Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хм, изненада...пак ми поскачаха на задния капак!


gogata

Recommended Posts

Днес пак ме изнедаха приятно с вдлъбнат заден капак...вече не броя за кой път ми се случва! :mrgreen: Връщах се сутринта, след като разходих кучето и двама пишлегари на по 15 - 16 си пиеха кафенцето облегнати на Шкодака и в следващия момент, в който влязох във входа единия просто седна със засилка на капака.Не ми издържаха нервите и му скочих, и след като му треснах 2 шамара той невъзмутимо ми заяви :" Копеле, ма тя тая кола не е ли изоставена?" :evil:

Та мисълта ми е, не ви ли дразни този феномен в нашето мислене - видим ли нещо готино веднага трябва да се изсерем отгоре му?! :evil: Не говоря само за това с колата.Примерно поредния 16 годишен дришльо, мислещ се за негър от гетото :mrgreen: , вижда как някой човечец си боядисал стената около магазина примерно и веднага трябва да си тагне там или да напише някоя глупост...Полудявам просто!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само бой оправя тия момченца.А ако и това не помогне, значи трябва да им се приложи стабилно шамаросване,та следващия път да викат - Оле, не се облягай на тая кола, че миналия път един луд как ме би ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, щом ти стои колата на улицата според мен трябва ди си туриш една алармичка - най-простите струват 50-70 лв. с монтажа, да ги видим тогава как ще ти викат, че била изоставена колата с вкючена аларма;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега точно за някаква алармичка спестявам.До синия гараж на Баня Мадара, дето продава Марто има едни момчета дето с аларми се занимават и при тях най-евтината оферта е 70 лв с монтажа.Най-късно до лятото мисля да си сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, по-добре побързай, че до лятото вече може да са 170 лв. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goga,

 

Проблема при теб е че си точно срещу училището. И пишлегарчетата всеки ден минават покрай колата ти....

Иначе яко бой на такива. Или, най-добре, го хващаш здраво за ушенцето и при тате да плати за ремонтите :) След това да видим дали ще се катери пак. Ако тате не плаща - бой!

 

Поздрави

 

PS: Това са само теорий, но дефакто баща ми го е правил. Но навремето когато нещата изглеждаха по-различно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и лош вариант след шамаросването ти. след 5-10 дена като мине с един ключ от фара до стопа после ще гледаш колата и ще търкаш очи а ония(шамаросаните) ще ти се смеят от някой ъгъл.

 

за един човек който не е запознат с марките, колите, стойноста им и годината на пройзводство като види една 1000мб и си вика 'кофти трабант е това' и не му побира главата, че може някой да се грижи за толкова стара кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е с аларма+двузонов микровълнов датчик и като мине някоий и се задърши на разстояние 10-15 см от колата повече от 3-4 секунди, писка един път, докато се движи обект в зоната му на охрана. Струваше ми 50 лв, ама не съжалявам. Лошото е, че понякога се включва при по-силен дъжд, но пък може да се изключи ръчно, а алармата да си остане включена.

Пък як кеф е да гладаш от балкона някой като ти се облегне на колата и да включиш алармата тогава. Иначе докато нямах аларма ги отучих кварталните порове и съседите да ми висят около колата и да се облягат по нея. Под мен има кафе и разни мутрундери си седят пред него около мойта кола и си говорят. По едно време появявам аз, отварям предни и задни капаци и врати, разхвърлям около колата инструменти и принадлежности, така че да паркират на минимум 1.5-2 м встрани и си бачкам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм привърженик на алармите. 99,9% от алармаджиите поставят устройствата с "ляв измръзнал крак" и впоследствие всички ел-проблеми възникват именно поради некадърно поставена аларма.

 

Гаражче му е майката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам,че гаражче му е майката ама такова няма, пък и поне в близко бъдеще няма да има. :(

 

Хашек, обясни моля те, какви евентуални проблеми с тоците би ми донесла една аларма? Сетих се, че имам познат, който може да ми я монтира, така че да съм сигурен, че няма да го направи с "левия схванат крак" :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен като ми се изтощи акумулатора, някакво реле в алармата блокира и крушката на единия заден мигач остана да свети постоянно - докато се усетя да откача клемите на аку-то и гледам: съклото на стопа точно над крушката "хлътнало" от топлината:( освен това предишния собственик се оплака, че през зимата му блокирало централното заключване, което е към алармата вследствие на което паднал акумулатора. Затова просто откачил централното, а сега се оказа, че модула за управление и 2 от машинките на вратите са изгорели... предполагам за такива проблеми говори Хашек

Едва ли проблемите се предизвикват само от майсторите, като купуваш ефтина китайска аларма за 70 кинта нормално е да се случчи с дефекти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз ЦЗ не искам, възможно ли е само аларма без централно заключване? :roll: Глупави въпроси задавам, знам, ама тоците не ги чаткам изобщо. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, възможно е - и без това централното не влиза в цената от 70 лева. Като питах в сервиза за смяна на изгорелите машинки ми обявиха цена 25лв. на врата с монтажа + още 30 за модула за управление, тъй че и аз ще си купя евтини китайски машинки и ще ми ги смени приятел безплатно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателната информация. :)

 

П.П. Капака го изправих с юмрук, не му личи изобщо 8) . Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже в темата се заговори за аларми и централно, на колегата белия лебед- Виктор вече 1 година му работи китайската аларма с китайските машинки и няма никави проблеми. Монтира си ги сам пред блока и изглежда причината за повреди в тоя възел е в ''левия измръзнал крайник'' който при него е десен топъл и сръчен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:o Само 2 шамара ли му опъна? Другия път като го видиш му вкарай още поне 5- депозит за евентуални бъдещи прояви! Вървят с обяснение, че ако нещо стане сколата ще депозираш още поне 50 кила бой (може и с кол за домати примерно)! :evil:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, съчувствам ти - знам какво е :? Навремето още като имахме 1000 МБ-то все на него се облягаха и катериха диванетата от квартала... Явно младежта не си е променила много вкусовете :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

питай ме мен за вартбурга ми - беше паркиран малко по- нагоре по априлов . преди 5 -6 някой беше скачал по предния капак , по тавана и по задния капак . сега си седи в двора и още чака да му доиде реда и да намеря нов капак .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хубавото е, че с малко бой по вътрешната страна на капака всичко е ОК вече.

 

Tyny, Вартбурга да не стоеше на Априлов и Велико Търново, един бяло-син ретро?Много е готин ако е той. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

младежта наистина си е таковала таковата дето се вика, ама това не опира само до вандализма - а също и до НЕВЕЖЕСТВОТО :lol: преди седмица ми разбиха капачката на резервоара - дебили - естествено нищо не можаха да докопат.... евалата на чехите за кривите тръби :)

само дето се изсипах с 24 лева за капачка вместо да ги дам за ново масълце...

иначе и аз съм с китайските машинки, ама само на предна лява врата, за другите няма нужда :) ключалка отляво - нямам... алармата е на много години - от най йофтенките - само два режима си има - един предупредителен - изписква като я ударят, така три пъти, ако още напъват - почва да реве :) на другия режим направо си реве :) върши работа... гони мангалята... ама и си я паркирам така че да я виждам през прозореца като съм на работа :) шубе ме е да я оставя самичка в нощта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах и аз спадам към младежта, само дето мисля, че към културната част :mrgreen: . Иначе и мойта принцеска стои под прозореца да си я гледам 8) . Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.