Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

нови глоби


yohi

Recommended Posts

maxrpm, cenarius, ...

 

Какво общо имат пътищата със спазването/неспазването на правилника?!??!?

За пътищата се грижи ГУП (главно управление пътища) и/или общината а за спазването на правилника се грижи КАТ! Освен това независимо от качеството на пътищата всички ама ВСИЧКИ се движим по тези пътища. И правилника е един и същ за всички. Не може ти, понеже си недоволен от нещото Х да нарушаваш правилника! В никоя нормална държава това не се позволява. Минаваш на червено защото имало задръстване? От къде на къде?!?!?!? Ами нали и другите са в същото положение. И те чакат и те се изнервят! А като влезеш в кръстовището на червено пречиш на останалите (които не извършва нарушение). В резултат и тези които не правят нарушение го отнасят от тарикатите. На ден по десет (да не кажа 20) такива ги соля на майка! И затова искам да им се вдигнат глобите 10 пъти та поне да знам че като го хванат ще си плати за тарикатлъка!

 

Айде със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    9

  • smirn0ff

    5

  • izov

    4

  • Mishelle

    3

Най-много писали в темата

Колеги, това за правилника, че трябва да се спазва е ясно. Тези които говорят за пътищата и задръстванията и т.н. всъщност искат да ви кажат, че правилата са си както обикновено за обикновените хора. Аз примерно искам да ви кажа, че ако бяха дали на концесия магистралите, щехме да имаме хубави пътища от и за всички краища на България, само че това не стана, защото постоянно онези горе се карат за по-голямото парче от баницата - за тях правила няма, но това не им пречи постоянно да налагат такива на нас и да ни вдигат глобите. Защото ако сега ги имаше тези главни магистрали, нямаше всеки ден по новините да гледаме размазани коли и убити хора по новините. Сега в момента карането по нашите пътища е огромен стрес. След като човек кара 15 мин след камион, движещ се с 40км/ч по главния път Варна-София мога да разбера защо се изнервя и предприема рисковано изпреварване. А на тези дето казват "на който не му харесва да си седи вкъщи", ще кажа че живота на всички ни зависи от пътуването и икономиката зависи от това. Не можем да се върнем в каменната ера, само защото на онези горе им се крадяло, вместо да се замислят как да разширят пътищата и да ги направят по-сигурни. Затова колеги не си стойте вкъщи! Нека всички заедно да измислим някаква форма на протест срещу лошите и недостатъчни пътища!! Тогава ще ги накараме да мислят как да направят нови, а не по-лесното - драконовски мерки, за да може да има някакво движение по сегашните!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо се нахвърлихте на Макс ... ми той каза една проста истина - малоумно е да се радваме на по-високи глоби, защото всички ние на ден правим сумати нарушения ... правим ги не защото караме като джигити, а защото в много случаи се налага.

 

Я си помислете колко пъти сте спрели на пешеходна пътека и колко пъти не сте, защото вие ако спрете тоя отзад ще ви направи хечбек?

 

Колко пъти сте минали на жълто, защото сте закъсняли прекомерно много заради някое задръстване?

 

Или колко пъти сте отнели предимството на някой (леко сте го засекли), защото иначе не можете да си направите маневрата посмъртно?

 

А колко пъти сте нарушавали пътна маркировка или сте правили забранена маневра - примерно попадате в задръстване и правите обратен завой за да минете по друг път?

 

Колко пъти сте се предреждали най-отпред на светофар - примерно минавате по трамвайната линия или правите завой от секцията за направо?

 

И накрая - нека всеки който спазва ограниченията на скоростта да си каже ... всеки ден пътувам по Цариградско шосе и досега 1 не съм видял да кара с 50 км/ч ... това важи и за други големи булеварди.

 

Мисля, че има голяма разлика между това да караш опасно и да правиш нарушения ... аз не карам опасно и безотговорно, защото искам винаги да пристигам където отивам ... но правя нарушения - в София това е неизбежно.

 

Между другото всички вие дето се радвате на увеличените глоби и дето ще се изкарате най-дисциплинираните шофьори в България кажете -> за колко време стигнахте до морето тая година?

Защото, ако сте спазвали всичките малоумни ограничения на скоростта трябва да сте пътували 10-15 часа.

 

Не ме разбирайте погрешно, аз искам всички да карат дисциплинирано и да има ред по пътищата, но поредното увеличение на глобите няма да промени нищо освен размера на рушвета.

Тези които си карат лъскавите коли агресивно и ненормално няма да се вразумят от увеличението ...

Новите глоби ще ги усетят хорицата дето забравят да си сложат колана (50лв!!!!!), тия на които не им свети десния фар примерно или пък тия дето карат с 16 км/ч над ограничението (тук е мястото да вметна, че в много китни БГ градчета ограничението е 40 км/ч, а не 50 както е по правилник ... пък нека колегите отгоре да разправят, че не правят нарушения и да се радват на глобите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна по коментарите на orange! - нещо като добавяне:

На Цариградско шосе има табела 80 а зимата е 70, а на доста от булевардите също е така.

А относно спурането на пътеките - то и без да спираш гаранция няма - само дето ме е страх, че аз като спра тоя в ляво не спира и отнася пешеходеца като куцо пиле домат.

То затова преди пешеходна пътека се кара с повишено внимание и не се спира 10 метра преди нея - за да няма хечбек:)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се шашкате ?!

 

това е проекто-закон , а не влязъл в сила закон.

След като го приемат не се знае дали ще е това текстът ;)

 

Но като цяло закона е добър на мен ми хареса, само ако почнат да го прилагат равно. А не някаквъв с CLK да минава през пешеходните пътеки примерно с 100км/ч и да се правят че не го виждат полицаите...

 

 

Това е най-важното правилата да станат за всички , а не да се прилагат избирателно :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

orange!,

 

Всеки прави нарушения. Било волно или неволно. Но някой ги правят непрекъснато! Какво ще кажеш за каране в насрещното само защото в твойто платно има задръстване? Не глоба за такъв ами и затвор му е малко! Или задминаване на завой без видимост? От такива кретени ми е дошло до гуша! Ей за такива трябва да има не двойни а петорни глоби. Да не говорим че глобите не се събират и затова ме кефи идеята за взимане на книжката на такива с неплатени глоби.

Що се отнася до нападането на maxrpm - разгледай форума. За една седмица две катастрофи! При това колата му била виновна а не той че кара без да може (max, не се сърди, но си е истина). Ами ако твоята кола следващия път е смачканата? Няма ли да искаш на тоя който ти е смачкал колата поне книжката да му вземат за едно известно време? Или ще си викаш "следващия път на друг ще е колата. да си кара"??!?!

 

Замислете се дали има друг начин да се принудят хората да спазват закона освен налагането на тежки глоби и отнемане на книжката! Аз лично не знам.

 

Поздрави

 

PS: Неправилно спиране в Белгия струва на водача 250E + транспорт + наказателни точки. Я се замислете колко от вас биха спряли на забранено при такава глоба!!!! А в Белгия местата за паркиране са далеч по-малко от Бг. Гъстотата на населението е около 6 пъти по-висока....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се шашкате ?!

 

това е проекто-закон , а не влязъл в сила закон.

След като го приемат не се знае дали ще е това текстът ;)

 

Но като цяло закона е добър на мен ми хареса, само ако почнат да го прилагат равно. А не някаквъв с CLK да минава през пешеходните пътеки примерно с 100км/ч и да се правят че не го виждат полицаите...

 

 

Това е най-важното правилата да станат за всички , а не да се прилагат избирателно :!:

 

не си прав за полицаите ,ако нямат радар нищо не могат да му направят,могат да го спрат и да се заяждат...ама без доказателства и малко ум от тоя с ЦЛК-то акта ше падне веднага...

 

за колагата PRR изпреварванията в завой на сляпо няма да престанат никога..те понякога дори са си с ограничениета на скороста.....

 

само за едно съм съгласен с МАКС-а тие дето карат супер бавно...побъркват ме,примерно кара с 30 по,или пък 60 извънградско(по принцип тва са некви възрастни хора с некви трошки ,та те нямат рефлекс за бога).....а да не кажа колко са опасни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M Power,

 

За тия дето карат с 60 при ограничение 90 съм съгласен. И мен ме дразнят, и аз ги псувам!

 

А иначе сега бях в колата и слушах Инфо Радио. Карат се Станишев и Бойко за боклука и задръстванията. За боклука ясно. Там си е политическа игра а ние сме губещите в нея. Но за задръстванията има толкова вина кмета колкото и правителството! Защото, както вече писах, половината от задръстванията се предизвикват от тарикатите. А ако полицията си вършеше работата (т.е. вътрешния министър, т.е. правителството!) тия тарикати бързо бързо щяха да са наполовина (било заради точки, било заради парите) и щеше да има ред. Ама колко от вас са видели куки в пиковите часове? Аз лично само при ПТП ги виждам...

 

Айде че пак стана роман...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

типичен пример за задръствания са кръстовищата на "Семинарията" и това на "Г.М.Димитров" където правят метрото до ракова болница.

 

На "Семинарията" лентите са първоначално 2 , а после стават 3 и дясната е само за ляв , средната за направо , а лявата само за на ляво. там постоянно има тарикати и диви селяни, които влизат на кръстовището от ляво и от дясно и после трябва да влязат в една лента всички коли които са в три ленти! Другото е че има и такива които минават в насрещното за да се забие най-отпред на колоната.

А полицаите си ги глееедат и гледат , че направо ми е чудно.

Е това е безобразие направо!!!

 

А на Г.М.Димитров пак подобна картинка.

 

 

Ако всички си карат в лентата хем по-бързо ще се изтеглет хем и по-малко ПТП-та

 

 

ПП

 

 

Е това ме нерви мен, че има такива които се правят на бесни тарикати и не им пука за другите в движението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече го обсъждахме това, но ако се ликвидира неправилното паркиране по централни улици и в същото време се престане с безумните ремонти на булеварди с добра настилка нещата доста ще се облекчат. Заедно с това трябва и да решат проблема с паркирането в центъра. Сега нали строят паркинги. Ако ги пуснат на разумна цена мисля че нещата ще се наредят. Но ако искат по 120лв. месечно примерно, нищо няма да се промени.

 

Така и не разбрах защо миналото лято преасфалтираха Т.Александров като булеварда си беше ОК. Същото важи и сега за АлСтамболийски в частта му точно преди църквата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според кмета трябваше да се подмени цялата настилака на ремонтираните отсечки и да се усили банкета. Имах възможност да наблюдавам какво се правеше преди пазара на кв. Иван Вазов ... надраха асвалта , прекопаха за една тръба откъм бул. България и "оправиха" пропадналите шахти , а на Стамболийски са извадили старите релси след пл. Възраждане и са турили няколко кръпчици. На мен ми мяза на източване на парички от бюджета на общината без да се привлича внимание ;)

 

П.П. В първоначален замисъл ремонта струва ХХХХХХХ лв. , а на фирмата , която го извършва ХХХХ и разликата в джобчето :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да ви е честит новия закон за движение по пътищата!

Приет без промени :)

 

 

ПП само ме притеснява частта с алкохола - 0,2 промила за водач със стаж под 2г. Това не може да е мерило за това кой може да кара и кой не. Поне според мен. Има ги и със 10г стаж пак са ебати дърветата ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа...

 

Сега ако се спазва забраната за БУС лентата Сливница и Цариградско стават непроходими сутрин и вечер. За други булеварди нямам наблюдения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години бях в Прага. Там също са въвели правилото за глоба ако се кара в BUS лентата. Но там е само за пиковите часове (пише си го на самата лента). И не видях кола да стъпва в BUS лентата. Но пък видях много куки да дебнат! А в Бг куките в пиковия час ще се покрият за да имат сили за вечерта. Че от глоба 20лв най-много 2лв да вземат, ама с алкохол и 100++ ще отмъкнат...

 

Поздрави

 

PS: Много съм доволен че водачи до 2г стаж ограничението за алкохола в кръвта е ограничен до 0.2! И не знам защо е отпаднало (ако е отпаднало де!) правилото за задължително слагане на удивителна на коли управлявани от водачи със стаж под 2г!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то не е точно в кръвта защото дрегера отчита дъха, а не кръвта :D

 

все пак си мисля че е пресилено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и поради тази причина при показание на дрегера над допустимото е задължителна кръвна проба! Дрегера дава само ориентировачни показания. Ако на кръвната проба покажеш по-малко показанието на дрегера не се взима под внимание.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото видях, промените са одобрени от правителството. За да бъдат приети обаче трябва да ги гласува парламента, така че има някаква минимална надежда още да не минат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR оставям без коментар, омръзна ми да обяснявам че това колко ПТП имаш няма нищо общо какъв шофьор си. +тва мойте 2птп не са от бясна скорост, едното ми е с 40 другото с 30

 

А вчера слушах някакъв дето искал за слага мантинели между платната по магистралата за морето :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR оставям без коментар, омръзна ми да обяснявам че това колко ПТП имаш няма нищо общо какъв шофьор си. +тва мойте 2птп не са от бясна скорост, едното ми е с 40 другото с 30

 

А вчера слушах някакъв дето искал за слага мантинели между платната по магистралата за морето :lol::lol::lol:

 

Макс, доста общо има...бих отбелязъл, че бащата за 40 години стаж няма нито едно произшествие, с изключение на веднъж, когато един пишман шофьор му се натресе отзад на един светофар.А твойте ПТП-та ги оставям без коментар :lol: . Хайде сполай ти! :P

 

П.П. Би ли обяснил, кое е чак толкова смешно това за мантинелите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми смешното за мантинелите е че просто ни пазят се едно сме няккви маймуни. + тва аз като го чух това 1вата мисъл ми беше хубаво аз извънградско карам с 80-90 рядко със 100 или повече. Зад Мен има Mercedes CLK или Макларън F1 веднага щом свърши мантинелата ще ме спре и ще ме спука от бой :) Не е далече от акъла, нали? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мах, това, мисля даже е по-зле - птп с 30-40...ми представи си к'во става ако се засилиш :smt119 Желая ти, това да е било последното ти птп!

Иначе по темата - съгласен съм с теб - определено не трябва да се радваме на по-затегнатите мерки, но явно това е начина да се вземем в ръце и да спазваме ЗАКОНА за движение по пътищата! На мен лично, ми е през оная работа, колко се вдигнала глобата ако си без колан, ако караш пил или пък ако незнам-си-какво-друго!!! Щото не ми е проблем да пускам всеки път мигач, когато сменям посоката или лентата, да давам предимство, да си закопчая колана, да спирам на стоп и да спазвам ограниченията. Който е "рацер" - той да му мисли :mrgreen: Та ако това е начина - с високи глоби да ни озаптят - нека е така - аз съм "ЗА"! Номера е обаче да се събират тея глоби, щото иначе файдата е никаква :?

И понеже всеи тук поставя разни сравнения с други държави - как било еди-къде-си - да кажа само - в уса направо режат глави...до кръста. И няма измъкване! И следващия път, като тръгнеш да правиш нарушение се замисляш дооооооста! Не че няма рацери и в уса, но е съвсем нормална гледка да видиш коли с по 400+ коня да карат, както всички останали - с ограничената от знаците скорост! А за задръстванията - какво да кажа - в щатите до сега не съм видял, някой да кара в насрещното платно, за да предреди всички на светофара или пък да се престрои в ленатата за ляв завой и да продължи направо - неща, които у нас са си ежедневие и няма кой да контролира спазването на ЕЛЕМЕНТАРНИ правила... И ми стана много смешно преди няколко месеца, като изкарах с един приятел от колата едно пишлеме, което нарочно ме засече 2 пъти и накрая щеше да ми издере колата от край до край със скапания си боклук. Просто спрях на светофара и го изкарах с ритник от колата...и почна да хленчи разни неща от рода: ми щото бързал за еди-какво-си-и-можело-да-мине-отпред-да-пререди-другите...ама на мен ми прозвуча по-скоро като просто-другите-са-балъци-да-си-чекат-на-светофара...ма верно ми стана смешно, а оня щеше да се напика :smt088 а после като си се качи в колата - пили гуми и ми се хили...емоции :?: И на кой е нужна тая простотия?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За алкохола няма спор , че е несъвместим с шофирането и не е геройство да се наляеш като бъчва и да се качиш да караш ... тва е само признак на безотговорност и всеки хванат с над 1,0 да на кръвната проба да го грози затвор , а не разни глобички ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За алкохола няма спор , че е несъвместим с шофирането и не е геройство да се наляеш като бъчва и да се качиш да караш ... тва е само признак на безотговорност и всеки хванат с над 1,0 да на кръвната проба да го грози затвор , а не разни глобички ;)

напълно сам сагласен с теб така можеби сте се спре поне пииналите да се качават зад волана сте дам един много прост пример с един приятел които е в франция по то4но в Ница. та през лятото работесхе на две работи едната от които на рецепция на хотел и ходише до там с КОЛЕЛО (пистарка некаква) и ми разправя един пат закаснявал и минал на пряко през улица която се водила еднопосочно движение и нешеп ли за негово нещатие се оказва лице в лице с полицеиската патрулка която го спира разбирасе и се почва засто нямал светлоотрзителина педалите засто не бил с свелоотразиращи ленти на дрехите засто нямал светещ стоп и осте куп глупости и тои нали се извинявал там и полицая вика тоя пат сте ти се размине но знаи че глобата ина4е щеше да ти е 300 eurо и в тази глоба не влиза това 4е си влезнал в еднопосочна улица :!: :!: :!:

е когато такова нещо стане тука и изчезне корупцията тогава може да говорим за това 4е имаме Пътна Полиция (КАТ :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей така докато си чета форума ми дойде следната идея:

Определят се някакви глоби. Да речем 20лв за превишение на скороста с 20km/h. Когато ти пишат глобата тя се умножава по 1 + коефициент К който е равен на броя на нарушенията ти за последните 2 години. Да речем че имаш 2. Размера на глобата ти ще е 20 * (1 + 2) = 60 лв! Честито. На следващото кръстовище минаваш на червено. Ново 20, но този път по 3 + 1 = 4, т.е. 80 кинта! А да видим колко тарикати ще има след това....

 

А сега сериозно. Може и да не съм прав, но никой не се е родил възпитан! Нито "западняците", нито ние. Както казва zloQQ глобите определят поведението! Като те удрусат за една седмица с 1000лв ще почнеш да спазваш правилника.

 

А другата простотия е че закона е приет с промяна позволяваща на ченгетата да правят глоба по фиш до 50лв. Т.е. узаконява се рекета....

 

Поздрави

 

PS: maxrmp, ако се беше натресъл със 40km/h както пишеш щеше да си сгънал купето като геврек! ВЕрвай ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо едва ли ще се случи в близките десетилетия! :lol: Но аз лично съм ЗА новите глоби и увеличените размери!Нека има контрол, макар че едва ли ще помогне особено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.