Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със Шкодата, не знам какъв.


cenarius

Recommended Posts

Добри и лоши новини - с кои да започна?

 

Добрите - това, дето е паднало не е фатално - намери подходящо болтче и го върни на мястото му. Това е вакуумна мембрана за втора степен на карбуратора - може да се кара и без нея, обикновено не работи. Ак оне можеш да намериш болтче - отдолу има една мнооого малко загерка - махни я и го откачи изцяло да не пречи на жилото на газта.

Това с гарнитурата - не знам, може да не си го стегнал като хората при смяната. Опитай само с дозатягане - тази гарнитура не изгаря толкоз лесно.

 

 

Лошите новини - това омасленото няма нищо общо със загубата на масло. Това е един прост отдушник за камерката на карбуратора.

А за маслото - има два варианта

1 - да изтича от разни места - бензинова помпа, шайба на коляновия вал и др.

2 - да го гори - това лесно се разбира - караш някой да даде газ, ти отиваш отзад и гледаш към ауспуха - ако излиза син пушек/дим значи погорва масълце. По книжка дават до 900грама / 1000км, но с един ремонт на сегменти / евентуално слагане на гумички на клапаните нещата могат да се овладеят до към 50 грама / 1000км.

 

Така че ти се очертават един малък ремонт - да закрепиш обратно вакуумчето и един голям - сегменти.

 

Това е. :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rado NRG и Maxrpm отидоха на място да видят за какво става дума. Иначе и аз си мисля същото, каквото и ти - отнякъде хвърля масло колата. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. това с вакума трябва и се усеща когато работи. купи си една гарнитурка(20ст.) и си закрепи с 2 винта да ти е чиста работата. дори да не сложиш гарнитура не е фаталано.

 

загуба на масло: погледни си двигателя от долу,скоростната кутия и деференцяла >>>всичко е в масло или поне при 90% от шкодите. все от някъдете сълзи и тече. загледай след като оставиш колата някаде за 2 дена без да я караш виж дали отдолу няма капка на земята.сам трябва да установиш проблема по нета ще бъде трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карбуратора е за вторични, ушенщето дето се завива вакума се е счупило, и целия е в масло. Мисля че клапаните не затварят и връща масло в карбуратора поне с друго не мога да си го обясня. Взех една гарнитура ладова от квартала за 2.50 ама тя се оказа крива и при слагането на шпилките я счупих. Утре ще мина през алекс да си взема една нормална ладова. Клапаните Cenarius каза че в Пазарджик ще си ги регулира, и с това мисля, че ще спре да му гори масло. Въздушния филтър му няма крачето което се захваща за двг то, но няма да вземам нов поради бюджетен недостатък :mrgreen: Тук таме трябва някоя скоба по маркучите и една нова връзка между водната помпа и тръбата и това е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Мисля че клапаните не затварят и връща масло в карбуратора поне с друго не мога да си го обясня...

Не е от това! Няма как да "издухва" масло през изгорял клапан (ако има такъв), защото цилиндрите просто не се пълнят с масло.

Нямам опит със старите Шкоди, но на Ладата отдушника на картера е вкаран във въздушния филтър и когато двигателя се износи, започва да духа в картера, а от там през отдушника маслото зацапва карбуратора. Така, че може би ти се очертава поне една смяна на сегменти.

Поради същата причина се губи и масло, защото двигателя го изгаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас :( Съчуствам ти колега!

Аз мойте не ги оставям никога освен при пътувания в чужбина...

 

Поздрави и успех с пререгистрацията и т.н....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много гадно... :cry: .Наистина ти съчувствам! Дано бързо да се оправиш с изваждането на нови документи, друго откраднаха ли ти? :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина съжалявам :( . Малко странно ми се вижда, че на третия не са му взели нищо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много жалко колега, дано да им се върне двойно на тия, които са ви ограбили. Аман от такива хора хора! :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и вие си спите докато някой влиза и светка лампата :roll: , може портиера да не е виновен ако е комшията от горния етаж. дано ти върнат документите. аз миналата седмица си загубих протмонето някаде в техническия университет,следващия ден питам чистачките и ми го върнаха, даже с парите вътре не могах да повярвам, че са останали добри хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.