Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Много "хубави" новини днес - майката си е...


PV

Recommended Posts

Днеска мислех да си остана в къщи и да посвърша некоя работа, ама нали е празник, няма да стане. Затова пък от един поглед върху актуалните новини се вижда как е осрано всичко:

1. Въвеждат такса електромер - първо в Ст. Загора и Пловдив, а после и в други градове. Щото това са "инвеститори", при това чуждестранни. Облизаха им гъзовете педалите от НДСВ-то на тия и си прибраха комисионите.

2. От догодина винетката става 100 лв. годишно. И това ни е малко, твърди некой си тъп министър. Щото цените трябва да се изравнят с европейските, нищо че в Швейцария годишната винетка струва 48 лв наши пари.

3. Прокурорка "забравила" няколко десетки дела и 26 осъдителни присъди. Браво - значи има шанс да ми се размине, ако ме гепят да си карам колата със старите номера, без ГО и без документи, и със сменен двигател.

4. БТК още е монополист на пазара за телекомуникационни услуги - държи 97% от пазара и то 2 години след влизането в сила на закона за либерализация на телефонните услуги. И това може да ни спре за ЕС, твърдят в днешните вестници. То това май ще е най-малкия ни проблем - нали влезнаха 200-300 млн. евро в джобовете на бай Симо и министрите. Ама имат проблем - няма къде да ги харчат у България.

А аз от година и половина съм без домашен телефон - нема да им плащам на тия разбойници :smt067

 

Що не им ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Положението е от зле към влошаване :evil: :evil: :evil: М/у другото нали от догодина нямаше да има винетки вече ?!?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

винетки няма да има но ще се въведе някав данък които ще се плаща отвсички. Защото винетките не се купуват масово, а ако се въведе като данък ще е задължително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, аман от тия изруди ! Не се ли наядоха вече ?!?!?! :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане като преди с пътния данък - за всяка кола се плаща без значение дали се кара извън града. Освен че не се купуват тия винетки, което ми се струва основната причина, се оказва че било незаконно да вземат пари за винетки и за такси за магистралите едновременно, та с тоя ход хем ще вземат от всички хем двоино от тези който искат да карат по магистралата. Всичко се прави с цел да се оберат и малкото пари на норманите хора. Един познат ми каза е българия е най-богатата държава. На въпроса защо ми каза - "Всички крадат и още има."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните клюки в гилдията бяха, че за 2007-ма ще ни го напъхат три ката: Винетка за магистрали и първокласна мрежа, Пътен данък - поголовно и разбира се ГО!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=xCwXYppKuWw

 

Eто ви нещо готино да се развеселите :)

 

Какво можем да направим ? Щеше да има масов протест срещу дупките и какво стана - нищо ;)

 

 

=========================

 

bye

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, политиците крадат яко, но нещата се развиват на добре!Никой не може да го отрече. Всичко поскъпва, ами заплатите? В момента (в софия) за под 300-400 лв никой не се хваща, дори за най-нискоквалифицираната работа. А ако човек има образование и някакви по-сериозни умения (и не се е набутал на държавна работа, разбира се), парите са 2х + повече.

Който не си е извоювал по-висока заплата, проблема си е негов (моля никой да не се обижда).

 

Както казваше една моя учителка "всеки сам си прави коледния подарък". ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз нали затова смених за 7 години 10 работи - щото на каквато заплата почнеш, на такава си оставаш, ако не ти изнася - други чакат на опашката... след 2 месеца ми изтича пробния период, ако не ми вдигнат заплатата пак излизам на пазара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Krankenstein незнам какво работиш, но в много браншове не гледат с добро око ако си стоял за по по-малко от 1 година и си сменял работите...

Аз затова съм много внимателен вече. А това за новото място с по-голямата заплата си е така, и аз съм го забелязал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кои квото ще да казва в БГ си е много нисък стандарта - ако си сам може да живееш що годе добре от прилична заплата, ама със семейство, малко дете(ца) и възрастни болни родители-пенсионери мамата си е..ло, едва свързваш 2-та края! :(

А това за фирмите е верно, ама като видиш, че няма мегдан за развитие, по-добре да се махаш, пък в CV-то може да не пишеш всички места, дето си работил, особено ако за няколко месеца и без договор;)

Абе човек като има пипе и образование винаги може да се оправи що годе някак, ама в един момент почва да се пита има ли смисъл да се бъхта, като с години не може да отлепи от дъното, а разни семпли типове с основно образование си карат лъскавите нови коли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кои квото ще да казва в БГ си е много нисък стандарта - ако си сам може да живееш що годе добре от прилична заплата, ама със семейство, малко дете(ца) и възрастни болни родители-пенсионери мамата си е..ло, едва свързваш 2-та края! :(

А това за фирмите е верно, ама като видиш, че няма мегдан за развитие, по-добре да се махаш, пък в CV-то може да не пишеш всички места, дето си работил, особено ако за няколко месеца и без договор;)

Абе човек като има пипе и образование винаги може да се оправи що годе някак, ама в един момент почва да се пита има ли смисъл да се бъхта, като с години не може да отлепи от дъното, а разни семпли типове с основно образование си карат лъскавите нови коли...

Много си прав, но тия с основното образование веднага след завършването му са започнали да навлизат в "бизнес" пространството и са доста по-напред с материала от който и да е по-образован човек, та не можем да се сравняваме с тях :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.