Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бензинови дригатели за Fabia


gig

Recommended Posts

Какво Ви е мнението за бензиновите двигатели 1.4 MPI 16V / 101 к.с. и 2.0 MPI / 115 к.с. ?

Кой е по-добрия избор за нормално каране (е все пак да има възможност за прилично ускорение при изпреварване) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В www.skodacommunity.de Fabia форума има постинги на точно тая тема ...

За 2.0 собствениците обаждат разход дето няма нищо общо с това Skoda дето

ни разказва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно разхода зависи много колко я настъпваш - както и 1.4 16V.

Обаче пък 1.4 16V иска по-високо октаново число.

 

От мненията там може да се съди предимно за комбиниран разход щото хората карат предимно смесено (до работа и обратно). Повечето се побират между 6.5 и 9. Според Шкода за 2.0 разхода комбинирано е 7.8.

Който обаче избира между тези два мотора явно ще кара много по магистрала ...

Според Шкода за 2.0 разхода по магистрала е 6 (явно при 120).

При 170 хората обаждат над 8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Стойностите в каталога са при 90km/h извънградско. За мойта дават 4.2 и наистина толкова харчи при 90. При 120 е около 4.8. Средния разход е относително понятие както и градския. В задръстванията стигам до 10, сутрин (7:00) под 5.5.....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е 2.0 а е 1.9TDI - 90bhp дизел!

За разхода - ми толкова е. Друг е въпроса че откакто съм с тая кола под 110 не падам и разхода е около 5....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 1.4 16v 101bhp и съм много доволен от двигателя... Доста е пъргав и икономичен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам :-) На колко оборота си на 130 км/ч на пета и колко гори така ?

 

Със 130 колата гори 6 с климатик, оборотите са някъде към 3,800! Двигателят е изключително тих! Вдига 200 без проблем, стига да се грижиш за него както трябва! Нямам представа какво и е толкова специалното на моята, но хора са ме питали дали найстина колата е 1,4 или е 1,8 2,0 ;) Стига да полагаш дължимите грижи, ще ти се отплати както подобава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 години по-късно...

Аз карам отскоро 1.4 16 клапана ,75 коня. За сега съм доволен и откривам някой разлики от коментарите на колегите със 1.4 101 коня бензин. Разликата е че явно 75 коня работи на по ниски обороти, спокойно може да се кара до 2000 оборота в града а 140 км върви с около 4000 оборота ,120 около 3000.Работи добре до 3800 оборота а  доколкото разбрах силата на 101 коня идва след 3800... Явно разликата в конете идва от обороти и скоростна кутия...

Редактирано от microclima
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.