Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Охладителна система


ivo_radoev

Recommended Posts

Да колегата е доволен от оцет аз лично съм много доволен от Калгон свали ми доста боклук буквално котлен камък и ръжди падаха на парчета отвътре. Прецени си и си направи промивката полезно нещо е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за антифриз аз признавам ЛЕНА -80C при марто е 4.50 като го разредиш 1:1 e -40 а българския е по скъп -60 и като го разредиш 1:1 става -25. ЛЕНА та тая зима не замръзна, а и във старата шкода съм сипвал и се държа добре. имаше я в едно магазинче в квартала 4лв -80 и 2,50 -40, много на оферта ама го затвориха

 

Сори че не се логвам ама ми се спи зверски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maxrpm - "българси" е много общо казано. Ако си ползвал един вид недей да категоризираш всички. Виж на Верила какво пише за 1:1 разреждане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 2 месеца си я промих уредбата, но не протече отникъде. Ако почне да тече смяната на водни съединения не е кой знае колко сложна. Водната ми помпа съм я разглобявал последно преди 10 години, но редовно я гресирам.

За антифриза - купувам си на много тънка цена от прозводител - фирмата е българска и се занимава с продажда на разни химикали и този артикул й влиза в номенклатурата. Сега не помня цената ква е, но със сигурност е доста по-ниска от в магазините. Според мен в България не е необходима концентрация на антифриза за температура по-ниска от минус 25-30 градуса. А се качеството на антифриза го пробвам като сложа в една малка чашка в камерата или във фризера - ако не замръзне, значи е добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубавия антифриз освен че има свойството да не замръзва има и анти корозионни добавки . живота на хубавия антифриз е по- дълъг -сменя се на 5 години , не на 2 години като синия гмеч . качествения антифриз има смазващи своиства . последното е в пряка връзка с живота на водната помпа . в момента колата ми е заредена с червен антифриз и не тече от никъде . налях антифриза преди 2 и половина години . тогава се наложи да сменя няколко скоби на водни съединения .

 

http://www.acdelco.com/worldwide/eng/pl ... excool.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.