Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

нови глоби


yohi

Recommended Posts

  • Отговори 56
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    9

  • smirn0ff

    5

  • izov

    4

  • gogata

    3

Най-много писали в темата

Това всичко е прекрасно и съм ЗА,въпреки че и това няма да има ефект според мен.А тези 0,2 промила можеш да ги докараш с ментов бонбон или дъвка :mrgreen: .Малко не са мислили точно за това с главите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От КАТ искат отново да се въведе и премахнатото през 1994 г. изискване водачи на моторни превозни средства да могат да стават само лица, които имат завършено основно образование.

 

 

ей това ми се струва най-смислено. сега се замислям, че мангал в учебна кола не съм виждал ама зад волана има доста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - много мразя да си карам и да ми махнат с палката за нищо, спират те примерно иии... защо си изпил една бира а не половин. Простотия до шия, това за карането в Bus лентата е отчайващо тъпо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да вдигат скапаните глоби, да вземат да направят магистралите и да постегнат пътищата - това ще спре катастрофите, а не глобите. То и без това глобите ги плащат само обикновените хорица без връзки, а мутрите ще продължават да карат като ненормални. Миналата седмица пътувах малко в Гърция. Мога да кажа че след 800км преход бях по-малко изморен, отколкото след преминаване на 440км Варна - София. Ако имаше магистрала, всичко щеше да е много по-различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

специалните столчета в колата стават задължителни за всички деца под 12 години или малчугани, които са високи под 1,5 м, съобщава още "24 часа".

И са кво като спрат колежката дето е 1.49 ще я глобят че шофира без столче-така излиза май :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Относно промилите алкохол - важи САМО за водачи със стаж до 2 години! Аз съм много за! Още не се е научил да кара а вече пие...

2) За карането в BUS лентата - абсолютно съм за! Лошото е че няма да има контрол и пак ще е само на хартия...

3) За връщането на изискването за завършено основно образование - Че кой кретен изобщо го е махнал?!?!?!?

4) Отнемане на книжката за неплатена повече от една глоба - лошо няма! По пътищата в момента има такива с по 5-10 неплатени. Те са опасни за околните!

5) Махането на плакатите и рекламите от стълбовете - защо изобщо някога са били разрешени. Да не говорим за тия наподобяващи пътни знаци. Мен лично много ме тормози и TV таблото на Орлов Мост - толкова е ярко че винаги ме разсейва когато минавам от там!

6) За увеличението на глобата за липсваща ГО - малко е! Аз бих отнемал книжката!

 

Т.е. не виждам нищо лошо в предложенията. Друг е въпроса как ще се спазват и няма ли да доведат само до по-голяма корупция, т.е. да се плаща на ръка на ченгето....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за карането в Bus лентата е отчайващо тъпо

 

това е закон да не е забавление..... ти кво искаш голи мацки да има и да не е тъпо?

 

за мен това е много добре измислено както каза ПРР само на хартия ще си остане. Ако човек знае, че ако тръгне с кола ще чака 30 мин докато мине през орлов мост поради много коли и че за 3 мин ще мине покрай задръстването с рейса ще се замисли как да ходи на работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно това е тъпото да задължават хората да пътуват с рейса. Ограничава се правото на избор. Примерно в квартала като излезеш в 8 е супер, излезеш ли в 8:05 си е ад задръстването почва още от Нишава. просто не е реално да се правят още по големи задръствания, защото някакъв въшлив рейс трябва да мине като по кралски път, поне според мен.

Пък за глобите, защо трябва, това е тъпо. баща ми кара от 79та година има С категория и докато имаше кола до преди 2 години имаше актове за какви ли не простотий. Сега аз като имам 2 акта трябва да се редя на няква километрична опашка некаде си за да си платя единия акт за 10 лв да ми остане един. И за какво? Щото няккав лайнар реши че ботевградско е градско и съм карал на дълги градско, или пък вчера дето щяха да ми треснат акт за каране без номер ... що караш без номер ... кво пита се едно карам от кеф? Ей така махнап съм го и джиткам... верно и 2та пъти ме пуснаха щото бяха някви свесни ама идеята е че има актове който са писани за абсолютните простотий. И другата част е, аз като си платя 10те лева това не ме прави по . малко "опасен"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Относно промилите алкохол - важи САМО за водачи със стаж до 2 години! Аз съм много за! Още не се е научил да кара а вече пие...

2) За карането в BUS лентата - абсолютно съм за! Лошото е че няма да има контрол и пак ще е само на хартия...

3) За връщането на изискването за завършено основно образование - Че кой кретен изобщо го е махнал?!?!?!?

4) Отнемане на книжката за неплатена повече от една глоба - лошо няма! По пътищата в момента има такива с по 5-10 неплатени. Те са опасни за околните!

5) Махането на плакатите и рекламите от стълбовете - защо изобщо някога са били разрешени. Да не говорим за тия наподобяващи пътни знаци. Мен лично много ме тормози и TV таблото на Орлов Мост - толкова е ярко че винаги ме разсейва когато минавам от там!

6) За увеличението на глобата за липсваща ГО - малко е! Аз бих отнемал книжката!

 

Т.е. не виждам нищо лошо в предложенията. Друг е въпроса как ще се спазват и няма ли да доведат само до по-голяма корупция, т.е. да се плаща на ръка на ченгето....

 

Поздрави

 

=D> Ако имах 3 ръце и с трите щях да те подкрепя за това мнение. Българина е крайно време да осъзнае, че НЕ МОЖЕ ДА ПРАВИ КАКВОТО СИ ПОИСКА и че все точно той ще мине метър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Относно промилите алкохол - важи САМО за водачи със стаж до 2 години! Аз съм много за! Още не се е научил да кара а вече пие...

- ... че аз пиенето си го можех, далеч преди да изкарам книжка... трябва ли после да спра?!

 

За глобите остави на хората всеки да си решава дали да ги плаща или не. С какво съм по-опасен ако не съм си платил акта? Ако ще се издребнява направо да забранят на жените да изкарват книжки, нали? Обаче не може така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо съм ЗА промените с изключение на това за лентата за автобуси! НЕ могат да те задължават да пътуваш с градския транспорт, трябда първо да го организират като хората. Освен това като забранят движението по лентата за автобуси ще станат още по брутални задръствания. А имайки предвид че София в момента е строителна площадка ще настане истински ад. Първо да си оправят организацията на движението, тогава да забраняват. Много е лесно да забраняваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо против всички мерки :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Когато оправят пътищата , тогава да въвеждам такива глоби . Сега половината катастрофи стават задади дупки , неравности ,локви по магистралите , и малоумно затваряне на улици . Днес ако имах виетнамка през парка "Заимов" бих минал. Не може да се затварят улици и да лищаваш цели квартали от куминикация и да искаш да се спазва закона за движение .

 

П. С. Май се отлеснах малко, ама рано сутринтта се ядосах на движението ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо съм ЗА промените с изключение на това за лентата за автобуси! НЕ могат да те задължават да пътуваш с градския транспорт, трябда първо да го организират като хората. Освен това като забранят движението по лентата за автобуси ще станат още по брутални задръствания. А имайки предвид че София в момента е строителна площадка ще настане истински ад. Първо да си оправят организацията на движението, тогава да забраняват. Много е лесно да забраняваш!

Ясно че, че няма как на всички едновременно да се угоди (на шофьори и пешеходци), няма как всичко да си дойде на мястото с вълшебна пръчица. НО, като пишеш за организацията на градския транспорт - именно свободна лента за него е НАЙ-ВАЖНАТА част от тази организация. Тя ще гарантира бързо и безпроблемно придвижване, спазване на разписание, ще предотврати дългото чакане по спирките и т.н. В резултат на което на много хора, освен, че ще им бъде по-евтино, ще им бъде и по-удобно и по-бързо да се придвижват именно с градския транспорт.

Няма европейски град с добре развита инфраструктура, в който градския транспорт да няма отделна лента. Знаеш ли какъв кеф е да се метнеш на рейса и да минеш примерно 15 км за броени минути без да се клатиш като .... от газ-спирачка-газ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другите държави едва ли има толкова тесни булеварди като нашите. това е развитата инфраструктура а не да ги стесняват още.

Пътя Лесново - Елин Пелин след моста в посока Елин Пелин има изрязани огромни квадратни дупки сигурно вече от 2 месеца ей затова аз платих винетка за да карам на зик-зак. Ей така гради нашата мила родина инфраструктурата си. Градския транспорт SUCKS! Драйфа ми се от автобуси и тролей и няма да дупча глупави билети! Винаги когато имам възможноста ще използвам колата и еи така грубо ще го изпреварвам на 2ра :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста градове с улици подобни на нашите. Но разликата е, че хората са си построили паркинги и улиците им седят свободни :mrgreen: Какво ще кажеш за една Раковска с по две ленти за движение във всяка посока :mrgreen: (примерно)

Всъщност идеята според мен не е точно в това да копираме нечии модел на организация на движението, въпреки, че от друга страна няма нужда да преоткриваме топлата вода. Идеята е да си го направим ние по български, по нашенски, съобразено с нашите условия, така, че да ни е най-добре. Но това няма как да стане докато всички се дърпаме в различни посоки, всеки гледа само себе си, ти изпреварваш "грубо" рейса, а пък на мен оня ден един дрисльо ми свирка защото съм спрял пред пешеходна пътека да пусна пешеходците, вкл. 2 майки с колички...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maxrpm, Izov,

 

В повечето "западни" градове лентата за автобуси е задължителна! Дори в Париж е оградена с бордюри! Така бързо-бързо се изпаряват мераците за ползването и. Така се постига двоен ефект - 1) ГТ се придвижва без закъснения 2) Освобождават се останалите ленти за колите. Дали ви харесва или не - това е решението. В града се ползва ГТ.

Относно тесните булеварди - maxrpm, в голяма част от старите градове изобщо няма булеварди в центъра! Поразходи се и ще се убедиш!

Rapid - типично по български против на всичко! А защо??!?!? За да се оправи движението трябва да има правила и да се спазват! Но българина е на мнението че е по-голям тарикат и може да мине покрай закона. Ей затова имаме задръствания, затова те изнервя трафика. Обърни внимание в задръстването че се придвижваш с поне 25% по-бавно защото непрекъснато има тарикати дето минават в насрещното и забавят нормалните коли. А отстреща стои тъпа кука която гледа как се правят нарушенията и си чопли носа.... Ей това ни е проблема!

 

Айде че се нервя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано високите глоби стреснат най-после голяма част от участниците в движението.За жалост, обаче не ми се вярва,най-много да се увеличи корупцията :mrgreen: .

 

 

"От 100 до 300 лв. ще глобява КАТ за незапълнена дупка на платното за движение, ако преди това има издадено разпореждане на компетентен орган."

 

Тук глобата трябва да е в пъти по-голяма.В противен случай ще продължаваме да се возим из лунния пейзаж и да даваме хляб на всички малки,големи и още по-големи автосервизи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам защо сте толкова големи мераклий да се увеличат глобите, все едно сами си заточваме секирата :roll: Аз като излезна да ден правя сигурно по 40-50 нарушения и съм сигурен че никой не може стриктно да спазва правилника в сф независимо от това какво разправя. Аз не си представям каране с по - малко от 60-70 в града, да не говорим че там където има ограничение 70 е невъзпитано да караш с по-малко то 100.

Аз сега до скоро карах 50 градско защото не можех да вдигна повече и само отдолу дето някой не ме изпревари, а пък като се лепне някой пред мен с 40 ми иде да му извия врата, защото немога и да го изпреваря. Никой не спазва всички правила за движение в това съм убеден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макс, нищо лично ама имаш доста неправилна гледна точка.Най-малкото ако бяхме "нормален" народ щяхме да разбираме от дума и може би нямаше да не се налага да ни вдигат глобите.Ама всички ние си казваме :"Айде бе, те ще ми казват на мен!?" и караме като джигити, да не кажа като идиоти! Трябва да има ред, трябва да имаме добри пътища, но и добри шофьори.Съгласен съм с твърденията, че катастрофите стават от лошите пътищата, ама като знаеш,че пътищата са зле никой не те кара да караш все едно си на немски аутобан без ограничение на скоростта. Нали знаеш, кучето бяга според тоягата, дано поне сега малка част от идиотщините на пътя да намалее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maxrpm, не те познавам, не искам и да се запознавам. Позволявам си да си правя някакви заключения само от нещата които пишеш. И имам един съвет към тебе - вместо да извиваш врата на онзи дето карал по правилник, вземи си извий своя врат, вземи и няколко шамара си удари. Защото дори и всички да правят нарушения (което не е така), ей такива като тебе са за бой. Ако с държанието по пътищата застрашавахте само себе си - правете каквото щете. Само дето покрай вас страдат и други. И това вече немога да го приема. Защото в тези "други" са попадали и мои близки, и мои познати! Защото и аз мога да съм в тези "други".

 

Нещата са пределно прости! Има някаква мрежа от пътища, коята не е нито твоя, нито моя, нито ничия. Тя е на всички. Да, може да е лоша, може всичко около тази пътна мрежа да е под всякаква критика... за съжаление, каквато е - такава е. Никой никого не задължава да я ползва. Обаче който иска да я ползва, трябва да спазва някакви прости и ясни правила. И тези правила, видиш ли, не са сложени само и само за да ни е гадно. Тези правила са за да може всеки да стигне жив и здрав там за където е тръгнал! Ако неможе да ги спазва (като в 100% от тези случаи това "неможе" си е чисто и просто "не иска") - да си седи вкъщи, или да си ходи пеша, или да ходи в гората... негов проблем. Но не и да се прави на отворен, да не спазва правилата, да се мисли за цар, да обвинява всички и всичко и в същото време да застрашава всички останали!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе че ще вдигнат глобите то това е ясно, няма какво да коментираме Но единствения ефект от това е че КАTаджиите ще стават по-богати , защото на всички ни е ясно, че вместо досегашните 10-15 лв. ще им даваме по 20-30 лв. и те доволни и ние доволни . Това че малоумията по пътя ще продължават и то я ясно .Да сложат камери тогава като хората им взимат рушвети !!!! но не няма да направят това , защото нямат интерес ...

А за задръстванията давам пример "Алея Яворов " 2км. трасе, 3 ленти ,45 дена го правят , само едното платно ......... без коментар :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.