Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

КАКВИ ЗИМНИ ГУМИ ДА СЛОЖА


Guest ГОСТ

Recommended Posts

  • Отговори 65
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • zloQQ

    18

  • PRR

    5

  • stenly

    4

  • tyny

    4

Най-много писали в темата

Пробвай Gislaved , шведско производство собственост на Fulda , цените са малко по - високи от на полските и турски пластмаси , които се продават на пазара , а качството е светлинни години пред тях ;)

 

П.П. Имат и лятна шарка и тя също е доста добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и BFGoodrich от скоро също е собственост на мишлен . toyo е хубава гума но и цената и е хубава ако ще взимаш скъпа гума- мишлен . дебица не дей - криви се много лесно а и цената и е дървена . дебица , траял , евростон , милестон , барум , малоя , малатеста , ригидон , матадор - бягай от тях въпреки препоръките на гумаджиите - от тях гадовете имат най голяма печалба и за това ги препоръчват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Az bih slovil Semperit Wintegrip. S takiva e Vectrata - mnogo sym dowolen.

 

Pozdrawi

 

PS: Sorry za latinicata - niama kirilica tuk...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай Gislaved , шведско производство собственост на Fulda , цените са малко по - високи от на полските и турски пластмаси , които се продават на пазара , а качството е светлинни години пред тях ;)

 

П.П. Имат и лятна шарка и тя също е доста добра.

Това е гумата ! Един комшия беше сложил едни такива на Вектра-та си и зимата само аз и той излизахме по баира в по-големите снегове :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм за Gislaved, имам опит само с 120-ката,но след тази зима останах много доволен, Витоша ,Боровец, Мальовица -стигал съм до там без никакви проблеми във снегове и неизчистени пътища(без до боровец че го подържат добре) въпреки че гумите са ми на 5 години вече. по пътя виждах не един път да карам наравно с съвременни коли със сложени вериги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Corrot,

 

То аз със 100S съм качвал на Банско да Академика с Vida Sport (който е карал знае за какво говоря!)! 100S/105/120 не са критерий! Те винаги катерят!

 

То и аз си мислех, че Barum е хубава гума (говоря за летни - зимни не съм ползвал), но като ги смених на Vectrata се оказа, че са били пълен боклук :(

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата есен като се чудех какви гуми да си взема съм обиколил всички околни гумаджий - от Люлин / тунела / до Княжево и само за Gislaved не казаха лоша дума гумаджийте , а и не е имало сняг и лед , където да забоксувам ... е сега събирам за още две т.к. се люшках отзад с един изгорял Barum по завоите миналата зима и не мисля да повтарям таз грешка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично съм се убедил в качествата на Nokian. А пък и реално погледнато, ако скандинавците немогат да правят качествени зимни гуми... незнам кой друг :mrgreen:.

 

Също така, който иска може да се позаинтересува от Maloya (разбира се, ако не го е направил досега). Както зимния им модел, така и летните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за Семперита - от години карам с такива всесезонни "Топ лайф", ама на сняг не съм ги пробвал... правил съм реклами на Малоя, казват били добри, но нямам лични впечатления. Помня преди някой тук хвалеше Vredstein, а сега що никой не ги споменава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на служебното коби бяхме с малоя - гола вода са не държът и се кривят . италянски отпадък . същото се отнася и за регенерата малатеста , поне са евтини - 175 / 80 / 13 струват 30 - тина лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на служебното коби бяхме с малоя - гола вода са не държът и се кривят . италянски отпадък ...

 

Хм, ами може - незнам. Просто от няколко места вече чувам много добри отзиви за тях.

ПП: Maloya са швейцарски, а не италиански. Да не говорим за различни гуми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от италянска швейцария са миналата година ги сложихме на кадет 1.6 комби . сега ги доизносвам на 120 - ката за отзад . криви са ама ще изтрая до снега когато отивам и си взимам две летни корморанчета 165/80/13 от диана-та и така ще си карам цяла зима с нови летни гуми . лятото също с тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Gislaved Nord Frost 3 - железни гуми, миналата зима бях като танк на пътя. Както много от колегите така и аз ги препоръчвам горещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Gislaved Nord Frost 3 - железни гуми, миналата зима бях като танк на пътя. Както много от колегите така и аз ги препоръчвам горещо.

виж сега

без да претендирам че разбирам нещо от гуми ще кажа:

90% от ниско бюджетните гуми са добри първия и втория сезон. след това стават 2 пъти по твърди от марковите летни.

(това ми го е казал познат който е вносител на гуми).

Така че моето предложение е ако ще купувате евтини гуми то те са за 2 сезона.

Аз да ви кажа и от невероятните дървета Барум бях доволен тази зима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото човека попиташ - толкова отговори ще получиш. За обективен отговор виж тук:http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/default.asp?ComponentID=4919&SourcePageID=8762

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези Корморани въобще не ми ги хвалете-при 100ина км/ч задна лява изгърмя при което инстиктивно скочих върху спирачката и някакси успях да спра точно преди да вляза в нивата отстрани-и след момента на осъзнаването слязох и монтирах резервната-и тъкмо си казах-всичко е вече ок когато се оказа че от търкането по асфалта предните две са получили формата Ω и на всеки оборот предницата подскача като на тези негърските бракми по сфетофарите.

Та предполагам че и зимните им галоши крият изненади!

П.С.Сега съм с Континентал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VREDESTEIN SNOWTRACK2(3)!Това е гумата за мене!Карам си я на фабийката и е много стабилна-а при тестовете на Аутобилд е номер едно при тестовете за спиране и спирачен път-а и аквапланинга и е с много добри показатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VREDESTEIN SNOWTRACK

да наистина много добри гуми но само 2 сезона.

ела да ти покажа такива на 3 сезона и на 20000км. да видим дали няма да си промениш мнението.Грайфера им е перфектен но твърдоста е уникална.

Но спор няма като бяха нови не мърдаше колата - много добри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Debica не са лош вариант, а по отношение цена-качество смея да трърдя, че са много добри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

аз клоня към SEMPERIT winter grip, от приятели чувам,че са добри,пък не знам......vredestein също ги хвалят много,но са по-скъпи от семперита.....а някой случайно да има впечатления от гумите,закупени от Еуратек? струва ли си да се взима от там?тъй като аз обиколих сума ти гумаджийници и навсякъде ми плямпат различни неща - то дебица били супер, то корморан били върха....е някой разбирач няма ли най-накрая да каже,че ми писна да обикалям :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.