Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Верига на Фабия 1.4 - бензин, двигател AZE


jarrett

Recommended Posts

Случвало ли ви се е да забележите малко странен шум на двигателя при обороти 1000 - 2000, ходих на сервиз в Русе и ми казаха че вероятно е от малка хлабина на веригата..не проявиха желание да я коригират ..казаха ми че не е проблем да се кара така затова мисля да отида в ЕТ там да оправят проблема ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOZZZI нима мислиш че новото не се разваля - на 4 години е но това не значи че не е възможно ...тогава нямаше да има застраховки и т.н....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този звук изобщо не е странен за двигателя ти - просто веригата ти се е разтеглила. Карай си така и си свиркай. Двигателя ти като изключим горивната и запалителната система е модел отпреди 30г. поне. За съжаление обаче няма как да се коригира този проблем освен със смяна на веригата. Иначе тя не подлежи на регулиране, натягане и т.н. Тези вериги след 50 000 км се разтягат и почват да издават дрънчащ звук особено осезаем като форсираш и пуснеш газта. За щастие при твоя двигател това, че веригата го прави малко по-шумен не му влияе по никакъв друг начин така че няма място за притеснение. Тя спокойно може да изкара и 150 000км без проблем, че и повече. Пиши на колко км е двигателя ти, доколкото може да се знае точно ако е 2ра употреба колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами съвсем в реда на нещата е, да се е поразтегнала, но това не оказва кой знае какво влияние на фазите на газоразпределение, а пък запалителната система няма също нищо общо с това, така че всичко е наред. Погледни картинката в Аутодата и ще видиш защо се получава това дрънчене - просто няма обтегач. Много двигатели са с верига вместо ремък /дори от новите/, но повечето имат обтегач и успокител, за да не се увеличава шума от мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да добавя нещо по темата за веригата..от сервиза на ЕТ ми дадоха информация че подобно разтегляне на верига се оправя само с подмяна на нова..и всъщност такава подмяна обичайно се прави на около 100 000 км. но понякога се налага и по рано..зависи от веригата..от разтеглена верига било възможно да се получат смущения в оборотите на двигателя..пак според тях но зависи колко се е разтегнала..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята фабия 1.4 Mpi веригата и също трака,според вас възможно ли е от това да произлиза че колата е спъната и няма мощност ?

Ако я сменя ще има ли някакво подобрение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VEELVET не съм специалист но мисля че веригата няма значимо отношение към мощноста на двигателя..доколкото знам нейното предназначение е да върти маслената помпа като прихваща въртеливото движение от вала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jarrett,

 

И малко да върти разпределителния(те) вал(ове)! И като се отпусне се изменя газоразпределението. От там по-висок разход и по-малко мощност. Но ако е толкова разпусната не ще трака а ще дрънка :mrgreen:

 

Поздрави

 

PS: Не си спомням със сигурност, но май маслената помпа изобщо не се въртеше от веригата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четеш постовете като дявола евангелието :mrgreen:

 

Писал съм ти че ако е толкова разтеглена веригата, че да имаш проблем с газоразпределението тя ще дрънка! Иначе малко разтегляне дава много малка промяна и загубата на мощност е нечувствителна (примерно 1-2 кончета). Все едно си сипал малко по-лош бензин или си със стар въздушен филтър.

 

А поста ми беше най-вече за това че основната идея на веригата е да върти газоразпределителния механизъм а не маслената помпа!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях почнал да обяснявам, обаче като погледнах каква хубава илястрация има за маслената помпа в Етос-а се отказах, защото само мога да объркам някой. Погледни за твоя двигател и ще видиш: 115-03 oil pump

 

Моето лично убеждение, е че дори силно разтеглена намира се в

верига, не води до такива промени в газоразпределението, че да спадне /при стара/ или да се повиши мощността след смяната и с нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

001335780-big.jpg

мисля че това е двигателя..

PRR мисля че си прав веригата е свързана с газоразпределението

колкото до beliq_lebed също е прав че малко разтеглена не би променило съществено движението на вала ..но всичко е свързано с степента на разтягане ..колкото започне да се увеличава толкова ще влияе по зле върху оборотите на двигателя..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото започне да се увеличава толкова ще влияе по зле върху оборотите на двигателя..
- Оборотите се следят, контролират и коригират от компютъра така че няма да се отрази в тази насока, спокойно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.