Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Делка на 120 кое е новото и кое старото


Guest

Recommended Posts

Здрасти имам един тъп въпрос но не ме оставя намира. Кое е новото делко и кое е старото?

Всички коли с кръгли фарове 120 който съм гледал са с високата капачка, и една 105ца гледах кръглофара и тя е с високо делко, и моята старата и тя беше с високо делко, а другите са с ниско. Имахме една 87 за части преди, делкото от нея е ниско и моето 84 е ниско с една дума колите с квадратни/овални фарове след 81 който съм ги виждал с ниско делко. В книгата пише че от Май 1980 е премахнато кечето, което значи че новите са малките, но от друга страна, всички който съм питал ми казват обратното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останал си с грешно впечатление, защото най-вероятно са били подменяни на колите, които си виждал. По-ново е високото делко. Палеца му е по-голям и има вграден резистор в него. Капачката също е по-голяма заради палеца. По същия начин изглежда и делкото на Фаворит/Фелиция карбуратор, с разликата, че 1ви цилиндър е на 180гр. наобратно на делкото спрямо на 120. А и основната, че вътре няма ЧН.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да, да -махнато е кечето от стария тип делко - ниското - мойта Шкода е 82 и първоначално беше с такова ниско делко без кече вътре. После се сдоби с новия модел делко /от М-модификацията/ - то е с кече вътре и ЧН-то му е комплект, за разлика от на стария модел. Сега вече е с делко от Фаворит, което е безконтактно и на външен вид е като това от М-модификацията, обаче на него не седи кондензатор. Туй-то. Стига си се тормозил старо/ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.