Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен Шум


Slavimaster

Recommended Posts

така значи преди да я разкова4а 120 ката дет си зех като се запали и подадеш газ на празен ход пръта които свързва лоста на скоростите с скоростната мноо якоо трепери и се удря някаде и и издава уникално гаден шум сега в момента сам е разкова4ил и седи обарната на една страна и гледам там оная маина дето свързва този лост с скоротната е здрава от какво може да се полу4ава друго това

на другата ми 105 л никога нее имало такова нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са здрави двете гумени тампончета в свързващото каре остават втулките на превключвателния механизъм при скоростния лост. Като свалиш конзолата за превкл. лост и я разглобиш се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звучи ми на нещото което правих преди 2 дни.

превключвателния лост накрая завършва ''Т'' образно. на края има 2 гумени тампончета чрез който се свързва със метално лостче дълго около 15 см и това лостче се свързва със скоростната кутия посредством винт 10-ка. въпросното лостче едния му край е за скоростана кутия а другия завършва с нещо което бих го определил на кутиика в която стоят тампоните и влиза 'Т' образния край

начина на смяна:

махаш тенекията която стой под маркуча който свързва 2те части на резервоара. крепи се на 4 винта 10-ки. след като зачистиш малко ще видиш къде стоят тези 2 гумени тампончета. те за затворени в метална 'кутиика' която трябва да изкривиш по някакъв начин. аз го правих с яки клещи 2 броя. едното тампонче се пада отдолу и се сменя лесно. после трябва да откачиш самия прът който ти е от скоростния лост и завършва с ''Т''.от едната страна(при скоростната кутия) се отвива винта който е между 15 сантиметровото лостче и ск. кутия. другия край го откачих като махнах седалката отпред, после мокета и отворих капачето което е пред лоста за смукача. от там се откача този лост и позволява въртенето във надлъжна посока , като по този начин имаш възможност да смениш и 2рото гумено тампонче. След като сложиш тампончетата трябва да затвориш мястото където си го кривил със клещи. аз използвах клещи тип гарги.стана перфектно. след това всичко казано до тука го сглобяваш

това е дано си ме разбрал ако ли не питай ще пробвам пак да обясня.

при теб ще стане доста лесно защото колата ти е на 1 страна а при мен трябаваше да лежа отдолу и е доста неудобно.

 

пп. може отм агазина да си земеш и гумен маншон който се слага на скоростната кутия и уплатнява да не тече масло от мястото където влиза/излиза едно лостче в ск. кутия. аз и него смених че беше скъсано 1,20лв е на сим. шосе(софия)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една забележка, може лоста да не е с двете тампончета, а със ситемата на 5-степенните кутии както е моята. Кутията е 4-степенна но привода е като за 5-степенна и такива тампончета няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както писах в парвия пост тая маимунка с тамопочетата кадето corropt споменава е здрава аз сам разковачил сичко около нея и се виждатампон4еата са си на местото и си4ко е ок като я обарна неска сте огледан м/у седалките там как е сиситемата щото нз откаде другаде може да идва и сте пиша какво сам открил там.

 

deel_1881 самняваме да сее разхлабило щото на 105 цата ми сее разхлабвало там ии освен че трудно влизаха скоростите нямаше такав зверрски шум та остава тези втулки погледна при лоста дето са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.