Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Дачия дизел, или нова Фабиа SDI


Guest Ото Скорцени

Recommended Posts

Не мисля, че има какво да се казва...

 

Фабията е на светлинни години напред откъм качество на изработка,материали и т.н. Дизайна й е с пъти по-добър. Техниката която е използвана в нея не е морално остаряла като тази на Логан-а...

 

Логан-а се произвежда с методи отпреди 20 години и с материали второ качество.

 

Иначе е по-просторен от Фабията и има по-галям багажник, но с това предимствата свършват.

 

Изобщо няма какво да мислиш - Фабията е разумният избор.

 

А ако ги покараш и двете ще си още по-убеден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабията със идентично оборудване е по-скъпа със 1500-2000 лева. Двигателя на рено е две поколения по-нов. Комон рейл. Логана е модел 2005 а фабията 1999. Дачията е по-широка, с по-голям багажник и с по-добра реклама.

До тук със цифрите и рекламата.

Отидете и разгледайте и двете коли. Например на изложението което беше във Варна. Качеството на сглобката е перфектно при шкода и много "мамалигарско" при Логана. Само сравнете дръжките на вратите отвътре и няма да остане и капка съмнение. При Логана и в най високото ниво на оборудване на дизелов мотор няма ABS. При Фабията от сърпрайс нагоре го има.

Няма място за сравнение устойчивоста при завой. Всички сме гледали на снимки немският тест.

Вижте и сравнете безопасноста при двете коли. Тестовете са правени в Европа не в Румъния.

За последно теста на Аутобилд пет годишен голф надви чисто нова Дачия по всички параметри. Фабията си е чисто VW а не рено.

P.S. Дизела на Дачия Логан пуши ама много пуши който иска нека сам провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

недей изпада в екзестенциални затруднения, ами тичай бързо да си земеш dacia, регистрирай се във форума на dacia (ако тоя автобус има фенове изобщо) и си се раздумвайте там на тема "дали не трябваше да взема fabia?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си вземеш Дачия ще си най-нещастния човек на света!! 1.9сди може да е стар мотор но е супер здрав,познат и използван в всички VW!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@pff11 дай го тоя тест с голф да я вида дачията да се посмея малко :)

А ако трябва да избирам между Dacia i Fabia, то е малко като да избираш между Трабант и Вартбург ама избирам Fabia та. Все пак държа да отбележа че Skoda произведена след 1996 бих си взел само ако са ми подарили парите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може изобщо да сравняваш Фабия с Дачия :D Голяма смешка :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@pff11 дай го тоя тест с голф да я вида дачията да се посмея малко :)

А ако трябва да избирам между Dacia i Fabia, то е малко като да избираш между Трабант и Вартбург ама избирам Fabia та. Все пак държа да отбележа че Skoda произведена след 1996 бих си взел само ако са ми подарили парите :)

 

 

хахахаха еваларка :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е теста между Логан и Голф

http://www.autobild.de/test/neuwagen/ar ... el_id=8518

http://www.standartnews.com/archive/200 ... 4433_6.htm

Това е друг тест но на ADAC

http://www.auto-reporter.net/artikel.la ... hoto=photo

Между другото този избор го направих по рано през годината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли администратори да баннат тоз спамър ... то не беше Фелиция / Логан , сега Фабия / Логан скоро ще има трета серия сигурно Октавия или Суперб спрямо Логан :evil:

Ото Скорцени , като си такъв голям фен на тоя румънски кенеф ходи спами във форума на Рено , какво си се пльоснал тука и ми нервираш нервите ... неразбра ли , че тва е румънски отпадък достоен за европейските ниви и няма нищо общо с автомобилите , даже неможе да стъпи на пръста на Клио -то сглобявано в Турция ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се но предната тема за Фелициа и Логан аз я пуснах,но просто исках да ви чуя мненията за тоз румънски барутник и изобщо дали Логан която е кола 2005 г може да предложи нещо повече от Фелициа която се произвежда до 2001г.Извинявам се ако съм ви досадил с темата 'Dacia Logan vs Skoda Felicia"

 

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лесно се сравняват - влизаш в едната, влизаш в другата и избираш - сигурен съм че ще избереш Фабия. На Варненското изложение го направих - разликата е огромна дори само в интериора. За съжаление от Еуратек не даваха възможност за тестово каране преди да си я купиш, но има достатъчно таксиметрови коли Логан и Фабия за да можеш да сравниш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, сега да ви.... видя какво ще кажете по въпроса??? :mrgreen:

 

с този никнейм мисля, че най ще ти пасне един Kdf Kuebelwagen :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ото Скорцени написа:

А, сега да ви.... видя какво ще кажете по въпроса???

 

 

с този никнейм мисля, че най ще ти пасне един Kdf Kuebelwagen

 

Хахахахахаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак държа да отбележа че Skoda произведена след 1996 бих си взел само ако са ми подарили парите

 

Ей макси....

абе всъшност ще ти кажа че аз си вземах Шкода, а не някакъв друг автомобил, точно защото никой не ми е подарил тези пари...ама не знам дали ще разбереш какво искам да ти кажа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не сте разбрали, Логаните ги изтеглят от пазара (15 000 бройки) продадени вече за отстраняване на дефекти.

Стига с тези НеуДачий...

Сега им е бума на продажбите, но след няколко месеца ще стане ясно дали си струват парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bremsweg**

Logan Golf

kalt (1.Bremsung) 53,4 m 39,0 m

warm (2.-10.Bremsung) 50,7 m 39,8 m

 

За неразбиращите немски - спирачен път. Горния ред е със студени спирачки (1во спиране), долния с топли (2ро - 10то спиране)

 

Logan спира за 53.4 метра!?!?!? Това е безумие! Цели 14.4 метра повече от Golf! Това означава, че ако спра аварийно пред такава каруца тя ще мине през мен и ще спре две коли напред?!?!?!

 

Изобщо не искам да коментирам. Мисля че е излишно!

 

Поздрави

 

PS: Не съм сигурен но май 1000MB (набор 1967) спира по-добре от невероятни Logan (набор 2006). Какво остава за другите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нека и аз се изкажа, доколкото ми стига опита.Лятото навъртях към 1000 - 1200 км - пътя Варна-Бургас-София и обратно, на един Логан 1.5 дизел - единствените хубави неща на колата са големия багажник,хубавия обзор на пътя от купето, добрата возия и икономичния мотор.Качеството на материалите е светлинни години след Фабия или Октавия.Но пък ценово погледнато избора е по-изгоден - за 16 600 получаваш ел.стъкла, музика, 2 еър бега и повече простор от Фабия.

В семейството ми се говори за купуване на кола, за жалост именно Дачия...въпреки, че сърцето ми принадлежи на Шкода.Е сещате се защо - няма достатъчно кинти.А кола на старо си и таралеж в гащите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Датчия два таралежа!

 

За тия пари ми се струва че една Fabia ще е по-добре! Но вие си знаете...

 

Поздрави

 

PS: Има една приказка "Не съм достатъчно богат да купувам евтино..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Датчия два таралежа!

 

За тия пари ми се струва че една Fabia ще е по-добре! Но вие си знаете...

 

Поздрави

 

PS: Има една приказка "Не съм достатъчно богат да купувам евтино..."

 

Прав си!Е, нищо не се знае...аз още си се надявам на Шкодичка.Само времето ще покаже...пък и момента за заместничка на баба Шкода не е настъпил още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти трябва аргумент за пред родителите при избора покажи им резултатите от спирачните тестове. Мисля че това е много важен довод!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати,

верно стига неуДачии...

преди накрайниците им бяха зле, сега спирачката..

айде - нема нужда от самоубийства..

 

Гога - какво значи стара кола=таралеж.... Не винаги е така.

То тогава купуването на Дачия ще да е нещо подобно -

http://dnes.bg/article.php?id=27548

 

Защо не се насочите към една Фелиция - поне и мотора ще е същия, а и цените са смешни - по-добра ще е от Дачията, мисля че имаше тема по въпроса

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.