Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Случки с любимата кола


Guest

Recommended Posts

Тогава май нямаш избор ... освен да се лог-ваш профилактично пред 15-20 мин :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да разкажа и аз една случка. Някъде през юни 1996 г. взех книжка. И на другия ден решавам да отида с колата в института, който е около завод Електроника. И така, по "Шипшенски проход", където минава трамвая № 20 на широките релси, непосредствено преди І-во РПУ има лек завой. Точно след завоя, както си карам с около 40 км/ч от лявата ми страна минава трамвай, с който се изравнявам. Отдясно е районното, където отдясно има цял ред паркирани коли (от тия, запечатани с лепенки). От лявата страна на колите е паркирана като на втори ред само една полицейска ладичка. Между нея и трамвая има място, колкото едва да мине една кола. Аз я виждам малко късно, а по онова време спирачките на Шкодата не бяха силната й страна, меко казано и нямаше да мога да намаля навреме, за да се изниже трамвая. И така, реших да рискувам и да мина. Залепих лявото външно огледало на 1-2 см от трамвая и си викам "дано мине". И като минавам покрай полицейската ладичка отдясно се чува една "храааас" и минах. Хвърлих един поглед към входа на районното - жива душа нямаше, никой не беше чул, нито видял нещо. Светофара беше зелен и минах, а на втория свих в ляво и си паркирах пред института. Огледах колата за щети - отдясно само по вратите и малко по калниците имаше надраската линия, но само това. Нищо работа, пък и предстоеше така и така боядисване. Полицейската ладичка като че ли пострада повече ама майната им - бяха спрели в нарушение на квадрат на правилника. Алтернативата щеше да бъде много по-неприятна - да натисна яко спирачки, да се врътне колата и я в трамвая, я в спрелите коли. Така още в първия шофьорски ден получих мноо поучителен урок за това какво е съобразена скорост в града.

Втора случка - няколко месеца след първата по Цар Симеон, от Константин Величков към Западен парк, където минава трамвая. Карам си, пред мене автобус Икарус, а между нас - Трабант. Гледам, че оня с Трабанта няма да го изпреварва, дадох си мигач, видях че няма коли отзад и тръгнах да изпреварвам. Когато предницата ми се изравни със задния калник на Трабанта, онова мръсно копеле просто се изнесе рязко вляво без мигач, без изобщо да се огледа и неминуемо щяхме да се сблъскаме. Нямах избор, освен да скоча на спирачките - вече ги бях оправил и бяха перфектни. Колата се позавъртя леко наляво надясно и из насрещното, но успях да я овладея и спрях на релсите по средата на платното. Запалих я пак и тръгнах да го търся оня, после 2 часа обикаляхме из близките квартали да го търсиме тоя Трабант с 2-3 приятели, ама нищо. Айде засега стига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам си аз на магистралата със 160 км и по едно време минава едно BMW до мен и оня си гледа километража и неможе да повярва.. (после ускорих но защото беше вечер и спрях под една лампа да видя колко съм направил) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам си аз на магистралата със 160 км и по едно време минава едно BMW до мен и оня си гледа километража и неможе да повярва.. (после ускорих но защото беше вечер и спрях под една лампа да видя колко съм направил) :D

Същата работа, само че изпреварвам Опел Аскона със 140 и 3 мацки на задната седалка за баланс :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами баланса беше почти идеален, щото се бяха навели напред да гледат километража, ама айде да не го обръщаме на чат :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами баланса беше почти идеален, щото се бяха навели напред да гледат километража, ама айде да не го обръщаме на чат :mrgreen:

 

дали е било километража или нещо друго,май това си е твоя тайна :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

PS: За бялата и аз съжалявам. Беше наистина уникат. Но циганите са тъпи копелета :cry: Та като стана дума за бялата - имам разни части. Намери време да скокнем да огледаш какво има...

 

PRR, аз време имам, като идваш към баща ти(предполагам частите са при него) прати един СМС или звънни на 0898 930 885 или ако минаваш към испанското посолство звънни на Георундови във входа, пред който стои зелената принцеса.Честно казано ми е любопитно да се запознаем, а пък за частите - 100 % ще се намери нещо интересно предполагам. Поздрави!

 

П.П. Ако колата излезе от бокса до петък, уикенда не съм в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами баланса беше почти идеален, щото се бяха навели напред да гледат километража, ама айде да не го обръщаме на чат :mrgreen:

 

дали е било километража или нещо друго,май това си е твоя тайна :mrgreen: :mrgreen:

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам да внеса капка успокоение и ще ви разочаровам, но километража гледаха. То другото се гледа на други места, не в колата и при тая скорост, щото както съм на пътя, така и не съм на него, ако мисля за други работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.