Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запалка за Фабия


Guest Гост

Recommended Posts

Някой знае ли защо на Фабия гнездото за запалка не е стандартно? Не мага да ползвам никакви вече купени устройства - зарядно за телефон, прахосмукачка и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам защо при теб е така .

аз си ползвам зардядно за телефон (примерно) без проблем.

да не би да ти е изгорял предпазителя за запалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, просто е по-малко. В сервиза казаха че така трябвало, пробваха с тяхна оригинална запалка - работи. Когато я разгледах - по-малка е с около 1.5 мм в диаметър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път чувам такова нещо! Гнездата на запалките на всички автомобили са еднакви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при първа възможност трябва да ви покажа този уникат

може и да го снимаш с една линиика до него - примерно

Из интернет снимките са на почит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е стандартна. Пробвах патрон от Golf III и Passat IV но не станаха. Може бе се има впредвид, че на някой модели има куплунг /букса/ а не запалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не са еднакви на всички автомобили за шкода незнам ама опел пежо са различни

 

И на пежо са напълно нормални(поне на нащо 307SW)

Даже има и на две места едното е до скоростният лост, а другата е до задните седалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Утре ще взена да сравня и ще кажа. Сега не ми се излиза на студа....но по принцип има тапа, която наистина изглежда малка.

ПС. На Октавията е запалка. Пробвал съм я само веднъж...още не беше използвана и замириса на масло.....ех спомени........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно:) то аз нали не пуша и не съм си направил труда да разуча как стои въпроса:) и си викам я да се допитам до форума :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е така, поне и при моята Фабия.Тъй като запалката в колата мин е работи пробвах да я сменя със 2 -3 други и не пасна нито една.Оказва се че нямам запалка и не мога да я сменя :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е с капачка приличаща на запалка но несъм имал проблеми с включването на зарядно за телефон,хладилна чанта,радарен детектор.

Същите устройства съм ползвал и в други марки коли - VW,Renault.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В действителност тази букса не става за запалки. Пробвах от различни коли. По тясна е!!!

За различните Pluggin -и обаче няма проблем....

Е...сега си обяснявам защо няма пепелник.... За какво му е на човек запалка, като няма пепелник...!!!

Да подкрепим кампанията за въздържание от тютюнопушене!!!!

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от казаното дотук излиза , че това всъщност не е запалка а гнездо, предназначено за включване на различни устройства:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от казаното дотук излиза , че това всъщност не е запалка а гнездо, предназначено за включване на различни устройства:)

Абсолютно. Пробвах две такива. Стоят много стабилно.

PS. Не става даже запалка от Октавия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

и аз се сблъсках с този проблем купих си прахосмукачка и веднага реших да я пробвам още като излязох от магазина. Мушнах куплунга на прахосмукачката и не работеше върнах се в магазина и ми я смениха втората също не тръгна и разбрах че проблема е в гнездото за запалката. След това пробвах прахосмукачката в друга кола и тръгна тогава отворих капака на предпазителите там на него от вътрешната страна има стикер кой предпазител за къде е и видях че предпазителя за запалката ми беше изгорял смених го и се оправи проблема сега всичко е наред гнездото за запалка мога да го ползвам. smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В действителност тази букса не става за запалки. Пробвах от различни коли. По тясна е!!!

За различните Pluggin -и обаче няма проблем....

Е...сега си обяснявам защо няма пепелник.... За какво му е на човек запалка, като няма пепелник...!!!

Да подкрепим кампанията за въздържание от тютюнопушене!!!!

Поздрави!!!

Абе приятел, я стига си писал глупости. Как не се умори. Запалката струва 18 лв в ЕТ и от други коли не става. Пепелника се намира пред лоста на скоростите за всики нива, дори и за Джуниър, но там е без капак. Натисни задната част на капака надолу (тази към средната конзола) и ще се отвори. Дори се вади пепелника за да можеш да го изхвърлиш, а от Амбиенте нагоре има и осветление. Има и заден пепелник с капак, поне за Елеганса.

Буксата си е стандартна. Имам най-обикновена лампа на 12 V и става и на контакта в багажника и на този до лоста на скоростите. Пробвал съм на контакта в багажника хладилна чанта и прахусмокачка, а отпред зарядно за телефон и няма никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.