Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ- пуши!!


Neon

Recommended Posts

:oops: Колеги имам малко наивен въпрос, но макар да смятам че отговора е един искам съвет и от Вас! От известно време колата пуши яко като загрее до нормална температура. Направи ми впечатление, че пушекът се усилва драстично когато използвам моторна спирачка, демек спирам с помоща на двигателя. След като после подам газ отзад стават едни облаци- все едно карам на брикети! Та въпросът е- за основен ремонт ли съм или има и друго решение? Мерси предварително! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаш счупени сегменти, баба Шкода преди време пушеше така и се оказа, че е от това.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше написал на какъв пробег е двигателя щеше да е по-лесно...

И дали си го карал на газ...

Едно измерване на компресията би внесло светлина по въпроса ти.

Въпрос: зацапват ли ти се свещите /примерно една от тях/? Сиво ли пуши?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:? Километрите- божа работа! Може и да са около 500 000!! Карам я на газ. Не съм мерил компресия. Трябва да погледна свещите и пуши сиво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са заминали сегменти би трябвало пушека да е син а не сив!

Пробвай следното. Запали колата. Отвори двигателя и сложи една хартийка на ауспуха. Докато хартийката е там дай два-три пъти газ. След това пипни хартийката. Ако е мазна - масло. Ако е суха (т.е. не е мазна де) проблема е друг (примерно гадна смес, остатък от вода в ауспуха и т.н.)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:? Километрите- божа работа! Може и да са около 500 000!! Карам я на газ. Не съм мерил компресия. Трябва да погледна свещите и пуши сиво!

 

Карането на газ без да е увуличен аванса от делкото, често води до прегаряне на изпускателните клапани /сместа не е доизгоряла когато почнат да отварят/, следствие - намалена компресия, горене на масло и т.н. Ако не те мързи да се разходиш до Дружба може да ти премерим компресията и да метнем едно око на пущината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.