Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Втора камера на карбуратор Pierburg 2E3


The Best Forman

Recommended Posts

Изчетох всички материали , които имам за тоз глупав карбуратор и не ми стана ясно при какво положение се отваря и въобще може ли някога да се отвори при положение , че ограничителя пада чак при пълна газ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми отваря се от подналягането /засмукването в смукателния колектор/ при високи обороти - тя втората степен е вакумна. Над 3000 оборота едва ли може да дигнеш без втората камера да е почнала да се отваря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дигам си до 4000 об/мин ама само до 3 та скорост после нема и до ламарината да натисна няма отваряне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят карбуратор е Jikov,и си мислех че това е причината да прегори и стопи не само втора камера но и ускорителната помпа но се оказа че един познат е със Pierburg и му се е случило същото нещастие.А относно причината-отлаган дълго време реглаж на клапани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично аз не смея дори да дишам около тоя карб - засега не ми е създавал ядове, слава богу... но съм чувал за печени професионални диагностици, които са се видяли в чудо с регулировката му и ходят да се жалват при Сашо на Брегалница

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такива филми. Пиербурга е с вакуумно отваряне на втора клапа при обедняване на сместа. На празен ход няма да се отвори и да искате. Той е нещо подобно на озона по ладите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах каква е връзката между нерегулирани клапани и прецакан карбуратор?И въобще някой от отбора на знаещите може ли да обясни по-подробно как работи този карбуратор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука има по въпроса:

http://www.skodaowner.org/forum/viewtopic.php?t=962

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.