Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Осветление на отопление/климатик


PRR

Recommended Posts

Накратко - изгоря ми осветлението на отоплението/климатика. Не е болка за умирачка, но е супер неприятно :(

 

Накратко - някой сменял ли е или има ли идея как се сменя? В книжката нищо не пише (щях да се учудя ако пишеше!), а до ЕураТек само за това не ми се ходи....

 

Поздрави

 

PS: Бих се радвал и на линк

PS2: Колата е Skoda Octavia Tour (на снимката)

 

 

Описание накратко (за да не се рови цялата тема)

Изваждането на средното копче става най-лесно като се сложи парцал в/у копчето за да не се надере и се дръпне рязко. Важно е да се обърне вниманието на "рязко"-то дърпане! След това с пинсети или много тънки клещи се изважда крушката и се монтира новата. Копчето се слага много леко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Октавия 1998 с климатик става така

Средното копче<на вентилатора> се издърпва, то е на щипка.

Зад него се намира лампичка аналогична на тези в третия стоп.

Сменяш я и си готов< тя е обща за трите въртока, а също е и за бутоните на климатика и вътрешната циркулация>. После натискаш врътката на вентилатора обратно, тя щраква и всичко е ок. Гледаи да е топло за да е по гъвкава пластмасата.

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес напънах с клещи и .... пак не излезе :evil:

Разглобих половината колонка и пак не стигнах до тъпата крушка. Стигнах до там че извадих пепелника, но от там няма достъп. Над управлението на климатика има отвор за цайси и сие но той не се маха. Извадих и касетофона и от там няма достъп. Развих винтовете които държат управлението на климатика и парното но пак не мога да достигна до крушката :evil:

Другото което ме притеснява е че копчето за вентилатора е много малко и хич не ми е ясно как от там ще мога да прекарам крушка....

 

Ако някой има идея да пише. Иначе утре ще гледам да постна и снимка на тъпата конзола...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://pg.photos.yahoo.com/ph/efrogman/my_photos

На линка има две схеми, с номер 10 е крушката. Тя е сразмери 10мм на 5мм диаметър.Минава спокоино през въртока на вентилатора.

Всичко това е за Шкода 98.

 

за повече инфо пиши ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10х,

 

Това което виждам от схемата е че мойта конзола е по-различна. От друга страна май врътките са същите. Ще се пробвам още веднъж да напъна, но май си има чалъм....

 

Ето снимка на мойта конзола.

 

PA150015_resize.JPG

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих човек работил в ЕураТек. Смени ми крушката. Наистина се дърпа средното копче. Но мнооого силно и то с клещи. За целта се слага парцал иначе копчето се наранява много сериозно. След това смяната на самата крушка не е трудно. С дълги и тънки клещи облепени с тиксо се издърпва старата крушка и се монтира новата. Крушката май е 1W или 1.2W... Много малка, без цокъл.

 

10x на всички за инфото.

 

Поздрави

 

PS: Някой админ да lock-не темата...

 

Хубаво, ще я lock-не темата, ама ако може модератор да е :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.