Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Датчик течност за чистачки


Guest Новак-Шкодак

Recommended Posts

Привет на всички.

Отскоро съм и аз с Октавия 1.9 TDI. Искам да Ви питам има ли датчик за ниво на течност за чистачките, защото моята ми свършва и нищо не ми свети?

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е Elegans, а уж там имаше бая екстри. Че нямам пръскачки на фаровете нямам, но това според мен не е към екстрите да имаш датчик че ти е свършила течността на чистачките. Доколкото знам вектрите го имаха стандартно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нужно ли е датчик и да ти мига/свети нещо на таблото? То е очевидно коаг е свършила течността. Единствено се чудя това ли е по-безсмислено или датчиците на накладките?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се върти нещо такова в главата .. другия вариант е да е със задната чистачка. Много се радвам на тази "екстра", преди винаги оставах без течност. Малко рано се обажда датчика но по добре от колкото да свърши изненадващо.... :)

А иначе пръскалките на фровете бяха задължителни с ксеноновите светлини а подгряването на пръскалките беше отделно..абе.. сложна работа.... :?

 

Обаче не трябва ли като завъртиш ключа и да ти светнат всичките джаджи и по това да видиш дали има или няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нужно ли е датчик и да ти мига/свети нещо на таблото? То е очевидно коаг е свършила течността. Единствено се чудя това ли е по-безсмислено или датчиците на накладките?!

 

:D Определено е очевидно като ти свърши течността, но датчика ти сигнализира "ПРЕДИ" да ти върши ;)

 

А за накладките разбираш като чуеш как пускат стружка на дисковете ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ,колега Новак-Шкодак, всъщност Октавията ти кой модел е! Ако е Октавия I, значи този датчик не върви със задната чистачка, защото аз карам комби и няма такова нещо. Всъщност не съм сигурен че дори се предлага такова нещо като екстра. Колегата DRV има датчик, но той е с Октавия II.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Octavia I и имам датчик за нивото на водата в чистачките. Но аз съм с пръскалки на фаровете и подгряване на пръскалките на стъклото. Доколкото си спомням "екстрата" е част от подгряването на пръскалките.

Иначе далеч преди да светне лампата и да изръмжи зумера (първия път ми изкара акъла :( ) пръскалките на стъклото почват да пръскат с 1 секунда закъснение. По това познавам че наближава момента на светване на лампата. Между другото подобно поведение имаше и пръскалката на Vectra-та. Предполагам че е умишлено...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моята Фабиа Елеганс има датчик, значи би трябвало и при Октавията да има :idea: Аз поръчах вече Октавията и я чакам с нетърпение, та имам едно въпросче. Има ли възможност да се монтира Maxi dot дисплей, след като си взема колата, например със смяната на таблото с уредите :roll: Не ми се чакаше много време и я поръчах без Maxi dot :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DRV,

 

То и при мен не е зумер а звънче, но това не пречи да ми изкара акъла...

 

За Maxi DOT дисплей - трудна работа. Защо не я поръча с такъв? Надали в ЕТ ще се навият да я свършат тая работа а и да се навият ще е за такива кинти че ще ти се отще. Между другото Maxi DOT е по-красив, но е толкова функционален колкото и другия. Та няма смисъл според мен.

Относно Fabia Elegans и Octavia Tour -> Octavia Tour е едно ниво по-ниско от Elegans. Т.е. няма тая екстра.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DRV,

 

То и при мен не е зумер а звънче, но това не пречи да ми изкара акъла...

 

За Maxi DOT дисплей - трудна работа. Защо не я поръча с такъв? Надали в ЕТ ще се навият да я свършат тая работа а и да се навият ще е за такива кинти че ще ти се отще. Между другото Maxi DOT е по-красив, но е толкова функционален колкото и другия. Та няма смисъл според мен.

Относно Fabia Elegans и Octavia Tour -> Octavia Tour е едно ниво по-ниско от Elegans. Т.е. няма тая екстра.

 

Поздрави

 

Не я поръчах с Maxi-Dot, защото трябваше да чакам още много време, пък и нямаше да е този цвят който искам, защото той не се произвежда вече, та се получи малко дилемата или цвета или макси-дот дисплей. Та си мисля колко ли може да струва това удоволствие :roll: Колата има много екстри и сега малко ме е яд за макси дот-а :? Ако беше класик или амбиенте нямаше да ме е яд :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мойта книжка е описан моя дисплей и Maxi DOT. Разликата е че при мен е с картинки а при Maxi DOT с текс. Не мисля че си заслужава. Но това е мое мнение...

Относно смяната - трябва да се смени и борд комютъра. Той е различен при Maxi DOT и нашия вариант. Затова не очаквай нещо под 1500-2000лв. Освен това си мисля, че по-добре да не ти бърникат колата в Бг...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мойта книжка е описан моя дисплей и Maxi DOT. Разликата е че при мен е с картинки а при Maxi DOT с текс. Не мисля че си заслужава. Но това е мое мнение...

Относно смяната - трябва да се смени и борд комютъра. Той е различен при Maxi DOT и нашия вариант. Затова не очаквай нещо под 1500-2000лв. Освен това си мисля, че по-добре да не ти бърникат колата в Бг...

 

Поздрави

 

Явно трябва да се откажа от тази идея :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, ако не смятаме MaxiDot че е по красив, има смисъл ако си с навигация, hands-free , автоматик или печка, без тези екстри като функционалност единствената разлика е че ти показва точно коя врата не ти е затворена.. Еуратек нищо допълнително не монтират - дори знчително по-елементарни неща като парктроник например..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, ако не смятаме MaxiDot че е по красив, има смисъл ако си с навигация, hands-free , автоматик или печка, без тези екстри като функционалност единствената разлика е че ти показва точно коя врата не ти е затворена.. Еуратек нищо допълнително не монтират - дори знчително по-елементарни неща като парктроник например..

 

Амм тук леко не съм съгласен! На Rs-a ми преди една година и половина, точно преди да го продам ми сложиха парктроник, цената беше нещо от порядъка на 360 лв. На другата ми фабиа пък, преди две годинки някъде монтираха темпомат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че ще се откажеш. Не мисля че и 2000 лева ще те огреят. Отделно е риска "добър специалист в ЕТ", който все пак е сериозен риск. Изборът максидот диспелй vs. хубав цвят е си го направил правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми отказаха за парктроника - препратиха ме към една фирма която монтира парктроници (около 360 лв.) - но не оригинални (които заводски са 650 лв.). За темпомат ми отказаха също :( Освен в последната година нещо да се е променило...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми отказаха за парктроника - препратиха ме към една фирма която монтира парктроници (около 360 лв.) - но не оригинални (които заводски са 650 лв.). За темпомат ми отказаха също :( Освен в последната година нещо да се е променило...

 

Това е много странно :? Ще видя какво мога да направя по въпроса и ще ти пиша на лична

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офтопика,но би ли обяснил какво значи точно comming home. Аз четох в книжката но нищо не разбрах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е след като заключиш/отключиш колата фаровете да светят известно време (30sec). По този начин ти осветява пътя докато се прибереш в къщи (откъдето идва comming home). На някой аларми е отделен бутон, т.е. можеш да си го пуснеш и докато отиваш към колата.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Ви кажа за датчика какво стана.

 

Звъннах в ЕТ и какво ми казаха....Като ти свърши течността и не светне лампа, значи нямаш датчик, ако светне - значи имаш. Другия вариант е да отида с колата в ЕТ и те щели дами кажат на място. Казаха ми също, че много малко автомобили имало с такъв датчик, което истински ме учуди. А аз защо се притеснявам - понеже си поръчах шкодата без радио. Купих си едно и ходих в ЕТ да ми го монтират. Дотук всичко ОК. Но след няколко дена като закарах колата на автомивка и миячите са ми намерили под седалката на пода едно изгоряло бушонче. Та се чудя като са монтирали радиото да не са направили тия някоя беля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.