Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бяла Естелка!


Skoda_Estelle

Recommended Posts

В какъв смисъл оригинални, от малките пластмасови ли имаш предвид, защото тия доста я отварят. Колата е много добра, поздрави !

какъв е смисъла да се балансират гумите при положение че после им се слага "отварящи тасове" които не са били на сборния детайл гума/джанта/тежести при балансирането ? особено много важи това за тасовете за 20 - 30 лв комплекта . най евините оригинални тасове за рено 19 с 13" джанти са 40 евро . в англия има закон - ако имаш тасове на гумите трябва да са завързани с нещо - иначе подлежиш на санкция

:smt107 Това беше най- безмисления пост който съм прочел в този форум! Искаш да кажеш че тасовете дебалансират колелото ли? :smt036 Освен това- не съм си вързал тасовете със свински опашки- не живея в Англия и няма да ме осъдят, а и са достатъчно евтини, за да мога да си купя други ако тези се изпозатрият!

П.П. Струват 15лв. 5бр! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Neon

    16

  • SKODA 105 RS

    7

  • tyny

    6

  • PRR

    6

Най-много писали в темата

Еййй страшна е!!! :smt055 Еййй искам да ме повозиш! Евала

Кажи две думи за боята? А двигателя оригиналния ли е- стори ми се мн тих!

:D Мерси! Двигателя е оригинален- доста издухан според мен. Боята- няма да казвам колко струва, за да не се смеете а и за майстора дето я боядиса няма да споменавам, че ми е приятел!!

P.S. Шкода-та е 130-ка! 8) Съжалявам че нямам стари снимки , за да видите на какво приличаше преди!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Neon,

 

Кофти тасове така дебалансират, че няма да повярваш! По миналата година бях с едни ментета на Vectra-та. Така тресеше все едно никога не е правен баланс. Нервирах се и разкарах тасовете. И колата заспа! Имай предвид че баланс се прави до 5гр! Т.е. ако таса е крив (като тия за 15лв на Илиенци) тотално може да омота баланса. Само да спомена, че в градско хич не го усещах...

 

Иначе поздравления за колата! Супер изглежда!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво много добре :) , че и доста изправена няма го този ефект /--\ отзад

Супер е 130-ката

Сега ако кажеш, че и ти си си затъмнявал задния джам , направо идвам с фолиото и бирата да ми го напрасвиш и на мен ;)

 

 

Поздрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Ами! Крива е като.... Фолиото реших да оставя на специалист- 20лв. и готово! 8)

Дай адрес или тел на специалиста ;) ако не е тайна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фолиото се слага елентарно от гледна точка на лепенето. Предполагам проблем би било факта, че задния джам е "леко" неудобен, но...

Трябва ти спрей, от онези с препарати за прозорци. Режеш фолиото, така че да е малко по-голямо от прозореца. Предполагам, че ще ти трябват 2 парчета заради размера. Мокриш обилно, но не прекаленно стъклото. Сваляш защитния лист на фолиото. Мокриш и фолиото обилно, но не прекаленно и го слагаш на прозореца. На фолиото има лепило, което благодарение на водата става лигаво и позволява лесно наместване на фолиото. Обикновенно в комплекта с фолиото има и една пластмасова шпатулка. С нейна помощ от центъра навън гониш въздуха. Илиза лесно. Но съвета ми е да обвиеш шпатулата с мек парцал, защото иначе фолиото ще стане на финни драскотинки. Същата операция повтаряш и с другото парче (ако има такова). Със скалпел (макетно ножче) обрязваш внимателно излишъка от фолио, доизгонваш въздуха и си готов.

Може би на някой операцията ще му се види сложна, но не е :) Вярно е, че за 20 кинта ще си спестиш доста работа, всеки сам си решава. Може пък следващия път да ида на специалист, най-малкото за да видя техниката на лепене. Може да има по-добър вариант :)

Към Neon - какво мислят полицайте за фолиото на задния джам. Че аз съм с плътна щора и преди 3 години бая ми се заяждаха и ми разправяха, че не съм с щора, а с перде, ма бързо ги разубеждавах. Та мисълта ми е, че и аз съм мисли за затъмняване на тоз джам, ама не ми се ще да се разправям с катаджии после. Та ако споделиш... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че ще е много по-лесно да свалиш стъклото и да си го затъмниш както си трябва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: Аууу! Съсипахте се от съвети!! Към Mishelle- никакъв проблем с полицаите! Карам коли с фолио на задното стъкло от 8 години. Относно парите и работата- МОГА ДА СИ ПОСТАВЯ ФОЛИОТО САМ! НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА УСИЛИЯТА ЗА 20ЛВ! Поставял съм си сам фолиото на страничните и предното стъкло, но задното е отвратително за работа. Дори човека, който го лепи не беше очарован от моето желание да си слагам фолио, въпреки че му плащам! Относно техниката на поставяне- за някой неща съм съгласен, но на думи е лесно.... Идеята да се свали задното стъкло е непрепоръчителна! :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята да се свали задното стъкло е непрепоръчителна!
И каква е причината ?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно техниката на поставяне- за някой неща съм съгласен, но на думи е лесно....

И на практика е лесно. Аз сам си лепя фолиото на задните врати. Стига разбира се човек да има желание и поне малко да е сръчен. Казваш, че с някои неща си съгласен. А с кои не си? Ако имаш препоръки - давай ги, може да има нещо, за което да не съм се сетил.

Съгласен съм с Skoda 150RS - наистина е по-удобна и по-изпипана работата като се свали стъклото. Аз моите задни странични ги демонтирам като ги облепвам, но задното наистина не бих си играл да го свалям - там бих лепи "на място".

А за парите и услията - дали си заслужава или не - всеки сам си решава. Някои биха спестили парите за да ги похарчат по-рационално за друго нещо, аз не бих ги дал точно за облепване, защото обичам сам да си го правя :) Въпрос на гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не препоръчвам да се сваля задното стъкло, защото усложненията при слагането не могат да се компенсират с намаления гърч при поставянето на фолиото!

Относно задните врати- и аз свалях стъклата, нио тогава не бях съвсем наясо как се поставя фолиото. определено прецизното изрезване ПРЕДИ поставянето е по-удачния вариант. Освен това спестява доста търкане със шпаклата и псувни. Препоръчвам да си направиш подходяща шпакла или поне да използваш парче микропореста гума- по възможност по-твърда! Стигнал съм до извода, че доста важно за успеха е количеството на сапун във водата и правилната подготовка на стъклото преди лепене....... и т.н. Хайде стига толкова, че темата отиде съвсем в друга посока! Освен това информацията е ценна, нали? ;)

П.П. Момчето ми постави фолиото за около 25мин.! Пробвай да го сложиш толкова бързо. А времето също е ценно, нали?! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега да те подхвана и аз за нещо друго :lol: ! Още същия ден като ти видях колата и ми направи впечатление тази лайсна отстрани. На един друг колега с шкода от 90та година имаше също една широка лайсна. Тази твойта оригинална ли си е или си я купил- от къде ? Черното стои мн добре на бял фон :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко оффтопик

Относно фолиото на задното съкло , изобщо не е лесно да се залепи . Имам 3 опита и 3-те неуспешни. На страничните стъкла няма проблем от първия път стана. Но задния джам не е същото. То е все едно да залепиш фолио на футболна топка, винаги се набръчква ;) До колкото знам се нагрявало с топъл въздух или нещо подобно, но си е доста врътня и смятам да се възползвам от услугите на специалиста ;)

 

Поздвари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко оффтопик

Относно фолиото на задното съкло , изобщо не е лесно да се залепи . Имам 3 опита и 3-те неуспешни. На старанирните стъкла няма проблем от първия път стана. Но задния джам не е същото. То е все едно да залепиш фолио на футболна топка, винаги се набръчква ;) До колкото знам се нагрявало с топъл въздух или нещо подобно, но си е доста врътня и смятам да се възползвам от услугите на специалиста ;)

 

Поздвари

На "криви" прозорци фолиото се лепи на части 2-3-5, в зависимост от това колко е криво стъклото. Иначе и цял живот да се мъчиш, пак няма да успееш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С умерено нагряване ще успееш :mrgreen: Иначе ще стане яко кръпка :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Оригинално 130-ката излиза с лайсни на вратите! Тъй като вратите, с които беше колата бяха с форма на каскет ги смених, а и една от орифиналните лайсни липсваше> решението- универсална самозалепваща се гумена лента дълга 5м. за 20лв!

Относно нагряването на фолиото- и да си скъсаш г..а от нагряване не става! Моето е от 2 части и е снадано на нагревателя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш фолио от 5 лв. ролката, може и да не стане с нагряване. Не съм пробвал. Ама какво ти обяснявам за видовете фолиа - като гледам ти всичко знаеш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8) А бе, не знам всичко, а и не претендирам за това! С фолио обаче бая съм си играл- затова и смятам че имам някакви познания по темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Neon,

 

Днес слизах до баща ми. Видях ти колата на ъгала на Гогол и Евлоги Георгиев. Да не сме съседи? Аз съм на Гогол и Янтра....

И колицата изглеждаше доста добре и на живо...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. А от колко време, ако не е тайна? Да не се окаже че се знаем. Навремето в квартала бях известен като Петрола...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, но щеше да е добре ако бях. Ама по онова време (198х) далавера въртяха други.... Не че сега не са същите...

А аз въртя Шкоди :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.