Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ето и мойта любима


joeless

Recommended Posts

как си направил подлакътника, от някаква кола или универсален. дай малко инфо може да намериш послдователи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наско, това са едни универсални послакътници, които имат и пепелник и едно отделение за дребни неща. Продават ги в илиенци и магазините за автоаксесоари. По принцип не изглеждат никак зле, ама и не са нищо особено. Не са много функционални. Иначе струват около 20-тина лева. Има ги в различни цветове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подлакътника наистина не е нищо особено, освен че е на десет години поне вече, има даже 4 отделения вътре и ми върши добра работа - нещо като втора жабка,

само че, kolev123, сори, няма пепелник, а в задната част има капаче-поставка за чаши... или кенове биричка :lol: :idea: - за задните седалки....

 

а такива джобове на вратите виждали ли сте? пак са допълнително слагани....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ме вълнува как е закрепен ? Защото ако няма опция да се вдига наравно с облегалката, как си решил проблема с достъпа до ръчната ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София се продават джобове за вратите, но са малко по различни!

По-големи са и стигат от край до край на вратата, но пък нямат надпис SKODA :(

Цената им на Симеоновско е 8лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как е закрепен... има две метални... да кажем плоскости които слизат от двете му страни надолу покрай седлките, облегалките и просто се крепи на тях... хубавото е че може да се ругулира по височина - тей плоскости са от две части - свързани помежду си с болтчета - има и ред дупки - където ти е удобно там завиваш... малко е трудно за обяснение, трябва да се снима

 

колкото до ръчната - пречи ама не много, а и аз я ползвам супер рядко....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за подлакътника звучи интересно, стига да е стабилен и като опора. А относно джобовете за вратите - не само, че се продават, ами можеш и сам да си направиш. Аз доскоро бях с едни готини с вграден говорител, с дължина по цялата врата, но ги свалих и си направих сам нови с място за по-голям говорител. Облякъл съм ги в черна кожа и така се сливат с тапицерията на вратата. Материала, от който са направени е OSB 7мм (размера е по памет) и не дрънкат вече на пластмаса :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това че ве дрънчат е приятно :) аз не смея да оставя някое болтче или запалка - дразни .... а какво е OSB!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OSB е вид пресован дървен материал, но няма нищо общо с обикновения талашит, т.е. OSB-то е по-здраво, съставено е от по-големи парчета и т.н. Допреди година-две беше много актуално да се обличат цели стени на заведения с него и да се лакират. Имам някъде снимка - ще я пусна малко по-късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден купих от Бриколаж OSB 18 ( 18 mm) - доста е здраво.

Цената е около 9 лева 1 квдратен метър.

 

До joeless : Паркинг в Килифарево

Опитах се да пресъздам снимката :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, само си мисля- като е от това ОСБ, не става ли много ръбато такова? като съветски тиливизор... а има ли начин да се размикне примерно и да се извие... просто да станат плавни ъглите...

 

питам щото имам идейка да се направя нещо ама ...

 

пп - браво, hamsia, евала! на профила ти ни пише че си от килифарево..?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

joeless - както Mishelle - "OSB е вид пресован дървен материал".

Което ще рече - няма как да го оформишот самия материал.

Но може да помислиза декоративни пластмасови ъгли или профили няккви. Въобще сега има доста богат избор и може да проявиш доста фантазия.

Офф :

А колкото до Килифарево - навремрто е трябвало да се родя там - но точно 75 година са махнали родилния дом от там и съм раждан във Велико търново.

Та по тази причина имам баба и дядо там и доста добри спомени и приятели от Килифарево.

И този уикенд ходих на 2 дневна почивка до Трявна и минах през Килифарево и се сетих за снимката и викам чакай за базика да се фотам и аз.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С OSB няма как да работиш като с пластмаса, т.е. да го огъваш при такива малки размери, но с повечко въображение можеш да постигнеш не лоши резултати. Освен това ъглите и ръбовете можеш да си ги шлайфнеш и да ги заоблиш. Ето малко снимки как седят такива ръчно изработени джобове при мен. Наложи се да се съобразявам със 17 cm говорители, но поне според мен стана прилично. А и да не е - звука е добър :mrgreen:

OSB.jpg

Това е OSB. По памет е 7мм дебело.

djob1.jpg

Декоративните лайстни са Г- и П образни. Обличането е с черна изкуствена кожа.

djob2.jpg

Така изглежда отвътре.

Освен джоба, използвам и горната повърхност (тази над говорителя) за да си слагам примерно телефона, цигарите или каквото и да е от този род. Мислех там да турна един ограничителен ръб, т.е. да се получи нещо като подобие на плитък джоб, но за сега не смятам, че е нужно. Кожата прави достатъчно добро сцепление с предметите и при спокойно каране, дори и при затваряне на вратата те не падат :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добре изглеждат джобовете, добра работа :) най ми хвана окото обаче барчето между седалките :) искам и аз таковааааааа :roll: а не ти ли пречи за ръчната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.