Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двигателя загрява много трудно


jica

Recommended Posts

Двигателя загрява изключително трудно нормално ли е това, колата е шкода фаворит 1,3 карбуратор, някъкви предположения?

Мисля че е от термостата но искам да чуя други мнения на хора които имат повече опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да нямаш въобще термостат или ако имаш той е блокирал на отворено , но въпреки това в задръстване трябва да вдига 90+ градуса , а като я опънеш на магистралата да пада до синята зона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всяка вероятност е от термостат. Но я провери с ръка на пипане как е температурата на антифриза докато показва, че не е загряла колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има една гофрирана тръба, която да идва от изпускателния колектор и да влиза в системата за смучене на въздух. Тази система взема въздух от две места - от маската студен въздух, и топъл от изпускателния колектор през въпросната гофрирана тръба. Ако нея я няма, може термостати и датчици за температура да са наред, но понеже колата смуче само студен въздух загрява бавно. Аз съм пробвал без нея - разликата във времето за загряване е чувствителна дори и през лятото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен това си е чист прецакан термостат, който стои постоянно отворен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.