Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с педала на газта


VEELVET

Recommended Posts

Шкода фабия 1.4 Mpi

 

Имам следния проблем,както си карам и на таблото светва една лампичка EPC (ако не греша) и педала на газта ми изключва.Не мога да подавам газ,всичко се оправя след като върна ключа и пак подам контакт.Карам само на газ (Lovato)колата не работи на бензин.Ако някой има идея защо се получава това и как се отсранява моля да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам газ ловато на фабия 1,4 мпи двигател АМЕ 68к.с.

Светва ти лампата защото явно компютъра ти трупа грешки

за да нетрупа грешк ити трябват следните неща:емулатор на ламбдата и емулатор на дюзите?

 

п.с. Ако могеш да ми помоигнеш, колко ти харчи твойта градско и извънградско?

незнам каде да отида да прегледат мойта фабия, защото още от поставянето на газовата харчи много ти къде си сложи газовата и каде ти направиха центровки

мойто ловато е с електрически изпарител сложи я Павката в Павлово

имам ламбда емулатор и емулатоир на дюзите, ключът е автоматичен прехвърля между 2200-3500 оборота

http://www.skodaowner.org/forum/viewtopic.php?t=1536

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам газ ловато на фабия 1,4 мпи двигател АМЕ 68к.с.

Светва ти лампата защото явно компютъра ти трупа грешки

за да нетрупа грешк ити трябват следните неща:емулатор на ламбдата и емулатор на дюзите?

 

п.с. Ако могеш да ми помоигнеш, колко ти харчи твойта градско и извънградско?

незнам каде да отида да прегледат мойта фабия, защото още от поставянето на газовата харчи много ти къде си сложи газовата и каде ти направиха центровки

мойто ловато е с електрически изпарител сложи я Павката в Павлово

имам ламбда емулатор и емулатоир на дюзите, ключът е автоматичен прехвърля между 2200-3500 оборота

http://www.skodaowner.org/forum/viewtopic.php?t=1536

 

Харчи 11.5 -12 градско

10 -извънградско

Но все пак имай предвид че аз съм такси и имам най малко поне 40 стартирания на ден и то повечето студени.Дай малко инфо за тия емулатори като цена,газаджиите ли ги продават и монтират ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поучете се от опита на италианците и холандците , които според мен са светлинни години напред в газовите уредби , а наще газаджий изглеждат като любители в сравнение с тях . Имах Вектра 1,8 МИ , която дойде от Холандия с монтирана газова уредба и при първия проблем с газта наще спецове изхвърлиха всичко холандско / стъпков мотор , ламбда контрол и др. / и си го напраиха по нашенски ... разхода скочи с около 2 л. / 100км.

Вчера карах една Астра с монтирана в Италия газова уредба Stefanelli пак с един кош емулатори и контроли , стъпков мотор и една плочка , която не съм виждал тук и естествено ми казаха , че италианците са аматьори и на екотек мотор се слагало газов инжекцион ... е при положение , че колата си върви , не свети компа и не трупа грешки не се нави собственика на подобна глупост за 1800 лв. и след 4 -5 км. въртене на врътки я регулирахме и сега си кара с това италианско чудо.

Та мисълта ми е поразгледайте из интернет за сайтове на различни производители и вижте какво те препоръчват , а по магазините вече има почти всичко ... е ще стане малко направи си сам от дърво салам , но поне ще си знаете като се счупи нещо , къде да търсите проблема.

П.П. Астра F 1,6 16V екотек 101 HP 10/100 градско.

Със здраве , че нещо се поолях :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

газаджията ми ги сложи по мое настояване - това е павката в павлово софия, до колелолота на трамвай 5

пак по мое настояване не ми е спирал бензиновата помпа и тя варти постоянно бензин през дюзите да ги охлажда и да не спичат, а са прекаснати когато сам на газ и е сложен емулатор

минах към 5000-6000 с газовата и от кам динамика не намирам разлика между бензин и газ, но

без значение как я карам, колко е натоварена и дали е включен климатика или не освен разлика в мощността - разлика в разхода нямам

ти каде си прави центровката на твойта газова, че ти харчи толкоз?

и моя разход е толкова

8,5-10 изван градско

12 и нагоре градско - зависи от задръстванията, и аз обикновено я карам на разстояние около 1,5 км до работа и обратно

 

 

ИСКАМ да си сваля разхода още! ;(

:roll: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сам си регулирам газовото но все пак ти казах че аз съм такси и имам доста стартирания на полустуден двигател и минавам поне 150 км на ден само градско.В твоя случай мисля че трябва да гори по малко.Но явно тези 1.4 си горят по принцип повечко.Аз съм от Бургас и тук много малко хора им разбират на тия шкоди май.Притеснява ме тва че при тоя разход колата си е мудничка и бавно набира.Твоята ускорява ли бързо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нямам проблеми с това, нямя голяма разлика във вървежа между бензин и газ, единствено като включа климатика и при двете горива се усеща значителна разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.