Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Най-добрите чистачки - мит или реалност :-)


izov

Recommended Posts

Здравейте,

 

ще сменям перцата на чистачките и се чудя какви да купя. Оригиналните на Фабия се оказаха пълен боклук - скърцат ужасно и едното от тях замазва.

 

На другите коли съм взимал Champion от едно магазинче на Симеон, но проблема е, че първите, които взех бяха супер, но вторите бяха пълен боклук, въпреки че предполагаемо трябваше да са еднакви.

 

Имате ли впечатления за тези новите на Бош, които са без метална рамка?

 

Препоръчайте нещо изпитано с времето и наистина качествено - да чисти добре и да е безшумно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за меките на Бош съм чъвал че чистят много добре. НО захващането там не е ли различно?

ако е ралично трябва да смениш и рамената струва ми се.

На служебната преди месец взех от "старите" на Бош от едно ОМВ струеаха около 24-5 лв. И за сега се представят много добре, обаче месец употреба не е показателен.

А ми е чудно задна чистачка от къде може да се намери освен в еуратек - виждал ли си я кво представлява - доколкото си спомням беше няква пластмасова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък откак имам возило вземам само Шампион и нямам оплаквания незнам , защо ти е да се хвърляш на най - голямото менте на пазара :mrgreen: Вярно моите стъргаха ужасно миналата зима , но им обърнах перата и сега са ток и жица 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задната наистина е много извратена... Обаче пък от нея нямам никакви оплаквания,работи си супер, въпреки че доста я използвам. Това да имаш задна чистачка е голям кеф...

 

А предните не са ли с различна дължина или аз нещо се лъжа? Не съм ги заглеждал но си спомням че някой беше писал нещо по въпроса. Ако наистина са с различна дължина трябва да купя два комплекта или да си взема от ЕТ, но пък тези от ЕТ май не са от най-качествените...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май са различна дължина наистина

но какво ти пречи да купиш два комплекта и единия да продадеш на мен ако не искаш да ти стоят неизползваеми.

 

Колкото до задната аз не я използвам кои знаеш колко много

е при нужда естествено я ползвам но при мен тя е скрибуцащата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем да си взема два комплекта,не струват милиони все пак... :D

 

Сигурно ще си взема Шампион все пак. Само предните скърцат, така че задната остава за догодина, ако проскърца пак де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре чистят графитните и не са скъпи - 5 лв. за една чистачка в Лукойл. Шампион съм купувал оттам и не съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре чистят графитните и не са скъпи - 5 лв. за една чистачка в Лукойл. Шампион съм купувал оттам и не съм доволен.

 

да добре чистят в рамките на месец, за това време пада графита и се вдървяват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм и с графитни и с Бош++. Графитните изкарват 6 месеца, Бош година. Като сметна парите (5 срещу 25) си мисля, че по-добре по-често да сменям... Да добавя че и гумата старее, т.е. честата смяна не вреди.

 

Относно мазането - и мойте (оригиналните!) мажеха. Купих си някаква химия за пикльото и О ЧУДО - не мажат. Химията е около 5 кинта за 25 литра вода. При мен това прави около 3-4 месеца.....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не помня. Утре сутрин ако се сетя ще видя как се казва. Взех я на шега от една автомивка (с-у Била на бул. България)...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не помня. Утре сутрин ако се сетя ще видя как се казва. Взех я на шега от една автомивка (с-у Била на бул. България)...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам предимно с Шампион. При мен издържат до около 2 години, т.е. до около 50000 - 60000 км. Купувам си ги от бензиностанция. Но си имам правило - има ли лед по стъклото - първо се маха леда със спрей (за да не се дере стъклото с чъгърталка), след това се пускат чистачките.

Относно единичните задни чистачки - обикновенно си купувам комплект, т.е. 2, но съм забелязъл в Хит в Младост, че има на Valeo единични чистачки. Миналата година взех на стестра ми за Ауди-то предни Valeo и съм доволен от чистенето им, т.е. добри са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предни Valeo и съм доволен от чистенето им, т.е. добри са.

аз пък имам много лоши отзиви за Valeo купени от МЕТРО.

но може пък и да са били ментета някви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предни Valeo и съм доволен от чистенето им, т.е. добри са.

аз пък имам много лоши отзиви за Valeo купени от МЕТРО.

но може пък и да са били ментета някви

 

В Метро съм попадал на антифриз дето замръзва, добре че през лятото го купих, за да не наливам вода.Тъй че в Метро нищо чудно на ментаци да си попаднал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моята Октавия оригиналните са пълна скръб!! :x

Мажат,скърцат ужассс!

Форда съм го карал с Бош около 2 години нямаха забележка докато не се разкъсаха,но се пазете защото боклуците не им се дават пари и ходят да крадат от по-скъпите коли(защото предполагат че там са по-хубави) :evil: ,един приятел с Голф 4 изгоря 2 пъти с чистачки!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.