Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

моторче на чистачки


veskovesko

Recommended Posts

от известно време ми се прецакаха чистачките всмисъл че те си работят на 2 скорости ,но проблема е че трябва да ги дебна в кое положение са защото като ги изключа не в най долно положение те си остават посредата или някъде си .та въпроса ми е някой отварял ли е моторчето на чистачките и има идея какъв е проблема? :smt119

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз до колкото разглобявах шреди няколко дена моито и още едно няма никаде реле на тва мотор4е ватре в самото него е маханизма примерно като ги спреш в най горно положение и те да се варнат в наи долно едно пластмасово зъбно колело е ватре и една пластина отгоре на капака която прави тая операция с вращането като ги спреш в наи долно положение . огледаи си кабелните обувки отванка по4истиги ии ако не трагне отвориго и виш дали не се е счупила тази пластина или каберла да е прекъснал нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е често срещан проблем при моторчетата за чистачки на Шкода /и не само/. Дължи се на крайния изключвател, който дава двете намотки накъсо, за да спре веднага моторчето в дадено положение.

 

Прегледай първо клемореда при моторчето и при управлението /ръчката до волана/ и ако не е в това проблема свиркай.

 

Реле няма по принцип, с изключение интервалния включвател, който фабрично е монтиран на много малко Шкоди.

 

Това се оправя ако си от София може да се разбереме нещо, за да не се налага тепърва да откриваш топлата вода. Не е много добра идея да тръгнеш да го отваряш сам ако не знаеш какво правиш точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

махнах моторчето на чистачките и се оказа че там където е клемореда има една пластмасова капачка която се е счупила на 3 .явно ще трябва да изкл. чистачките само когато са на най долно положение .

а м/у другото такова нещо продава ли се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е такова чудо няма само капачката аз имам едно изли6но мотор4е ако искаш предложи цена за цялото и в неделя сте патувам за сф и ще ти го донеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам моторче от което мога да ти подаря пластмасовата капачка отзад - леко е пукната, но ще работи. Имам и читаво моторче цяло. От Дружба/Младост съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.