Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лепене или смяна на челно стъкло


FAV135

Recommended Posts

Кажете какво да правя, имам удар от камъче или откъде да знам от какво. Варианти? Казаха ми, че за Опел било едно ново стъкло около 110лв. , но нито знам кои са ментета и т.н.

Става дума за Форман.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш пукнатина и тя не е голяма(до 5 сантима) няма проблеми да го залепиш!Аз на камиона имах подобен случаи и ходих при един да ми го лепи-понеже не ми се занимаваше със застрахователи и тн!Беше пролетта но карах 1 седмица със пукнато стъкло и малко му се разшири пукнатината и стана към 7,8 см-човека ми каза че ще го направи но няма да се получи хубаво понеже през тази седмица вече са се набили в пукнатината прахоляци и тн-каза ми че ще се залепи но ще остане"белег" все едно имам косъм в стъклото(бял) :lol: !След това отидох отправих се със застрахователите и в Булавто си смених стъклото !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се пробвах сам да си лепя една пукнатина от камъче и я докарах до 2Х5 см. и отидох при някакъв майстор , човека дълба с една бургийка на трите места / в средата и в двата края / да не се допука , залепи го и вече 7 ма година така си карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и за мен най добрия вариант за пукнато от камъче е да се възстонови стъклото. виждал съм рекламни надписи който гласят, че оправят пукнатини и телефонен номер в участъка от строителния техникум до орлов мост. обявите се лепнати по дърветата, но телефона не го знам защото не ми е трябвал до сега. ако някой има път натам да хвърли един поглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предното стъкло за Opel Vectra е около 100лв. Със сеннинк е около 110. Лошото е че при смяната заминава и гуменото уплътнение. То е около 20 кинта. Цените са от март месец. Тогава сменях....

 

Поздрави

 

PS: Новото стъкло си е ново. Няма надраскване, няма отблясъци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете какво да правя, имам удар от камъче или откъде да знам от какво. Варианти? Казаха ми, че за Опел било едно ново стъкло около 110лв. , но нито знам кои са ментета и т.н.

Става дума за Форман.

 

Ако знаеш къде маркират колите до Сточна гара - бегай там. Аз си оправих стъклото на Октавия-та там и съм доволен. Беше пукнато от камъче - около 2 см. Цялата операция беше 25 кинта и около 2 часа висене над 4 бири (средна скорост ми се получи 1 бира за 1/2 час). Ама това беше като си купих колата т.е. преди 4 години. Са не знам, каква ще е цената... Успех!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментарите на всички. Реших отново да го залепя. Това ще ми е 2-ро лепене за 2 години.

Ще оставя и един телефон даже.

08887 873127

Човека си идва на място и си действа. Доволен съм - аз от предишното лепене, както и един съсед - остава съвсем малка точица.

цената е 30 лв. на точка.

 

След като позачетох тук

http://www.opelclub-bg.com/forum/index. ... =8797&st=0

 

и особено това:

 

Мой познат ходи в Кобра за предно на Астра.

Махнаха старото - ок

Сложиха новото - ок

Обаче не паснала някаква лайсна.......... мазане с лепило на лайсната и обиколка на цялата рамка с тиксо. -ок

Ама тиксото обикновенно - на другоя ден отива да го махнат - махат те , а лепилото остава по боята. търкат - не излиза пробват спирт , АМБ, накрая Коресилин - нищо не става. оставят го за другия ден ......... идва той и вика: дай едно парцалче и да търкам че откачам.......... давам му- търка човека ...... за 2 часа изчисти около 10 см.

Пак отива - накрая го махат с някакво мазило........ и опаааа.. боята на шупли.......

.......... Щели да полират-ок. Тръкват малко и боята се люпи като юфка. Пращат го да върви на м....та си и му викат: не ти е качествено боядисана колата и затова така става.

А тя си е с оригиналната боя ......... и е новичка сравнително - не е прегоряла от 20год. на слънце............и така.........

 

реших да не си слагам беля на главата...

.. Въпреки, че добре би ми дошло едно тонирано стъкло... ама... айде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера минах през мястото където говорех и записах телефона:

 

0888873127

 

дано съм ти бил от полза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, изглежда за едно и също говорим. Свършихме работа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.