Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

УЖАС


SKODA 105 RS

Recommended Posts

Колеги, като си оставя колата и много ми се запотяват прозорците, особено предния, все едно съм го пръскал с вода. Някакви предложения за отстраняване на проблема :?: ?!?! :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си една гюдерия, абе парцал и си го избърши, аз така правя като е много мокър и като влагата е кондензирала. Кофтито е като стане зима и отвътре се заледи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си взел, ама както ти спомена - зимата е отврат. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пускай парното да духа - топлия въздух ще отнесе влагата. преди я заключиш остави вратата отворена за около минута - да излезне влажния въздух . виж да не ти тече от някъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно когато вътре е баня и оставя колата за 30 мин да кажем и стъклата стават като тонирани /яко запотени/ а после парното трябва да бачка поне 15 минути /при загряла кола/ докато исуши предния прозорец ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм за някакви спрейчета против изпотяване.Не знам действат ли, но можеш да опиташ. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, аз за пръв път чувам ... знаеш ли къде се продават ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея си нямам и както подчертах - само съм чувал.Но би трябвало в магазините за автокозметика да има.Освен това, ако не си го правил от отдавна, измии си стъклата отвърте с хубав препарат за стъкла, отлаганията от цигарен дим и всякакви такива неща също допринасят за изпотяването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измил съм ги, щото много мразя стъклото да ми е замазано, а в колата не се пуши :mrgreen: Но ще видя какво ще измисля, то и без това се очертава тая зима да я оставя да си почива, че иска едно сериоЗно закърване а в момента не мога да й го осигуря, та не ми е много належащо. За момента само събирам информация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има спрейове и препарати, които се нанасят на стъклото против изпотяване. Продават се на почти всички бензиностанции и в магазини, които имат щанд за авто козметика. Но тези препарати са нож с две остриета. Вършат си работата. Но - прозореца ужким изглежда чист след третирането, ама вечерно време като караш, като идва кола на фарове в насрещното се забелязва, че стъклото седи като леко замазано, което е супер гадно, поне според мен.

Друг вариант за разрешаване на проблема с изпотяването е да се вземе един чист памучен парцал. Насапунисва се и се прибира в найлоново пликче. Периодично се маже с него желаното стъкло. Така съхраняван в пликчето, парцала ще върши работа цяла зима.

А най-добрия вариант, за да не се поти челното стъкло - изправен вентилатор и парно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парното си бачка доста добре. Проблема ми е, че особено вечер като оставя колата някъде и след 20-30 мин. стъклото ми е доста запотено отвътре ! Иначе по време на движение нямам никакви проблеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишел, сподели ако имаш наблюдения върху дадена марка от тези препарати, моля те.Аз рядко си ползвам колата през есента и зимата, ама все пак искам да не ми се потят стъклата като в баня :lol: .А пък и на мен парното и вентилатора не са никак ефективни - нали са сделани у лето 1966-то :lol: :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както написах вече - тези препарати колкото помагат, толкова и пречат. Веднъж нанесен, после трябва буквално 1 час да търкаш стъклото за да го свалиш. По-удачен е варианта със сапунената кърпа, което съм научил от баща ми. А от собствен опит ще ти кажа какво правя аз - няма автомобил, на който да не му се потят стъклата като се качиш мокър или потен в него, освен ако не са допълнително фабрично обработени. Та като съм потен/мокър просто докато загрее колата/парното държа двата предни прозореца с по един пръст отворени. Елемнтарно е като решение и помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам един употребяван "нож" от тонер за лазерен принтер - много ефектно маха запотяването за миг. :mrgreen:

Идеята е като на обикновената бърсалка за джамове (едни гумени има) ама ножа е по- твърд и не пропуска. Става и за леко заскрежени стъкла.

Ако някой иска - имам бол ножове, а може да се вземат и от някоя фирма дето пълни тонери. те използваните ножове ги хвърлят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен радиатора на парното е спукан някъде и когато я оставиш след каране той просълзява по малко и водата се изпарява и кондензира по предното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да е от него. До сега не ми се е губила течност, а и не съм забелязал течове /капки/ по пода. По-интересното е, че сега като захладня малко повече и потенето почти изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

veskovesko,

 

И на мен като вали навън ми се запотяват стъклата. А днес сутринта задното се запотяваше ОТВЪН! Нормално е при висока влажност.

 

Иначе решението е сутрин докато позагрее и почне да духа топло да се кара на отворен прозорец. Е, малко е неприятно, но поне се вижда...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутрин нямам проблеми, понеже колата ми стои отвън и слънцето я напича още в 7ч. Но мисля, че позичерпахме темата и благодаря на всички за мненията и съветите, които дадохте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.