Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пак за номерата


txl

Recommended Posts

Имам едно въпросче относно номерата... може да ли да се кара в момента със стари номера? Случката е следната - кола със стари номера, за да се пререгистрира и да се сменят с нови, трябва да отиде в друг град. А да се тегли до там не е много добър вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да звъннеш в КАТ и да ги питаш. Инфото, което ще получиш от тях смятам, че ще бъде най-достоверно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което мога аз да кажа е че виждам много коли по софия да карат със старите номера. Дано това да е обнадеждаващо. Пък и да те спре някой- обясняваш и/или цакаш и продължаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш не се притесняваи. В момента и ние правихме подобна процедура на едно аверче. Нямахме късмета да ни спрат органите на реда. Но ми обясни познат полицаи че дори да те спрат ще ти пишата на талона датата докоято трябва да се явиш в местният КАТ да си смениш номера. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ги знам тия в КАТ как дават информация - звънял съм преди години на официалния им телефон - отговаря ми някъв със селяндурски глас просташки тип, с досада ме прекъсва преди да се съм се доизказал и т. н. Само дет не ми каза да си ... майката. Риск печели, риск губи - повече от един акт да ти съставят не могат да направят. Ми вземи колата да я кара някой приятел, който не се води никъде на щат да работи и не живее на адреса, където е официално регистриран, и да му напишат акт, все ще му е тая, щото няма да го плаща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням от обясненията им, трябва да идеш в кат да ти издадат някакъв временен талон с който може да караш определен период от време за да отидеш да смениш номерата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш не се притесняваи. В момента и ние правихме подобна процедура на едно аверче. Нямахме късмета да ни спрат органите на реда. Но ми обясни познат полицаи че дори да те спрат ще ти пишата на талона датата докоято трябва да се явиш в местният КАТ да си смениш номера. Успех

 

на мен ми го приложиха тоя номер още при първата кампания преди няколко години - спряха ме за нарушение и "охоо, ама ти си изпуснал и графика за смяна на черния номер!" След почерпка сержото нещо се вдъхнови и ми написа в талона че ми удължавал срока до 10 дни да се явя в КАТ за смяна. Отивам аз и на гишето ме питат "ама кой ти драска в талона бе, там и дори и вътрешния министър няма право да пише!" Естествено след като си смених номера, взеха че отмениха въпросния график чак до тази година...:x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам едно въпросче свързано с номерата. Разбрах, че когато човек купува кола може да си остане със страия номер, с които е била колата, та въпроса ми е това важи ли ако стария и новия собственик са в различни градове ..тоест колата е регистрирана примерно във Варна а пък новия собственик е от София ?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава, само ако я караш с пълномощно. Когато колата се прехвърли от един собственик на друг и особено в друг град, стария номер се връща и колата става с регистрация от съответния град примерно софия. Регистрацията се извършва в града на новия собственик, те от КАТ си оправят номерата, в смисъл, връщат ги във Варна примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови номера - 55 лв. /47лв. номера, 1лв. няква такса и 7лв. за поставянето/ Иначе за прехвърлянето много завичи данъчната оценка на автомобила и нотариуса, при който ще отидете. На мен това ми струваше 35 лв. Януари месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или сменяш личната карта със варненска 4лв адр.регистрация, 10 лв картата, 2лв за банката.

 

още не знам колко е новия талон - щото той се сменя, а номера не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.