Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скоростна кутия, препълнена с масло


PV

Recommended Posts

Някой знае ли от личен опит, особено ако е отварял такава, какви може да са последствията от скоростна кутия на 120, препълнена с масло около 1.5-2 л и нещо над максимума или около 3 - 3 и нещо см. над белеха max. на масломерната пръчка. За бракуване ли ще да е една такава, или може да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

личния ми опит показва че може да кара без масло с години, но според мен ... какво може да и стане от повече масло ... най - много да избие семеринга откъм съединителя. Не съм чул досега за машина да се е прецакала от много масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че може да и стане нещо от много масло. Единствено проблем би имало зимата понеже това масло се сгъстява много и като е в повече не може да загрее и оттам се понатоварва скоростната кутия, защото двигателя примерно е загрял след определено време, а трансмисията е студена.

 

Без масло не може да кара изобщо, max...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почва да прелива :)

Не е много желателно да се кара така защото триенето става доста високо и съответно разхода скача.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.