Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

коректор за драскотини по боята


yohi

Recommended Posts

Извинявам се че връщам тази тема.

 

Просто гледам че някои "добросъвестен" селяк ми е направил няколко драскотини по предния капак. (еиии трябва да спрат тазли реклама на LOOP- не че влизам в графата ама показват неприятни неща на дъртаците)

Та идеята ми беше: Има ли ефект от обработката на драскотини с коректор за боя.

Izov мисля че ти си беше купувал от ЕураТек. Какви са ти отзивите?

Не ми се занимава със застраховатрли и бояджии за такова дребно нещо.

 

Очаквам мнения и споделен опит.

 

Още веднъж се извинявам че има подобна тема и бих предпочел в тази да се пише само по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм доволен от коректора, който купих от ЕТ. Те са две флакончета - боя и лак. Освен това има и някаква четка. Бая се постарах, но си личи, че е мазано и сега съжалявам, че изобщо ги пипнах.

 

Иначе мога да споделя и впечатления със застрахователите. Аз съм в Алианц. Свърших си работата там за има-няма 20 минути, много съм доволен. Дадоха ми възлагателно. В понеделник сутринта я оставих в ЕТ, във вторник на обяд я взех и беше като нова :D

 

Иначе някои драскотини могат да се изкарат и с паста. Мисля пролетта да отида на някое специализирано място, където я минават с няколко вида паста и повечето драскотини ще се скрият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хъмм

значи кофти

абе и аз съм като теб в алянц (много пъти съм си имал работа с тях по предишната ми кола и са особено коректни - не съм имал проблем с тях)

Изобщо колите ни са доста еднакви.

 

Но мисля да изчакам "художниците" пред блока да се наиграят и тогава ако е тежко състоянието да ходя при застрахователите.

Мисля обаче за сега да пробвам на едно местенце със въпросния коректор.

Кажи ми колко струваше и как се поръчва.

 

Имам една идея :idea:

Ако се използва въпросния коректор и след това се мине с полир паста дали няма да е по добър ефекта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи отиваш със сервизната книжка за да видят номера на боята и го поръчваш. А пък може и да има, всякакви чудеса се случват. Моя дойде за 10 дни някъде и струваше май около 20лв., нямам спомен...

 

Пробвах го това с пастата. Това беше първото което ми хрумна след като видях колко е зле с коректора. Малко се пооправиха нещата, но нямаше особена промяна - личи си и това си е... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма кола без драскотини, караш ли я ще има драскотини, ако не искаш драскотини дръж я само в гаража ама за кво ти е кола тогава? Драскотината има само едно добро решение - пребоядисване ама за всяка драскотина да тичаш до бояджиите и тва не става. Кво да направиш като това е една движеща се ламарина с финно покритие , какво да направиш , нищо караш и тва е !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си оправих драскотините от камьчета по следня начин:

Отиваш да ти тонират боя 100 грама, ако може и по-малко. За да не личи после е много важно да ти я тонират добре. Освен това, моята е акрил, незнам с металик дали ще стане.

На сухо място (гараж) нанасяш боята на тьньк слои с художническа четка с остьр врьх. Само в наранената част, без да излизаш от контурите и!. Чакаш 2-3 часа да изсьхне добре и пак нанасяш. Така, докато се вдигне малко над нивото на оригиналния лак.

След това с водна шкурка 2000 заглаждаш до нивото на лака.

Най-накрая полираш с полираща паста. Аз ползвах една, в хипермаркетите я продават, в туба, около 5 лв. струва и стана добре. Ако не знаеш кьде е било мястото не може да го намериш.

Но все пак става дума само за удари от камьчета 1-2 мм.

Пак е голяма играчка, но и напоследьк хич не сьм доволен от работата на бояджията в Еуратек. Работи набьрзо и не покрива другите детайли на колата. Последният пьт даже не беше тонирал добре боята и сега капакьт на горивото ми е по тьмен от задния калник, ама нейсе, тя и колата вече стана на 5 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой лайнар ми е направил голяма драскотина на задна дясна врата - дълга, дълбока и грапава :(

 

Направо ми се плаче... Другата седмица отивам право в Алианц и си записвам час за ЕТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се оплача-днеска(понеже ми свърши безконтактното)реших да закарам колата на мивка и да ми я пръснат с безконтактно и с парафин след това!ДОбре ама парафина не е бил добре разреден и цялата ми кола стана като калинка на малки белички петънца(хип хип ура)Търкам търкам не се маха-ми честитка сега ще трябва да я пастирам!КЕФ НАЛИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София има дефицит на автомивки - като грейне малко слънце и се чака на опашка по час и половина. Говоря за нормалните автомивки все пак...

 

Сега като се сетя какви разправии ме чакат... Иначе сега като я измиха забелязах че по вратата има и други драскотини,така че няма да е лошо да си я пръснат цялата,дано само майстора тонира добре боята...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izov еи за такива "добросъвестни" драскотини говоря.

Мамичката им мръсна на тия дето ги правят. Ето за това говорех че реклами като тази на Мтел Лууп са вредни. Нали се сещате че подсещат недоволните как да си отмъщават.

 

Колкото до автомивките мога да препоръчам една в Х.Димитър аз съм много доволен от тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izov еи за такива "добросъвестни" драскотини говоря.

Мамичката им мръсна на тия дето ги правят. Ето за това говорех че реклами като тази на Мтел Лууп са вредни. Нали се сещате че подсещат недоволните как да си отмъщават.

 

Колкото до автомивките мога да препоръчам една в Х.Димитър аз съм много доволен от тях

 

Това, че рекламите са виновни и че подтиквали хората да правят подобни глупости не е така, то си е до човека... или си завистлив боклук или не си! Много жалко, че злобарите са толкова много в нашата родина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всяко зло за добро... Имаше си бая малки драскотини по вратата, които ме дразнеха,но заради тях нямаше да отида в Алианц - е сега си имам голяма и дълбока причина :D

 

Така поне цялата врата ще я оправят,последния път останах много доволен от ЕТ,обаче ставаше въпрос само за един праг - дано и с вратата се справят добре.

 

Иначе за извършителя - често вечер минават разни пияни келешчета на по 16 години,които се мислят за голяма работа - имаме хубава градинка направена за деца да си играят,с нови кошчета за боклук,пейки и т.н. - а лайнарчетата минават вечер, викат като изоглавени и трошат всичко по пътя си. Веднъж успях да спипам долу едни такива - като видяха полицейската палка приближаваща се към тъпите им глави и веднага им падна самочувствието...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всяко зло за добро... Имаше си бая малки драскотини по вратата, които ме дразнеха,но заради тях нямаше да отида в Алианц - е сега си имам голяма и дълбока причина :D

 

Така поне цялата врата ще я оправят,последния път останах много доволен от ЕТ,обаче ставаше въпрос само за един праг - дано и с вратата се справят добре.

 

Иначе за извършителя - често вечер минават разни пияни келешчета на по 16 години,които се мислят за голяма работа - имаме хубава градинка направена за деца да си играят,с нови кошчета за боклук,пейки и т.н. - а лайнарчетата минават вечер, викат като изоглавени и трошат всичко по пътя си. Веднъж успях да спипам долу едни такива - като видяха полицейската палка приближаваща се към тъпите им глави и веднага им падна самочувствието...

 

Тинейджърите са унищожители.... и аз гоних едни подобни мърьовци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно заради злобарите от блока плащам за паркинг, въпреки че колата си е с каско! Не мога да си представя какво ще й се случи ако остане само една нощ пред блока! :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С паркинга ще я спасиш за пред блока,ама какво се случва като отидеш в центъра? Ако и там трябва да се плаща паркинг къде ще му излезе края? Аз както работя в центъра и си патя адски много от разни некадърни шофьори или невнимателни пешеходци,ама нямам друг избор - не ми се дават 120лв. месечно за паркинг - толкова е най-евтиния в района...

 

Проблема е че на българина не му пука за чуждото имущество и вместо да го пази повече от своето гледа само как да го унищожи. Тука такава хубава градинка ни направиха,а гадните дегенератчета я разрушиха ей така,защото нямат какво да правят. Така е като не им запълват времето и енергията. Аз като бях на техните години ходех на училище,учех езици и тренирах два спорта, а като станах на 15 започнах и да поработвам, просто нямах време да се обърна. Сега дай им компютри и пиене и вече са големите мъже... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав, всичко това си е неуспорим факт! За пред блока наистина има спасение, но по центъра е някакъв АД!Аз понеже съм студент и всеки път като си оставям колата пред УНСС и се моля да няма някой недоброжелателен колега, който да ми направи цялата кола в "графити" с ключето! :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да видя как някой ми драска по колата с ключ и ще му строша ръчичките! :evil: Аман от БГ простотия и злоба!

е нали се сещаш че в 98% от случайте няма да го видиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да видя как някой ми драска по колата с ключ и ще му строша ръчичките! :evil: Аман от БГ простотия и злоба!

е нали се сещаш че в 98% от случайте няма да го видиш

 

Знам,знам въпроса е ако го хвана в крачка разбойника... :smt067

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги простотията не е само БГ има я и в другите страни! Сещате ли се преди години даваха едно предаване "Най-смешните домашни видеоклипове на Америка". Нещо подобно е на сегашното на Робин Кафалиев "Най-смешните животни и хора" по БТВ. Та тогава даваха запис от охранителна камера, как някакъв задира с нещо(пирон, ключ, отверка) някаква кола на някакъв паркинг. Оказва се че камерата е на паркинга пред някаква болница, колата е на някакъв хирург от болницата а "драскача" е колегата му анестезиолог!?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Днаска бях в Алианц и ЕТ. Тия от Алианц ме кефят обаче - много професионално действат. Равносметката е - пръскане на двете десни врати - целите са надрани,сега като я измих се виждат доста драскотини...

 

Само ме е страх да не стане така че задкулисно да я подзастраховат...

 

Иначе в ЕТ ми записаха час чак за 30 Ноември,ама ще чакам,кво да се прави...

 

 

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.