Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

за спамерите


Guest vankovarnata

Recommended Posts

предлагам на шефовете да погледнат IP-то на спамерите и да им наложат бан по ип или на цялата им мрежа/май са от едно и също място/. Вярно че си има и хиде ип, но ако не са с реално ип и са от една мрежа бан на мрежата. А може да посочат тук ип-тата и да се помисли какво да се направи и как да ги нафлоидим да им е за урок.Нека всички видим от какво ип пишат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като модератор освен да видя IP-то от което е написано мнението не мога да направя нищо повече, т.е. не мога да слагам бан иначе ако можеше щеше да е много полезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да можеше да слагаш бан на IPта пак нямаше да работи щото те най-често са на DHCP и всеки път е различно...

Остава само решението със задължителен логин и парола + guest account (ако се реши нерегистрирани да могат да пишат)...

 

Поздрави

 

PS: Ама това трябва да стане бързо че както ни флюдат скоро никой няма да взлиза във форума :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и преди съм ги писал ама файда няма. следващия спам който се пише при мен , ще му видя ИП то и ще го 'копна' тука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте IP-та! Дайте IP-та! Дайте IP-та! Дайте IP-та! Дайте IP-та! Дайте IP-та! :smt041 :smt041 :smt041 :smt041

Но все ми се вярва, че те няма да са на същите спамъри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като модератор освен да видя IP-то от което е написано мнението не мога да направя нищо повече, т.е. не мога да слагам бан иначе ако можеше щеше да е много полезно.
Ти го пеисни тук па ше видим от каде идва евентуално кои е.От 40мин следя форума и си мисля, че е човек с един или два компа с различни браузери и аз съм го правил номера в дц-то.Два компа и 6 цд-та с различни никове.Мисля че на всички спамери ап-тата ще са еднакви.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като модератор освен да видя IP-то от което е написано мнението не мога да направя нищо повече, т.е. не мога да слагам бан иначе ако можеше щеше да е много полезно.

 

Трябва да ви раздадат повечко права и ще можеш! Много важно е да има контрол във форума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

216.32.84.58

216.32.84.59

216.32.84.60

216.32.84.61

216.32.84.62

72.232.67.242

72.232.67.243

72.232.67.244

72.232.67.245

72.232.67.246

69.41.183.114

69.41.183.115

69.41.183.116

69.41.183.117

69.41.183.118

 

Това са от спамовете в "литература".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

216.32.84.58

 

72.232.67.242

 

69.41.183.114

 

 

Това са от спамовете в "литература".

Първото е от san jose минава през dallas и е на линукс. Другите тръгват от далас. Явно после се е покрил. Няма да е лошо да се пипнат по време на писане или да се затвори форума само за бг перинг
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има програмка да им сканира портовете и да им пусне някой троянец - че мойте дет съм ги свалял навремето са стари и за за 95/98 само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

продавам:

72.232.67.244

216.32.84.62

69.41.183.115

216.32.84.62

72.232.67.246

 

купувам:

216.32.84.62

69.41.183.115

72.232.67.242

69.41.183.115

216.32.84.60

69.41.183.116

72.232.67.244

69.41.183.118

72.232.67.244

 

има и още който се повтарят.... то като гледам трябва да се забранят IP ta koйто започват с : 69, 216 и 72

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

216.32.84.59 [ 43 Мнения ]

216.32.84.60 [ 68 Мнения ]

69.41.183.117 [ 64 Мнения ]

69.41.183.117 [ 64 Мнения ]

72.232.67.244 [ 51 Мнения ]

69.41.183.116 [ 41 Мнения ]

72.232.67.243 [ 49 Мнения ]

 

Току-що в под-форум "срещи" изтрих 5-6 спама с по 9 мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има програмка да им сканира портовете и да им пусне някой троянец - че мойте дет съм ги свалял навремето са стари и за за 95/98 само.

Програми за сканиране на портове колкото щеш. И? Предполагаме, че откриеш отворен порт. И? Какво ще направиш, как ще му "вкараш" през порта троянец? Доколкото съм в час (ако бъркам - очаквам коментари) троянския кон е файл, който потърпевшия по един или друг начин трябва да изпълни. Т.е. да му го вкараш "нелегално" през порт няма как да стане:) Другото е, че на такива тъпи спамери трябва да си в час с нещата, за да им го върнеш тъпкано. А ние сме просто "обикновен" форум на автолюбители. Компютърните маняци сред нас сигурно са малко. Така че нека се опитаме да си запазим форума читав и хубав. Господа админи - вие сте на ход ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има програмка да им сканира портовете и да им пусне някой троянец - че мойте дет съм ги свалял навремето са стари и за за 95/98 само.

Програми за сканиране на портове колкото щеш. И? Предполагаме, че откриеш отворен порт. И? Какво ще направиш, как ще му "вкараш" през порта троянец? Доколкото съм в час (ако бъркам - очаквам коментари) троянския кон е файл, който потърпевшия по един или друг начин трябва да изпълни. Т.е. да му го вкараш "нелегално" през порт няма как да стане:) Другото е, че на такива тъпи спамери трябва да си в час с нещата, за да им го върнеш тъпкано. А ние сме просто "обикновен" форум на автолюбители. Компютърните маняци сред нас сигурно са малко. Така че нека се опитаме да си запазим форума читав и хубав. Господа админи - вие сте на ход ;)

Много си прав троянеца трябва той да го пипне, но при дупка може да се хакне. Лошото е че тоя дет го пипнах е на линукс, а за него екплойти нема.До колкото успях да проследя връзката стига до далас там вече се дели. Както се вижда са само 3-ри основни адреса и ако се блокнат проблема може и да се реши.Явно работят с три мрежи с реални ип-та.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да се остави форума само за бг-пиъринг е... абсурдно.

Съгласен! :smt045

PV разбирам инициативата ама това няма да ги спре.

 

Говорих си с един колега навътре в тези неща и стигнахме до заключение, че единствения добър варянт е да няма guest-писане, задължително логване, активация чрез майл, бар с числа. Тези ВРЕДИТЕЛИ са НАЙ-ВЕРОЯТНО Ботове- програма написана да намира форуми като нашия-незащитен, или ако е просто създаването на акаунт да го създаде и да излива спама.

Защо мислите зе тези кодове с числа са в картинка, а не в прав текст- защото може да се създаде прог. която да разчита текста и да го въвежда. Същото е и за майла.

Инъче най-добрата защита си остава премодерирането. Т.е всяко ново съобщение да отива първо до модератора, той да го прочита и да вземе решение дали е за форума или не. Надъли е добра идея- но най-ефективната ;)

А кои са админите :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IP Addresses Report

IP Address 69.41.183.116

Status Succeed

Country USA - Texas

Network Name 800-NET1

Owner Name 1-800-HOSTING, Inc.

From IP 69.41.160.0

To IP 69.41.191.255

Allocated Yes

Contact Name 1-800-HOSTING, Inc.

Address 3509 Oak Lawn Ave

DALLAS

 

Email hostmaster@800hosting.com

Abuse Email abuse@800hosting.com

Phone +1-214-599-9446

Whois Source ARIN

Host Name

Resolved Name

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да се остави форума само за бг-пиъринг е... абсурдно.

Съгласен! :smt045

PV разбирам инициативата ама това няма да ги спре.

 

Говорих си с един колега навътре в тези неща и стигнахме до заключение, че единствения добър варянт е да няма guest-писане, задължително логване, активация чрез майл, бар с числа. Тези ВРЕДИТЕЛИ са НАЙ-ВЕРОЯТНО Ботове- програма написана да намира форуми като нашия-незащитен, или ако е просто създаването на акаунт да го създаде и да излива спама.

Защо мислите зе тези кодове с числа са в картинка, а не в прав текст- защото може да се създаде прог. която да разчита текста и да го въвежда. Същото е и за майла.

Инъче най-добрата защита си остава премодерирането. Т.е всяко ново съобщение да отива първо до модератора, той да го прочита и да вземе решение дали е за форума или не. Надъли е добра идея- но най-ефективната ;)

А кои са админите :oops:

Доста трудно ще подкараш едновременно ботове в щатите 3бр. япония1бр. и турция1бр.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да си пишете какво трябва да се направи, аз само ще вметна, че не съм виждал администраторско мнение от поне 4 месеца, вие си правете изводите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да си пишете какво трябва да се направи, аз само ще вметна, че не съм виждал администраторско мнение от поне 4 месеца, вие си правете изводите :)

 

Мишел е админ ;) .

 

Нека го кажа и тук - вместо да говорим едно и също, и да разтягаме локуми на тема спам, мисля че е време да се забрани писането от нерегистрирани.Никой не искам да набеждавам в невършене на работа, искам просто любимото ми място в нета да си остане за нас - феновете на Шкода. ;) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.