Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За Дистрибуторните капачки


Viktor_

Recommended Posts

Пускам темата тук, защото касае един куп модели Шкода, може би всички преди Фабия и Октавия.

 

Днес случайно докато се чудих защо стробоскопа не хваща сигнал /става въпрос за руски стробоскоп или български, който не приема сигнала на индуктивен принцип, а директно се свързва с кабелче или пружинка/ на мойта Шкода премерих, че между централното графитче и външния край на чисто новата ми дистрибуторна капачка има ~80 ома съпротивление, което естестено не е нормално и си върнах старата, изправна капачка. Не че е кой знае какво 80 ома на фона на палец с 4-6 Комасъпротивление, но все пак говори за качеството на материалите, в случая на чистотата на графита.

 

Та мисълта ми е, отивайки за нова капачка да си вземете мултицета, за да не се замисляте после как да я заврете в г**а на магазинера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде я купи тая "хубава" капачка, я му направи малко лоша реклама.

Ще мерна и аз утре моите капачки с мултицета, да видя кво е съпротивлението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не помня вече откъде съм я взел, защото си я пазах за резервна доскоро и съм я купувал преди около година. А освен това тази уж нова капачка пасва с доста луфт на делкото за разлика от старата, която си влиза плътно. Абе нямям думи, напоследък частите са под всякаква критика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на мойта чисто нова капачка от симеоновско шосе при "първоначалното вграждане" и изпадна графитната част на централния електрод... аз за луфта и за това колко е по-тънка и по-лека от оригинална ПАЛ капачка няма какво да говорим.... Аз затова бях повдигнал въпроса за капачките от VW/Audi...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сещам, че и мойта е оттам понеже мислех, че са им истински, обаче съм грешал.

 

ПП: И за VW не е сигурно, че ще попаднеш на читава. Наскоро едно приятелче се оплака че си сменил капачката на Голфа и после като отишъл за центровка майстора му върнал старата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

80 ома за десетина киловолта са нищо . не се притеснявай за тях , няма да ти спрат искрата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.