Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Закупуване на аксесоари


hamsia

Recommended Posts

Здравейте, решил съм да позакупя някой и друг аксесоар за колата та имам питане в няколко точки:

 

1. Обаждах се до сервиза , но ми казаха че няма да работят в неделя а само магазините и ми казаха, че имало в Надежда и на Тотлебен.

Понеже Тотлебен ми е по близо - ще намеря ли там аксесоари и евентуално антифриз.

2. Иска ми се да си направя още един ключ за колата ( Шкада Фабия 1.9 SDI) - на къде трябва да се насоча.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен не е задължително за консумативи да ползваш фирмените сервизи и магазини, освен ако не е още гаранционна колата, понеже са скъпари и за някои части се чака доставка от Чехия...

иначе резервен ключ би трябвало да могат да ти извадят навсякъде - има едно добро ателие на Ботев, близо до 5-те кьошета от страната на баня Мадара, а също и на спирката на 94 и 102 на Семинарията (там е и по-евтино)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми специално за антифриза не намерих никъде розов(G12) - от форума четох че в Шкода имало такъв даже и снимка имало.

Колкото до магазините - харесах си аксесоари от сайта и незнам дали някъде другаде ще има такива.

А колкото до ключа - той е с чип - програмират ли такива и ако да - да ми дадеш малко по точни координати?

 

пП: Не е нова колата - искам да я поглезя малко:)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми специално за антифриза не намерих никъде розов(G12) - от форума четох че в Шкода имало такъв даже и снимка имало.

Колкото до магазините - харесах си аксесоари от сайта и незнам дали някъде другаде ще има такива.

А колкото до ключа - той е с чип - програмират ли такива и ако да - да ми дадеш малко по точни координати?

 

пП: Не е нова колата - искам да я поглезя малко:)

 

Поздрави

 

За ключовете с чип не знам - не съм карал толкова нови коли, предполагам в големите ключарски ателиета могат, или пък тия дето монтират аларми може би. Иначе розов антифриз "Фридекс" има(ше) в магазина на Симеоновско шосе, в синия гараж на баня Мадара и на ул. Монтевидео (там е най-евтин - около 8 лв/килото), за адресите виж в раздел Магазини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен чешкия Фридекс може и от розовия да вземеш. Синол се казва и от завода Фабиите излизат с него. Словашки е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да благодаря ви много,

ще пообиколя утре да видиме какво ще стане:)

Ще отида и на този на Тотлебен де да видим какво предлагат;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно резервен ключ, като си купувал колата от магазина към него трябва да са ти дали едно правоъгълно етикетче с бар код. Единствено с този бар код можеш да си изкараш дубликат! Иначе дори и да си направиш при някой майстор, няма да можеш да палиш, защото имобилайзера няма да се изключва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали те интересува, но на баня мадара има един руски "Лена" по 4.50 на -80 по таблица на етикета, 1:1 с вода става -40 вземи си там колкото ти трябва, нямах никакви проблеми с него миналата зима, и във фризера съм го слагал и нямам проблем. Все пак няма да е зле да си вземеш помпичка за измерване на антифриз да си знаеш че всичко ти е ОК. Според мен не е важно антифриза да е 15лв литъра, а да не ми прави проблеми зимата :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marinov - не е нова колата и ми я дадоха с един ключ.

Питах го за пластината, но джамбазина каза - незнам за ко ми говори6 и тва беше:)

Принципно си прав, но нали знаеш че няма невъзможни неща.

Мисля че само ключ със чип и сам можеш да си направиш - бях чел че колата може да програмира до 4 ключа.

Иначе някъде на Сливница ми казаха за 2 ма ключари с техика за препрограмиране.

Но все пак предпочитам в Шкода да ми го направят;)

Max - така и така ще ходя до Шкода - предпочитам оттам да си взема:)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали те интересува, но на баня мадара има един руски "Лена" по 4.50 на -80 по таблица на етикета, 1:1 с вода става -40 вземи си там колкото ти трябва, нямах никакви проблеми с него миналата зима, и във фризера съм го слагал и нямам проблем. Все пак няма да е зле да си вземеш помпичка за измерване на антифриз да си знаеш че всичко ти е ОК. Според мен не е важно антифриза да е 15лв литъра, а да не ми прави проблеми зимата :mrgreen:

 

Макс за Фабийката е хубаво антифриза да е G12. Да става за алуминиева глава. Лена-та може да не прави проблем на главата на 120-то (от евтините и аз съм му фен на руския :) ) но при "златната" глава на Фабията май не си струва да се рискува :roll: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ключа няма проблеми. Във Варна има едни майстори които за 20 минути ти правят ключ за колата като си си загубил единствения преди това. Ключа беше със имобилайзер. Услугата обече никак не беше евтина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен не е задължително за консумативи да ползваш фирмените сервизи и магазини, освен ако не е още гаранционна колата, понеже са скъпари и за някои части се чака доставка от Чехия...

иначе резервен ключ би трябвало да могат да ти извадят навсякъде - има едно добро ателие на Ботев, близо до 5-те кьошета от страната на баня Мадара, а също и на спирката на 94 и 102 на Семинарията (там е и по-евтино)

 

Аксесоарите изобщо не са скъпи в Еуратек. Купи си антифриз G 12 за 8 лв. и не се занимавай с глупости.

Сега за ключа. Както каза Marinov даже и да си направиш същия няма да можеш да си запалиш колата, ако имаш имобилаизер. Отиди и си поръчай от Еуратек нов ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен не е задължително за консумативи да ползваш фирмените сервизи и магазини, освен ако не е още гаранционна колата, понеже са скъпари и за някои части се чака доставка от Чехия...

иначе резервен ключ би трябвало да могат да ти извадят навсякъде - има едно добро ателие на Ботев, близо до 5-те кьошета от страната на баня Мадара, а също и на спирката на 94 и 102 на Семинарията (там е и по-евтино)

 

Аксесоарите изобщо не са скъпи в Еуратек. Купи си антифриз G 12 за 8 лв. и не се занимавай с глупости.

Сега за ключа. Както каза Marinov даже и да си направиш същия няма да можеш да си запалиш колата, ако имаш имобилаизер. Отиди и си поръчай от Еуратек нов ключ.

 

може да не са скъпи, но често ги няма в наличност - на мен ми казаха за най-проста тръбичка-водач на масломерителната щека че трябва да чакам поне месец за доставка, която струва с 12 лева отгоре върху цената на тръбичката (не можаха да ми кажат колко струва самата тръбичка!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да не са скъпи, но често ги няма в наличност - на мен ми казаха за най-проста тръбичка-водач на масломерителната щека че трябва да чакам поне месец за доставка, която струва с 12 лева отгоре върху цената на тръбичката (не можаха да ми кажат колко струва самата тръбичка!)Ако можеш си набавяй части от другаде или от wv, като ти кажат месец значи два и постоянно ще ги ръчкаш ади кво стана. Хем си даваш парите, хем не ги искат.WV имат срок на доставка иначе плащат неустойки.ЕТ ти казват ако искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да направим равносметката:

 

Антифриз намерих от шоурума на Тотлебен - G12 - мяркал съм го из форума сниман - 8 лв. както споменаха доста хора.

Аксесоари намерих каквото търсих - но естествено са по каталог и се чака :)

Иначе като цени - ми става въпрос за мрежите (1 хоризонтална и по вертикалните стени на багажника за 60 лв. мисля че бяха) и за едно като джоб - чантичка което се вмъква идеално над дясната гума извивката в багажника.

И сега най - интересното - ключа с имобилайзера - Шкода правят само от пласмовата лента на която има бар код!!!

Според мене не са прави, но таков е тяхното условие.

От много места съм чувал че ства препрограмиране, а също така и съм чел че колата може да програмира 4 ключа ( стига да имаш заготовки предполагам )

Вежливо ми предложиха да си сменя заплаването което е около 300 лв.

Накой ако има наблюдения - да сподели относно смяна на запалването.

Иначе вадене не ключ и програмиране - 100лв.

АЗ щях да си вадя 2- тоест 200лв.

Ако операцията по смяна на запалването не е толкова болезнана сигурно ще се насоча на тоя вариант.

 

Благодаря на всички за мненията

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги ги няма в наличност например във ЕТ Варна има стелки и калобрани. Мисля, че от аксесоарите само мрежите за багаж ги няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че доста критикувате Еуратек без основание :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че доста критикувате Еуратек без основание :?

 

Офтопик малко :)

Ако имаш "човек" там е ОК. Аз обаче нямам и изобщо не съм доволен от тях по ред причини...за много важни неща. Колата ми повече там няма да иде никога :evil: ...докато е моя А за аксесоари - няма грижи - за 2 дена ми намериха за праговете надписи "Октавия" и мрежа за багажника :smt045

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stenly, ако се възприма като критика то тя е конструктивна.

Иначе съм доволен, че намерих това което търсих:)

 

Поздрави

 

ПП: То оставаше да са го сложили в каталога , пък да го нямат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че доста критикувате Еуратек без основание :?

 

Офтопик малко :)

Ако имаш "човек" там е ОК. Аз обаче нямам и изобщо не съм доволен от тях по ред причини...за много важни неща. Колата ми повече там няма да иде никога :evil: ...докато е моя А за аксесоари - няма грижи - за 2 дена ми намериха за праговете надписи "Октавия" и мрежа за багажника :smt045

Поздрави!

 

Нямам никакъв човек там, просто съм доволен от сервиза! Понякога срещам доста странни мнения от хора, които нямат много опит с други оторизирани сервизи и марки автомобили. Не визирам теб или конкретно някой друг съфорумец

 

Даже и тук срещнах едно такова мнение, че седмица е много чакане за резервна част. Във София Франс Ауто се чака месец в добрия случай, в ТМ Ауто също се чака доста! Една седмица е нищо време!

 

А праговете изглеждат много добре :D

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си напазарувах някои аксесоари от ЕТ. По специално стелки (имаха ги в наличност) и мрежа за багажника (чаках 2 седмици). Жената на която поръчах беше доста любезна. За разлика от едно леке което работи там. Още докато поръчвах колата и казах искам и задна чистачка оня почна "за кво ти е бе? то тя никва работа не върши!". Добре че не го послушах! Супер и се кефя. Като вали дъжд направо се раждам със задната чистачка... оооопссс пак се отплеснах.

Та аксесоари имат почти всякакви. За съжаление трябва да се чака. Много малко неща държат на склад. И зависи на кой служител ще попаднеш!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че доста критикувате Еуратек без основание :?
смятам, че никой не критикува без основание.Един пример. Колата ми е в сервиза от август и още нямат нужните части,ако на това му казваш навременна доставка здраве му кажи.В момента заведох дело за неустойка.Във WV като забавят сроковете си ги плащат/вярвай ми така е/.От там като поръчат нещо ЕТ си спазват сроковете на доставка/тя е 2 седмици/иначе времето е ПАРИ.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че доста критикувате Еуратек без основание :?
смятам, че никой не критикува без основание.Един пример. Колата ми е в сервиза от август и още нямат нужните части,ако на това му казваш навременна доставка здраве му кажи.В момента заведох дело за неустойка.Във WV като забавят сроковете си ги плащат/вярвай ми така е/.От там като поръчат нещо ЕТ си спазват сроковете на доставка/тя е 2 седмици/иначе времето е ПАРИ.

 

Еуратек Варна така като гледам са много зле, аз имам впечатления само от Еуратек София ;) Явно от там идваше и разногласието в мненията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.