Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

едно странно проблемче


limper

Recommended Posts

имам форман 94 комби

та като завъртя яко волана на ляво или дясно се чува едно гадно тракане

 

и другото е - лесно ли се центрира волана , защото леко е кривнал

 

мерси много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се касае за едно леко причукване / притракване в купето при завъртане на волана на място от средно положение може да е каренцето на кормилния прът или да са се износили червяка и зъбния гребен на рейката , но това чукане е еднокрартно докато обереш луфта , а след това не би трябвало да има шум ... ако и след това има шум при въртене на волана 100% рейката е за ремонт. Ако тракането се чува в движение може наистина да са заминали външните карета както спомена колегата . Волана се центрира лесно - изправяш колелата , заключваш волана , отвърташ централната гайка , леко с поклащане се вади от шлиците и се поставя на един зъб вдясно от средно положение и стягаш . Другия вариант , който не съм пробвал е в движвние да вадя волана докато колата върви на право да го презацепвам :mrgreen:

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един зъб вдясно от средно положение
- ???

 

ПП: Понеже волана към кормилния вал е конусно съединението и като се стегне после трудно се вади така че с поклащане трудно може да се извади волан, който не е ваден до сега. Аз правя средно - сваляш капачката на волана, развиваш централната гайка и дърпаш много яко волана, а през това време с подходящ дорник някой приятел удря рязко и силно с чука по кормилния вал и така се вади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.