Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За безобразието по улиците на София и бездействието на КАТ!


izov

Recommended Posts

FAV135,

 

Говоря за

/

/|

/ |

| |

1 2

 

Но дори в случая който описваш десния НЯМА предимство. Ченгетата ще напишат акт на този който е върху линията, т.е. този който извършва маневрата! Предимството на дясностоящия важи само на кръстовище. При движение по прав път предимството е на този който си кара направо и не извършва маневри.

 

И понеже така и така превърнахме темата в тема за правилника за движение да допълня, че по закон трябва да се движиш в най-дясната свободна лента с изключение на времето в което извършваш маневра, т.е. изпреварване. Последното не важи в градски условия.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То вярно, че стана тема за правилника... не ме карай да си го припомням, но едно време имаше член, според който това което съм нарисувал е вярно.. т.е. - ако единия иска да се престрой наляво, а другия надясно - този който се пада отдясно има предимство. Това е за многоредово движение......

 

 

Ха - все пак стана интересно - реших да потърся и - наистина съм прав според сайта на КАТ:

 

 

 

Престрояване

Чл. 81. (1) Престрояването е преминаване от една пътна лента в друга,за да

се продължи движението направо, да се завие или да се излезе от платното за

движение.

(2) Преди престрояване водачът е длъжен да пропусне пътните превозни

средства, движещи се в лентата, в която той навлиза. Когато се извършва

едновременно престрояване на пътни превозни средства от две съседни пътни

ленти, сигнализирани с пътен знак Д1, първи се престроява водачът, който се

намира в дясната пътна лента.

 

Обаче забележи какво се е забъркало тук - т.е. - това за най-дясната лента не важи примерно за Цариградско шосе. То не че някой ще се навре най-дясно в дупките където и да било де...

 

Чл. 67. (1) Водачът на пътно превозно средство е длъжен да се движи

възможно най-вдясно на платното за движение, а когато пътните ленти са

очертани с пътна маркировка - да използва най-дясната свободна лента.

 

Чл. 69. На пътно платно с три и повече пътни ленти за движение в една

посока, сигнализирани с пътен знак Д1, водачът на моторно превозно средство

не е длъжен да спазва изискванията на чл. 67, ал. 1.

 

Абе изобщо опре ли до закон и стане ли белята, не ми го хвали. Така че - избягвайте опасностите по пътя като ги предвиждате. Оня ден ми разправяха някаква случка посред бял ден - некви на улицата, бият си спринцовките и се качват в колите... така че умната и очаквайте всякакви ненормалници :((

 

Поздрави,

 

P.S. - да, сега видях, че си написал не важи в гр. условия говорим за едно и също ама нейсе. Айде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си. При едновременно престрояване има предимство десния. Но на практика щом навлизаш в чуждо платно си без предимство, т.е. ченгето ще пише акта на този който не си е в лентата а навлиза в съседната. Все пак е невъзможно да и двамата да са в чуждата лента, нали? :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи че аз съм си виновен , така е ... просто не трябваше да тръгвам в дясно, но при положение че съм с пуснат мигач от 30 сек да не ме види е това си е направо слепец!

иначе акта ми е по чл.25 ал.1

 

Проблема беше че този господин не си държеше права траектория със сигурност имаше място да избегне удара, да свирне поне с клаксона и т.н. , но така стана...

 

PS то моя проблем стана точно заради спрели автомобили по бул. Левски в ляво и направо задръстват движението и нали се сещате за каква лудница става на въпрос преди обяд, а КАТ въобще не им пука за нарушителите със скъпите коли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.