Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

капачка на капака на мотора


shotik

Recommended Posts

от какво може капачката на капака на главата да се извади от гнездото и и да изпадне.това ми се е случило вчера като съм се прибирал,но днес разбрах причината защо мотора започна да придърпва и да глъхне като че да няма гориво.

днес мотора запали добре но започна да гасне и след няколко пъти така отворих капака и видях че капачката я няма.не е омаслено много и сигурно наблизо е станало,но немога да се сетя за нещо различно от нормалното пътуване.

взех от вътрешна авто гума и изрязах парче и със скоба го стегнах около гърловината,мотора заработи по добре ,сега ще излизам на 13 км от нас и ще видя дали ще е добре.

но все пак -от какво може капачката на капака на мотора да изпадне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причината е елементарна. Умните глави са измислили че вместо да се завива капачката на маслото (Фаворит,Фелиция) е по хубаво да и сложат гумено уплътнение и така да "щраква". Е да ама то се е опекло защото не си го сменил навреме (струва стотинки) и капачката е изпаднала. Нова с уплътнение струва няколко лева. Купуваш слагаш и няма нужда да се тревожиш че нещо не е наред с мотора. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колега,може би затова да е изпаднала както пишеш,но когато съм опитвал да я махна при работещ мотор е имало вакуум и затова не съм предполагал че може да изпадне.

около 25 км.изминах така както го направих с подръчни средства и нямах проблем,когато имам време ще си купя капачка но ще я вържа с парче синджир /ланец/ та да не я губя.вързан поп, мирно село.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропускате нещо съществено , което е от голямо значение и това е отдушника на картера . Запушили се нищо неможе да спре капачката да излети дори и нов уплътнител , а ако не излети двигателя ще цвъкне отсекъде масло ;) Преди докато карах с изваден отдушник това ми беше като датчик , че е замръзнал маркуча т.к. в купето почваше да мирише на изгорели газове :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш газова уредба и отдушника на картерните газове ти е вързан към филтъра - през капака на клапаните се засмуква въздух който не минава през филтъра - с други думи съпротивлението на засмукване става различно . поради тази причина се нарушава настройката на газовата уредба .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.