Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми


pff11

Recommended Posts

Автомобила ми е със монтиран ABS - Шкода фабия. Решил съм да купувам зимни гуми. Задължително ли четирите гуми трябва да са с еднакъв размер и защо. Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две по две на ос - задължително еднакви.

Предни - задни - пожелателно. Все пак спирачното усилие е разчетено за еднакви гуми. С ABS има малка вероятност от проблеми.

 

Поздрави

 

PS 1: Ако беше 4х4 тогава задължително еднакви, ама само с предно...

PS 2: Ако имаш EDL може да има проблем с различни гуми. Май следи въртенето на всички гуми...

PS 3: На някой модели (не знам за Шкода) ABS-a следи непрекъснато скороста на въртене на всички колела. При установена разлика на x% светва лампа на таблото че пътя е хлъзгав...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спецификация трябва да има ABS+MBA+EDL касае се за ФАБИЯ КЛАСИК SUMMER LINE на 7 месеца. Това ще ми е първа зима с колата. Оригиналните гуми са 165/70R14 а от предната ми кола ми останаха 2 бр. 185/65R14 на 5-6 хиляди километра зимни.

 

PS: Съжалявам за грешката модела е сърпрайс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам някакъв особен проблем, освен че някой може да ти се смее. Важното е да са две еднакви на ос. По-добре е разбира се по-големите да ги сложиш на предният мост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандарта за Фабия е или 185/60R14 или 165/70R14.Име значение диаметъра на колелото(за информацията подавана към компютъра за скоростта и изминатото разстояние).При размер 185/65 диаметъра е по-голям в сравнение с 185/60 - 65% от 185 mm към 60% от 185 mm.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спецификация трябва да има ABS+MBA+EDL касае се за ФАБИЯ КЛАСИК SUMMER LINE на 7 месеца. Това ще ми е първа зима с колата. Оригиналните гуми са 165/70R14 а от предната ми кола ми останаха 2 бр. 185/65R14 на 5-6 хиляди километра зимни.

 

PS: Съжалявам за грешката модела е сърпрайс

 

Не прави цигании и си купи четири еднакви нови зимни гуми....продай си старите ако не могат да ти влязат в употреба при някаква друга кола! Това е личното ми мнение, приемам критики :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.