Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Венец на маховика


ivo_radoev

Recommended Posts

Може (в краен случай). Но след като ще сваляш двигателя няма кой знае колко да се овътриш, ако сложиш нов маховик. И ако се налага смени и лагера на съединителя, като си свалил двигателя.

 

Също така един нов венец не е много скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венеца може да се смени, но в днешно време по-ефтино ще ти излезе да си купиш направо нов маховик, защото в крайна сметка освен зъбния венец се износва/ набраздява и повърхността на маховика, в която опира феродовия диск. Даже се образуват понякога пукнатини в нея.

 

За отвиването на болтовете на маховика е нужно хубаво гедоре, защото освен, че са стегнати до 60Nm са намазани с Херметик фабрично и много трудно тръгват.

 

Като свалиш двигателя освен, че ще огледаш съединителя и ще сменищ маховика, може да смениш семеринга на кол. вал и лагера набит в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се интересувал колко е един маховик , но ми се струва , че е повече от 5 минути греене с ацетиленова горелка , а е възможно да се сложи нов венец , който със сигурност също ще е по - евтин.

П.П. Маховик бих сменил само в случай , че релефа му е с форма на лунен пейзаж ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен един маховик /който си идва с чисто нов зъбен венец/ е ~25лв. За тази сума не бих си играл да свалям и набивам нов венец, а и с горелка няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махането на стария венец и слагането на новия не е кой знае колко трудно или бавно - на мен майстора ми го смени за 15 минути. Големия зор беше свалянето и качването на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на венеца става точно с нагряване.Ако си го сменяш сам гледай да не го прегрееш, че стоманата отива по дяволите.И гледай да го набиеш от първото нагряване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо с горелка става по яко в печката(която има всеки). Слагаш на 200 градуса и чакаш. После слагаш венеца на маховика и готово.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам не си заслужава да го обръщам, особено при тази цена за нов. Махам двигатела и си сменявам всичко с едно сваляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.