един хубав и модерен форум, който след време (надявам се в близкото бъдеще) да се храни сам от реклама. Единственото от което имам нужда към този момент е вашето желание и подкрепа, което е доста по-важно от каквито и да е финансови въпроси ;)

За по-натам, докато нещата не си дойдат на място (реклама и т.н.) ако някой реши да помогне с нещо символично, както някой колега предложи по-горе - може да има някакво поощрение - повече дисково пространство за галерията или каквото и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle, исках да кажа че за момента първоначлната сума е по важна от членския внос и евентуално кочани ли ще е каквото и да е.

Аз лично съм готов да помогна без да искам насреща никакъв документ - било то с пари или някаква дейност по идеята.

Но исках да подчертая, че след това неминуемо ще има една константна да я наречем необходима сума за поддръжка и странични дейности.

Не казвам, че тя е най важна в момента, но и както каза - не са много хората и трябва да се мисли малко на по ниско ниво но паралелно с основната идея.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, Юли - предлагам ти да пуснеш анкета за нов форум/домейн. Период на анкетата - не повече от 10 дни. Резултатът ще покаже.

 

Принципно съм договорил първия рекламен банер на новия форум - сервиз "Шкода" във Варна. Само че колко ще струва рекламата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О.К., пускам тема с анкетата.

Относно това колко би струвал рекламния банер...хм, да ти кажа честно незнам, т.е. не съм го обмислял този въпрос още. На първо четене пускането на новия форум ще ми струва около 250 лв. Ако от сервиза са съгласни на 100 лв. за 1 година, т.е. по 8.33 лв. на месец - мен на първо време ме устройва. Знам, че сумата е смешна на фона на цените в разни БГ сайтове, но ние не сме кожодери, а и тепърва се очертава прохождането на тази идея ;) Ако прецениш, че е сумата е малка или голяма - решението оставям на теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, първо поздрави за цялото това начинание, което си подел( едва сега се запознавам с него, понеже нямах възможност да следя форума известно време)! Идеята ти е страхотна, а и желанието, с което си се захванал с нея, ме кара да не съмнявам, че крайният резултат ще е повече от перфектен.

Съгласен съм с всички идеи, които имаш за преобразяването на форума. Скинът, който си израл за стартов е много приятен. Всичко е много нагледно в него и цветовете са много подходящи и ненатрапчиви. Изобщо поздравления за всичко! =D>

Една малка идея и от мен. Защо не пуснеш в раздела СРЕЩИ тема за една по-сериозна среща в София (дали при мен или другаде няма значение), на която да се призове за по-голямо присъствие, понеже си мисля, че така ще се изчистят по-голямата част от въпросите и неяснотите относно цялото това начинание. Като чета постовете в темата почти 100% са на хора от София и Варна. Мисля, че няма да е лошо да се съберем и на маса да обсъдим идеята. Освен това май и варненско присъствие няма де е проблем - за REDLINE___ говоря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle и аз съм от тия дето са я видяли и си мълчат. Смятам че който иска ще плати каквото е определено тук. Няма ли желание и 20ст. да е няма да ги даде. Решете по колко и го обявете /лично за мен няма проблем/. Нека да се събират по райони/примерно софия варна/ другите ще си платят вноските на някоя среща. От всичко прочетено виждам че забавяне на плащането с 1 месец на хората от странични раиони не е проблем. Нужно е да се посочат хората които да събират парите. Нека почнем с някакви малки вноски.Примерно знаеш колко парички трябват разбий ги на доста хора/заложи повече хора/. С почването на набиране на средствата ще се види колко сме и колко още ще събираме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишел, за да не те засипвам с лични, ще го напиша тук. Накратко, човека каза,че ще говори с дъ биг бос, но принципно не би трябвало да има проблем да има банер с отпратка към официалния им сайт, който в момента е в процес на разработка и съвсем скоро ще заработи. Остава да стискаме палци да кажат "да" официално. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За vankovarnata - стига с тези пари ;) Защо само за тях се приказва? Че са важни, важни са. Но е по-важно вашето желание и съгласие за новия форум. Многократно написах, че стартовото финансиране ще го направя сам. Не ми пречи, ще го направя с огромно желание!

От друга страна - как да разбия парите по членове? Колко са активните? 50? Или може би 74? Ами тези, които са върли фенове на марката, но по различни причини пишат по-рядко тук, тях как да ги броя? Въобще - как да категоризирам хората? Не става така. Няма да е коректно, няма да е честно. Веднага някой (и с право) ще каже - аз защо плащам, а еди кой си не? Ако се създаде новия форум, следващата стъпка ще бъде регистрация на клуба. Тогава, вече, който иска да е член, ще бъде срещу минимален членски внос. Но това са само идеи, реализацията на която няма как да стане точно сега.

За момента единственото нещо, което може да се направи от финансова гледна точка е всеки, който има желание и възможност да помогне с каквото може. Но фиксирани суми, фиксиран брой членове - няма как да се уточни за сега.

Гога - аз си чета ЛС, че даже и ти отговарям ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента за 2Gb искат по 18 лв. на месец в Хост. бг, на които съм клиент. Много съм доволен от услугите им, т.е. проверени са. Но в момента в http://www.icn.bg/ предлагат 10Gb хостинг за 20 лв. на месец. Но не съм запознат с качеството на техните услуги. С други думи в процес на размисъл съм.

 

За хостинга доста ще трябва да се размисли. Качественият хостинг ми се струва, че е проблем. За хост.бг имам впечатления от shared хостинга, като цяло е общо взето добър. Обаче ако в един момент това, което се хоства, започне много да натоварва сървъра им (много потребители, много снимки и т.н.), получаваш писмо, че през последната седмица си изразходвал много ресурси, и ако и през следващата пак изразходваш много, ще ти спрат хостинга и ще ти върнат парите за оставащото време. Общо взето, опитват се да те изгонят, защото далаверата им явно е да хостват много на брой малки сайтове, от колкото малко големи. Знам за поне два такива случая, така че аз лично не бих им ползвал услугите. Иначе като цяло, има много фирми, които предлагат доста евтин хостинг, но мисля, че сериозните имат доста по-високи цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle мисля че всички които са видели са харесали идеята и проекта, наистина ще е страхотно да я осъществим. За финансите които ти мислиш първоначално да дадеш можем примерно на следващия голям национален събор освен всичко друго и да съберем по 4-5лева няма да ни съборят. И като се съберем 50-60 коли примерно ще се получи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.