Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със запалването


DaGa

Recommended Posts

Колеги имам следния пробел, като дам на контакт и завъртия да запаля колата не пали а се чува само едно цъкане и ми светва контролна лампа (!). От стартера ли е? и ако е как може да се поправи.Предварително Благодаря. Лека вечер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вероятно е слаб акумулатор,хлабави клеми на него и на стартера,изгоряла или прекъсната една бобина на шалтера и зъбното колело на бендикса удря в зъбите на маховика без да може да се завърти за да зацепи.

контр. лампа светва за да ти покаже че ключа е на "старт".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обобщим - ако акомолатора е наред виж дали имаш имаш хлабава връзка и ако не сменяш шалтера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обобщавам - акумулатора е чисто нов! връзките по клемите са яко стегнати! то ако беше хлабав акумулатора щеше поне малко да завъри или поне лампите да светят слабо... та май отиваме на шалтер/бобина/... я кажете нещо повече за нея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем и като стана белята разбрах защо е така!!!

Задния капак на стартера /този с четките/ ми се е спукал, оттам ротора леко се измества и застава на ебем страна спрямо четките и ми палеше след трето-четвърто цъкване и така докато се разпадна целия стартер и изрони бендикса и венеца на скоростите. :evil: Побеснях и сега продавам Фаворита и май ще е на части :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То лошото е, че мойта не пали ни от 3тия нито от 4ти път, с две думи хич не пали само си цъка!? а Scrooge относно твоята, ще я продаваш ли на части? ако е така дай тел. да се чуем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверихте ли бендикса и венеца на маховика - понякога пущините се изяждат и не зацепват - тогава се чува характерното цъкане, за което говорите. Ние с бащата така се сдобихме с чистак нов стартер (редукторен) и след това разбрахме, че сме се преебали мощно - за сметка на това сега Фаворита пали много "западно", а иначе работещия стартер го продадохме на колега от форума. Така че - проверете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да провериш за всеки случай и дали масата от двигателя към акомулатора е наред (дебелия черен кабел от двигателя към акомултора). Може да не прави хубав контак. Тогава стартера зацепва (щракването, което чуваш), но не може да протече достатъчно ток да се завърти. Аз имах такъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам два формана и на двата се беше скъсал кабела за масата който е отдолу към купето. Провери него първо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах подобен проблем като си купувах моя Фав. При мен акумулатора много бързо падаше. Оказа се че една от статорните ми намотки на стартера беше изгоряла и въртенето беше бавно и тромаво. Та след рециклиране на моя стартер със стартер от 120Л взе че заспа проблема. От глупост след 3 месеца пак свалях стартера да сменям бендикс и да обръщам маховика да го е .

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги за помоща, в крайна сметка я закарах на серяиз и се оказа че бедникса е отишъл, та го смениха с нов, казаха ми че и маховика бил тръгнал - колкото изкарал толкова... още веднъж благодаря за помоща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега. Хубавия нов бендикс е възможно да стане на гъз за относително неопределено къс период от време ако маховика е започнал да се изронва и той. Но за смяна или обръщане на маховика сигурно офертата ще е друга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.