Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно прехвърлянето в КАТ на закупен автомобил...


bez

Recommended Posts

Здравейте,

Зададох този въпрос в един друг форум, но не ми отговориха. Ако някой от вас е минал през тези процедури, моля да ме осветли. Благодаря предварително.

 

"А каква е процедурата, ако автомобилът не е нов внос? Понеже досега не съм имал кола на мое имам няколко въпроса относно събитията след купуването. Примерно, купувам си кола с нови номера и от София, т.е. не се налага да се сменят номерата. Имам един договор за покупко-продажба и документите на колата. Всичко е платено (данък, ГТП, гражданска). Трябват ли ми някакви други документи, или със споменатите по-горе мога да отида направо на каналите на КАТ? Трябва да попълвам нещо преди да се наредя или просто като стигна да канала се оформят документите (не ми се иска да чакам цял ден и да ми кажат липсва ти това и това...)?

Благодаря."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРОМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ

1. Заявление за регистрация / за фирми: с печат на фирмата и копие на “Булстат”/;

2. Договор – копие и оригинал;

3. Квитанция за платена такса МПС;

4. Застраховка “гражданска отговорност”;

5. Документ за самоличност на собственика или нотариално заверено пълномощно;

6. Свидетелство за регистрация на МПС.

7. Диагностичен лист за техническа изправност

ЗАБЕЛЕЖКА: Регистрационни номера не отговарящи на БДС се подменят

 

1 се попълва не място.

2 - имаш го то покупката.

3,4 - каза че имаш.

5 - предполагам:)

6 - предполагам от купувача.

7 - това е от канала ти го дават като минеш.

 

Смяната на номерата пише, че ако не отговарят - предполагам че няма да ги сменят.

Правиш си на всичко по 2 ксерокопия за всеки случай - на всички документи, книжки и паспорти за да не се моташ.

Отиваш в КАТ нареждаш се и отиваш в бялата барака в дясно оттам стартираш.

После всичко си върви по каналния ред:)

Ако бъркам ( възможно е ) нека ме поправят.

Инфото е от сайта на КАТ.

 

Поздрави

 

пп: питай ако нещо не е ясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.