Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Maluk problem...


Guest _V_

Recommended Posts

Zdraveite na vsichki!

Imam maluk problem i shte sum vi mnogo blagodaren ako moje da pomognete-karam Octavia 97g 1.6 benzin,mnogo sum dovolen,no ne e tova problema:)Naskoro kato pusna parnoto da duha,bilo to na studeno ili toplo zapo4va da luha edna ujasna mirizma,kato na umrialo,muhliasalo...ta tazi mirizma e problema.Naskoro karah v goliam dujd i se 4udia dali ne e vleznala voda niakude i ot tam da mirishe sega?

Ako niakoi moje da pomogne shte sum mu mnogo blagodaren!

Blagodaria predvaritelno!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принцип гадна миризма се получава при колите с климатик. Не е лошо да изключиш климатика няколкостотин метра преди да спреш колата и двигателя. Лоша миризма се получава и ако климатика не е пускан дълго време. Нагнетяват се изгорели газове във филтъра и почва да смърди гадно. Имаше една такава тема, можеш да прочетеш повече.

 

А и нищо чудно някъде да има мухъл...

 

Аз имах един такъв подобен проблем със старата ми кола. Оказа се че е умряло малко котенце. Явно е влязло в отсека на двигателя да се стопли и по някаква причина е умряло. Голяма мъка беше ваденето и изобщо откриването на проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен,но мисля че и на парното има филтър-провери може да е от това.Един приятел имаше (на Голф 3 мисля),без климатик филтър на купето!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следи си нивото на антифриза,(ако ти е спукано радиаторчето на парното и сълзи) той смърди с една такава сладникава миризма като от разлагащ се труп, освен това е канцерогенен и отровен*парите му*. Аз имах аналогичен проблем и го усетих чак като потече яко. Провери си радиаторчето е моят съвет.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно трябва да си смениш филтъра на купето. Моят го сменям на смяна на масло и е адски мръсен. Намира се под дясната пластмасова /черна/ декоративна маска, която е под дясната част на предното стъкло. Има четири черни болта, които се изваждат, маската се маха и филтъра е отдолу.Филтъра струва около 14 лв./от сервиз Шкода/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маринов, мисля че и при мойта Шкода ги има тези симптоми понякога, но аз не им обръщам толкова внимание, но мисля че наистина и при мен съществуват тези симптоми. Не се плаши - наливай бензин и газ :)

Сега аз да те питам нещо - като цяло здрава ли ти е колата, т.е. сменял ли си нещо по съществено? На колко километра ти е?

 

 

Мдаааа - моля наистина да пишеш на кирилица - много по-бързо и лесно се чете от хората тук! Благодаря!

Поздрави!

 

zloQQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на 8 месеца, малко над 25 000 километра, смених спирачни дискове(гаранционно) от това доста хора се оплакват. Други проблеми за сега няма! Гори 8 градско(бензин) и между 6 и 8 извънградско в зависимост колко бързо карам, колко е натоварен автомобила, моят е комби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 градско звучи добре, иначе извънградско е нормално :) я кажи точно какъв ти е двигателя, защото с моя 1.6 101к. гори повече градско - или поне така си мисля де :) А и ако някой знае някои трик за сваляне на разхода - било то и добавка :) да каже

 

 

Мдаааа - моля наистина да пишеш на кирилица - много по-бързо и лесно се чете от хората тук! Благодаря!

Поздрави!

 

zloQQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как какъв точно ми е двигатела! Ами нали ти казах AKL, твоят е същият. Понякога падам и на 7,6 градско ако не попадам много в задръствания в период от една седмица, защото зареждам средно по веднъж на седмица. Не ползвам никакви добавки, карам с 95, преди карах Голф и като му сложех V-Power, определено вървеше по-добре, което не мога да кажа в случая, или по точно не се влияе точно от тази добавка, която примерно Шел я слагат на бензина 95. Не съм зареждал по-високооктанов бензин защото не виждам абсолютно никакъв смисъл!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да кажа, дали двигателя ти е 1.6 101 кс.,също като моя? Не знам но доста хора не са доволни от бензина на Shell, аз лично до скоро сипвах само на ОМВ, добър е, но виж Лукоил е др. работа....:) Иначе евала за разхода, мечта!

 

 

Мдаааа - моля наистина да пишеш на кирилица - много по-бързо и лесно се чете от хората тук! Благодаря!

Поздрави!

 

zloQQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.