Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нови втулки за водачите на превключвателния лост


Viktor_

Recommended Posts

Внимание, колеги пускам темата, защото днес в двата големи магазина на Симеоновско шосе и на Сточна гара ме убеждаваха, че има само един модел втулки за тези водачи и проблема е в мен. Значи в зелената книжка пише, че втулките са две и са с различен каталожен номер - това е така защото са различно дълги поне при мойта конзола /колата ми е 82г./. В магазините обаче нямат такива втулки като за тази конзола, а продават само един модел втулка /по-къса/, които пасва на друг вид конзола за превключвателния лост - води се конзола за 5скоростни модели, но като разглеждам Етос-а изглежда, че след 84г. са такива всички конзоли, защото е отбелязан само един модел втулка. Така че ако някой иска да си сложи нови втулки на водачите на превключвателната щанга, а колата му е преди 84г. проблема е сериозен - новите втулки са за по-голям отвор на водача /разликата е малко повече от 1мм мерено с шублера/ а и на старата конзола единия водач е за по-дълга втулка. Сега на мен ми се налага да отрежа леко водача и да му направя по-широк отвор, за да сложа новата втулка. Още нещо - новите втулки излизат леко извън водачите и се самозаконтрят, а при старите имаше онстрани един допълнителен елемент като кнтра + 2 кечета за смазване, които не могат да се поставят ако се сложи нова втулка. Ако някой реши да си ги сменя да иде направо в магазина с конзолата, за да види дали ще му паснат - очевидно е, обаче на мен никой не ми беше казал в магазина, че има различни модели а и продавачите си твърдят, че е само един щото само такъв имат!

 

ПП: От всичко обаче най-ме разочарова отношението от страна на продавачите в магазина на Симеоновско шосе, които въпреки че е очевидно че се касае за други втулки ми пуснаха редовната си оферта: "Като не можеш да направиш нещо сам, иди при Симо /на зоопарка/ да ти го направи". Сещате се, че и без "великия" майстор Симо мога да сменя две втулки стига да са правилните. Може би имат някаква уговорка с тоя Симо той да праща хората за части там, а те да ги насочват към него, защото не за първи път ме упътват на там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Типична "магазинерска" болест - щом го нямаме, значи не се произвежда. Една възможност е да се търсят втора ръка втулки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една възможност е да се търсят втора ръка втулки.
- Не може, защото стария модел втулки са пластмасови и при изваждените излизат на парчета - чупят се. Новите втулки са тефлонови /или поне така твърди Бай Мето/, а в магазина на Смиеоновско шосе са силиконови.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да ви кажа колко любезен беше продавача на сим. шосе(младия дебел) като Виктор му казва ''но тия няма да станат'' оня разправя ''ходи при Симо от зоопарка да ти направи ремонта като ти не можеш''.

После намекна няколко пъти, че има само 1 вид втулки и че ние грешим, размера си е точен и ние не можем да го сложим и тн...

забелязъл съм че от магазина препораъчват непрекъснато Симо , а майстора от своя страна праща клиентите в магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиди при Марто на баня Мадара(синия Гараж с надпис "Оригинални авточасти"), човека разбран и ако няма нещо може да ти го достави ако го помолиш. Да няма нещо там е рядкост, но все пак щом казваш че ги няма никъде.... Все пак мисля че ще ти ги намери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.