Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кажете КАЧЕСТВЕН Акомулатор за 120L


gogata

Recommended Posts

Ами виж колко амперчаса ти е предишния акумулатор и търси такъв със същите.За марката - за мен тя е Варта, бащата беше сложил такъв на баба Шкода и тя изкара с него 7 години, в момента съм с някакъв испански необслужваем, дето го взех от Метро.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на акумулатора ти пише колко амперчаса е, какво сложно има да провериш?Бош е добра марка според мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За марка AC Delco 44Ah 80 лв. по всички бензиностанций на Лукойл ... 5 година съм с такъв и грижи не съм имал / не е зареждан и не е ми е давал ядове зимата , един път съм доливал малко вода /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя милост също ще заложи на AC-Delco тази зима . ще си взема модела 64-T7 - 64 ач , 620 ампера пусков ток . тествах го че влиза в преработената ми кутия за акомулато . цената е малко по- висока от тези на монбат , топ-ла , искра , старт но си струва .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bosh наистина са добри, стига обаче да не попаднеш на дефектен. Защото аз веднъж случих на такъв, сестра ми и тя. Вярно, смениха ги, ама времето, разкарването...

И аз съм на мнение, че ACDelco е супер - там ядове не съм имал никога, а и как държи на тормоз (късо в стартера), направо не е за вярване.

И няма нужда да пускаш по 2 теми за едно и също нещо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно капацитета на акумулатора - 44Ah са предостатъчни за паленето на колата. Аз не намирам за удачно купуването на двойно по-скъп вносен акумулатор, който не е сигурно, че ще изкара двойно повече време! От българските обаче избягвай Старт. Монбат или Искра са нелош избор. Аз от почти година съм с Монбат 44Ah с усилен пусков ток. Относно магазините - от Метро не си взимай. В ЕмКомплект са много добри цените. Отделно на Искра има магазин като се спускаш по линията на авт. 88 от Студ. град към Младост, а на Монбат в Младост 1 по линията на тролей 5. Ако си от тази част на София де. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да спечелиш кой знае какво, освен малко по-голям пусков ток.

Аз съм с Bosch silver 74Ah. Много съм доволен от него, но го има и момента, че алтернатора не може да го зарежда пълноценно и се налага да се разежда и принудително със зарядно на определено време( веднъж в годината- преди зимата)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да те предупредя да не си и помисляш за Искра...Качеството им е занижено супер много...Това е третия и последен акумулатор от тази марка.Първия изкара 8 години,втория 5,а този е на годинка...Даже не съм го застопорил с планката,защото говедото постоянно не му е на кеф да върти и го разнасям като олигофрен до зараядното в гаража после пак в колата...Мислех,че проблема е ,че не я карам често,друг приятел също казва,че не е доволен,а той кара колата си всеки ден...Определено Искра не са това което бяха.

А иначе един комшия преди 2 години някъде си взе жълт Монбат 44 ампера и стартов ток със около 100 по-голям от моя,който е 65 ампера...Тоя акумулатор никога не е закачан на зарядно,да не говорим,че е минал през 6-7 коли вкл. и моята като моя беше починал...Върти като куче,даже и на стартер съм се прибирал в гаража по нанагорнището :D Преди 2 години беше така надявам се и сега да са с толкова добро качество,че да си купя и аз по-нататъка читав акумулатор.

Успех с избора ;) И ходи на периодичните там замервания,че аз не отидох и сигурно и гаранцията му е невалидна...което си е минус :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...жълт Монбат 44 ампера и стартов ток със около 100 по-голям от моя,който е 65 ампера...Тоя акумулатор никога не е закачан на зарядно,да не говорим,че е минал през 6-7 коли вкл. и моята като моя беше починал...Върти като куче...

 

Съгласен съм с колегата аз карам със същия и от половин година не е зареждан - много съм доволен.

Я разкажете малко повече за тия замервания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я разкажете малко повече за тия замервания.[/quote

 

 

в гаранционната карта си пише. на 6 месеца ходиш да ти мерят ниво и гъстота на електролит и ако има нужда корегират. след това ти заверяват гаранцията иначе не важи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти проверяват динамото и реле регулатора там всичко дали е добре,за да не прецака акумулатора при зареждане...

Между другото се сещам на жълтия не отидохме дори и да ударят печат в представителството на Монбат.Виках му на моя приятел сега ако се прецака много ще се набуташ ама просто читавото си е читаво ;)

Еййй спомням си навремето като хвърлих втората Искра на тоя ми подари един 88 амперов акумулатор със 8 клетки и стартов ток около 700 8) ...Едва го слагах на стойката ама беше огън :D:D:D .После релерегулатора изфиряса и го развалих от презареждане :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.