Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

FELICIA скоростна кутия


hanoi

Recommended Posts

Колеги скоростната кутия на шкодата нешто много странно работи- по някои път скоростите се включват много леко друг път доста по трудно,тегаво. На какво може да се дължи това ?

 

p.s.

felicia 1.3 mpi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Проблем - нерегулиран или свършил съединител .

2. Проблем - кофти масло или липса на масло в скоростите.

3. Проблем - разбито каре на привода .

И за трите най - чести проблеми има сума нещо изписано във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

и аз имам подобен проблем - като поседи без да се кара 1-2 седмици (дори през лятото) скоростния лост почти блокира, а като почна да я карам след известно време зе раздвижва и всичко става нормално.

Как мислите, може ли да е само от маслото и освен смяната му какво друго следва да направя - промиване на кутията с някакъв препарат може би? Имам и луфт в карето на скоростния лост + леко прискърцващ при по-рязко потегляне лагер на съединителя, но се съмняваям да имат нещо общо с горния проблем.

 

П.П. колега Ханой, имаш ли я тая книжка за тунинг на Фелиция от аватара ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така.

Чудя се дали да не сложа AC-Delco, че сега съм с обикновено минерално 2 години вече, но няма теч и не ми се пипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростния лост има две втулки в привода и един болт , който често е добре ръждясал , а съм виждал и майсторлъци с прекомерно затягане на тоз болт за де се обере луфта във втулките и няма мърдане на лоста ... проверете ги тях т.к. механизма за смяна на скоростите е най - ниско в кутията и дори и малко да е маслото той винаги се маже и от това лоста неможе да се движи трудно посред лято ;)

Относно луфта на Фелицията в скъпото каре се оправя с две колелца с дебелина 8 мм. от маркуч ф. 18 или ф. 22 надянати върху втулките и яко стягане на болта .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май ще трябва да дойда в твоя сервиз да ми го оправиш;)

...и все пак, може би е добре да сменя и маслото - за 11 г. и почти 100 хил. км. едва ли някога е сменяно фабричното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Аутодатата му дават пробег 300 000 км. не се шашкай , а иначе моя сервиз е навсякъде , където може да се легне :mrgreen: може и на някоя среща ако е сухо - работата е за 5 минути ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок, специално по тоя повод ще обявя една шкода-среща за неделя:) на линия ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.