Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

[свален вече] Как се сваля лагера набит в кол-я вал?


Viktor_

Recommended Posts

Става въпрос за лагера в който влиза първичния вал на скоростната кутия. Предполагам, че се използва скоба с каквато не разполагам, така че ако някой го е сменял с подръчни средства нека сподели как става. Или ако някой има съответната скоба и би помогнал за пет минути няма да откажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами намираш един лимбусен болт и му завираш главата

в дупката на лагера :D след това малко настрани и мъкни

можеш да му завиеш една гаика и с енно лосче аре вън

..... това беше преди месец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! За целта се използва специална скоба. Такава можеш да си купиш от магазина за инструменти който се намира в непосредствена близост до черквата която е на ул. Раковска. Магазина е впряката ако идваш от Сливница по посока Дондуков преди черквата завиваш в дясно и на пъвата пряка на самия ъгъл е магазина. Там има много квалитетни инструменти. аз от там съм пазарувал за себеси и за фирмата в която работя и несъм имал проблеми. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С подръчни средства- слагаш дорник или нещо, което да влезне мн. плътно в лагера и после с леко почукване от ляво и от дясно и излиза постепенно. Аз имам опашка от скоростна кутия и с нея би станало идеално. Също става и с камък от гедоре и пак с почукване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ще ти го извадя - ако можещ да почакаш до понеделника - вторника - имам съответните инструменти ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо мерси за съветите! Аз се притеснявах, че трябва специална скоба, а в крайна сметка лагера излезе с подръчни средства - като не намерих подходящ лимбусен болт грабнах един върток за метчик, който имаше ръбче и с него излезе съвсем лесно.

 

Знам, че най-добре би било човек да има скоба, но като ти трябва рядко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.