Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Натягане на съединител!


kolev123

Recommended Posts

Принципно ми е ясна процедурата, но понеже не ми се е налагало да го правя досега, някой би ли ми обяснил точно как се натяга съединителя на 120л, че ми отделя много горе и не ми е много удобно така.

Досега не е натяган, сравнително нов е съединителя(на 15 000км), но още като ми го сменяха беше така регулиран!

Мерси предварително! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да отвориш капака върху цилиндъра на съединителя зад седалките - самият капак е между две пружини и има една телена пружинка, която е върху него. Щом ти отделя много горе, значи трябва да скъсиш лостчето с две ключета 12 мм, едното контра, а дългия болт го завиваш наляво, доколкото си спомням, така че между края му и вилката на съединителя да остава някакво разстояние - около 4 мм принципно трябва да е. И на всяка цена гледай да го оставиш в положение, в което при работа на празен ход на двигателя лагера на съединителя не се върти. Вземи фенерче ако трябва да гледаш и не си сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как става:

1. отваряме задните седалки.

2. махаме постелките капака по средата.

3. махаме пластмасовата калачка, като изтегляме леко пружинната скоба която я държи, на горе.

4. От долу се вижда чопа, който излиза от работното цилиндърче на съединителя.

5. Отвива се контрагаиката и се регулира чрез отвиване на върха които е шестостенен (пиша по спомен) и след това се стяга контра-гайката.

 

ЗАБЕЛЕЖКА - като се регулира трабва да се остави свободен ход за да не се върти аксиалния лагер постоянно, провери за това като запалиш мотора преди да сложих капачката и виж дали се върти лагера. Ако не се лъжа луфта при работния цилиндър трябва да е 2 мм. Това може да се провери като се махнат двете пружини, които връщат вилката - това позволява в рамките на свободния и ход да се движи на ръка.

 

Успех, ако не съм написал нещо ясно питай ще се опитам да доизясня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PV - аз докато си напиша отговора и ти си ме изпреварил :) поздрави!

 

Нищо де, ти пък си го обяснилпо-добре, аз щото и бързах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.