Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

с какво масло на скоростите???


nqkuv^lud

Recommended Posts

значи имам един въпрос,какво масло да сложа на скоростната кутия рапидската,в двигателя съм с MOTUL 15/50 но за скоростите какво да е,понеже от 100S кутията като я смъкнах неска масло на 200 километра беше станало като боя металик(явно няма досаттъчни мазилни своиства),то не че не видя зор тая кутия тея 200 километра де ама все пак

предложете някво масло дето е пробвано вече че да съм спокоен за кутията

мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с ELF. Моята Шкода е живо доказателство за добрите качества както на моторните, така и на трансмисионните им масла. А тоя Мотул, дето си го сипал в мотора... Вярно, че си с ладов двигател, ама на моята като й го сипах, че много ми го хвалиха, след 3000 км го изхвърлих...Голям боклук е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си развиваме всякакви теории тук за скъпи масла, но и най-обикновено трансмисионно масло ЕP 90 да си вземеш от близката бензиностанция за 5лв. литъра ще ти върши работа на Шкодата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не текат, отиди и си вземи Castrol по 12лв литъра е. Немога да кажа впечатления, защото аз го долях в старото зимата. Но за мен най - доброто е Castrol, Valvoline. Сега ще слагам Шел някво там в скоростите, ако искаш и Шел си купи, но нещо не се изказват добре за него..... или Castrol или Valvoline или нещо над 10лв/литъра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз слагам от обиновеното на Приста и не виждам смисъл от масло по 12 лв литъра - то се сменя доста рядко, на 50-60 000 км. А на мен без това ми капо отдолу, а и не мога да наливам често заради бутилката зад седалките. Свалям я 2 пъти годишно за профилактика на съединителя и на маслото на скоростите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи тука в русе ми препоръчаха да сложа МОТУЛ и на скоростите значи мбило минерално 11лв за литър

КАЖЕТЕ ЗА РАПИДСКА КУТИЯ КОЛКО МАСЛО СЪБИРА,ЩОТО НАЛИ СЕГА НЯМА РАКАВИ ДА ТРЯЯ СЕ ПЪЛНЯТ С МАСЛО????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тоя Мотул, дето си го сипал в мотора... Вярно, че си с ладов двигател, ама на моята като й го сипах, че много ми го хвалиха, след 3000 км го изхвърлих...Голям боклук е.

 

Ти си един от малкото хора (или единствения), който съм чувал да каже лоша дума за Мотул ;) Не знам дали е възможно да си попаднал на менте... На брат ми 130-ката е с Мотул полусинтетично в скоростите. Купихме го от Проспийд, според каталога на Мотул за Шкода 130. Модела беше MOTUL Motylgear 75W90 Technosynthese или нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАЖЕТЕ ЗА РАПИДСКА КУТИЯ КОЛКО МАСЛО СЪБИРА,ЩОТО НАЛИ СЕГА НЯМА РАКАВИ ДА ТРЯЯ СЕ ПЪЛНЯТ С МАСЛО????

 

Ръкави няма, обаче 5-степенната кутия е по-голяма от 4-степенната. От 3 литра остава 200-300 милиграма след като го сипеш, измерено с контролната пробка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с полусинтетиката на АС Делко - доволен съм. Апропо, на Фелицията кутията събира точно същото количество, за което си говорехте - 3 литра, без 200-300 милилитра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ААА стига бе хора то мотула е в кутии по 2 литра аз 2 тряя зема значи 40лв за масло не ми се дават маи нещо по обикновенно ще сложа,оле пък да не ви говоря че едната ос дето е в ръкава я носих на 100тона преса да извадят главината направо луда работа кво се бяха запекли тея шлици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз слагам от обиновеното на Приста и не виждам смисъл от масло по 12 лв литъра - то се сменя доста рядко, на 50-60 000 км. А на мен без това ми капо отдолу, а и не мога да наливам често заради бутилката зад седалките. Свалям я 2 пъти годишно за профилактика на съединителя и на маслото на скоростите.

Точно за това не бих правил компромис с качетвото, да не говорим че разликата между приста и кастрол е 5-6лв Аз вчера ходих за моторно масло 5L Carlube API - SL e 39,50 a приста та 4L беше 30лв и май че беше API - SG плюс това приста едва ли са чували за турбо, а на Carlube а пише че е подходящо за турбо и има защита от сух старт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Елф и сматам да си остана с него - откакто съм го сипал преди няколко години не е мръднало - бистро като сълза, обаче скоростите бяха почиствани отвътре преди това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си развиваме всякакви теории тук за скъпи масла, но и най-обикновено трансмисионно масло ЕP 90 да си вземеш от близката бензиностанция за 5лв. литъра ще ти върши работа на Шкодата.

Вики, ELF не е в класа на скъпите масла. Нека не си купуваме все пак от най-евтиното, защото цената в повечето случай определя и качеството ;)

PV - добре си го написал - сменя се рядко. Защо тогава правиш компромис, който в този случай джоба ти надали ще го усети.

txl - колегата nqkuv^lud спомена Мотул за моторните масла. Не съм коментирал трансмисионните им защото не съм ги пробвал, а моторното и в случая конкретно - някакво дето беше минерално, но със свойства на полусинтетика или нещо такова. Модела съм го забравил вече, но ако държиш бих могъл да го уточня. Купих го от Радиал. Не вярвам да е било менте. След около 2000 км мотора започна едва доловимо да работи по странно (като звук). След 3000 това "странно" се засили и го изхвърлих. Налях си пак ELF и нещата заспаха :) И аз съм чувал, че Мотул е добро масло, но може би в горния клас. А дали съм единствен с това мнение - ами наскоро едно съседче с Омега си източи Мотул-а преди да измине и 2000 км. Едно приятелче го изхвърли на 6к...Освен това този донякъде полусинтетичен Мотул зимата се развърташе по-трудно от минераен ELF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве нз на мене това масло ми го препоръчаха като мазилни своиства за даване на газ масло,първо маистора дето ми прави мотора,после и едно приятелче дето имат магазин за масла,аз до сега не съм чувал някои лоша дума да е казал за тоя мотул нз

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела съм го забравил вече, но ако държиш бих могъл да го уточня.

 

Ами не че държа :) Но ако не представлява трудност за теб, би ми било интересно да разбера какъв е бил модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правих опит да карам с Валволин 80W90 и не се получиха работите ... още първия студ се спече скоростния лост и доде не загря колата няма включване и от тогава съм с Опел 75W80 / незнам какво масло сипват вътре в тез туби , но маслото е перфектно /. Скоро като я отварях нямаше утайки и боклуци , а и зимата никакви ядове не съм имал 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.